Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan számoltok el a pénzzel...

Hogyan számoltok el a pénzzel egymásnak?

Figyelt kérdés
Nálunk csak én (férfi) dolgozok, a párom gyesen van, a kislányunk 5 hónapos. Neki az összbevétele a gyes + a családi, 37000 ft kb. Nekem több helyről van pénzem, munkából + vállalkozásból. (kb. 120-300e között ft összesen, de változó.) Nem rég költöztünk egy új félkész házba, az egészre én gyűjtöttem össze a pénzt, nem volt szülői segítség. Elkezdtem a házat megcsinálni, sok megy rá, de mindig úgy gazdálkodok, hogy maradjon is amire kell. A bevásárlást is én intézem. Tegnap vettem a motoromhoz egy alkatrészt 5000 ft-ért, aztán számon kérte a párom, hogy miért költöttem rá, amikor a múlt hónapban csak ennyit kerestem, és miért nincs arra 10000 ftom, hogy elmenjünk a szüleihez akkor. (faluban lakunk, gyógyszertár napi 3 órát van nyitva, szomszéd faluba meg rendesen nyitva van + a piac is 2 falura van, ezzel a kb 30 éves motorral szoktam néha átszaladni, kocsink nincs.) Meg a szülei lehúztak fél m ftal, nem szívesen megyek oda. De amúgy ezen akadtam ki, hogy túlórázok a munkahelyemen, intézem a vállalkozást, az is meló, közben csinállom a házat amikor van egy kis időm, neki kevés a jövedelme és számon kéri, hogy csak ennyit kerestem.

2013. máj. 24. 12:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
45%
Gyere 17-es, az 5-ös vagyok. Ha az ágyban nyújtanál valami értékelhetőt, már klasszisokkal vernéd a mostanit, ezért még a pénzt is beáldozom!
2013. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%

10-esnek, bár tudom, hogy offtopic, de hátha segít. :)


Próbáltatok méltányossági kérelemmel fordulni a NAV-hoz? Egy barátnőm nagyon hasonlóan járt (neki a főiskola és a munkahely megtalálása között eltelt idő és a koraszülése eredményezett egy ilyesmi helyzetet, napokon múlt a kedvezőbb besorolása), és neki megadták a magasabb ellátást. Egy próbát talán nektek is megérne! :)

2013. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
93%
Tudod, egy 4 fal között rekedt anyuka bármikor bármiért képes beszólni a férjének. Nem azért, mert nem szereti, vagy nem azért, mert kretén az illető, hanem mert agyára megy, hogy minden napja egyforma. Beszélgessetek... Mikor volt legutóbb a szüleinél? Ha annyira szeretne menni, engedd el pár napra, vigye a gyereket is, mondd, hogy te nem tudsz menni, mert dolgod van. Nagyiék unokázhatnak, a feleséged kizökken egy kicsit, neked meg lesz egy kis csend otthon. Itt nem feltétlenül a pénzzel való elszámoltatás a probléma, hanem a kommunikáció hiánya. A feleséged nagyon szeretne elmenni a szüleihez, te meg nem, de ezt nem igazán beszélitek meg, amiből feszültség lesz. Még 1-2 ilyen dolog, amiről mélyen hallgattok és az asszony házisárkány lesz.
2013. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
62%
Nem is értem ezt az egészet, komolyan... Ha jut házra, kajára, rezsire meg mindenre, akkor miért nem viszed el a szüleihez? Az egy dolog, hogy haragszol rájuk, de neki akkor is a szülei... Sajnálom őt, mert ki van szolgáltatva neked, az okot most ne firtassuk, hogy miért, lehet, hogy dolgozott előtte, csak szerencsétlenül járt vagy mit tudom én. Tipikus férfi hozzáállás, hogy azt hiszed, ha megveszed neki a házat, kaját stb, akkor már boldoggá is tetted. közben meg szerencsétlen nem tudja a szüleit meglátogatni, mert arra nem szakítasz a bevételből. Írták itt sokan, hogy hozzád mennének feleségül... Hát én nem mennék...
2013. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
54%

#22, na ya, lehet méltányossági elbírálást kérni - nem a NAV-tól, hanem a illetékes kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervéhez kell benyújtani írásban.

[link]

Na de mit írjon bele, most túl azon, hogy a biztosítási jogviszony nem 42 hanem 45 napig él eleve??? Azt, hogy "kérem a méltányos elbírálást, mert 42 nap alatt nem voltam képes a munkaügyi központba elmenni és kitölteni egy nyomtatványt, hogy járjon további 90 + 45 = 135 napig a biztosításom"???

2013. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
37%
csókoltatlak benneteket, ki volt számolva a munkanélkülim, meg lett szakítva 30 napokra )többre nem lehet) és így pont kifutottam a 42 napból.
2013. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
50%
igen vissza kell venni de egy hónap mulva simán elküldhető a kismama is...ez az törvény...7es nek szól...ha meg építő tanácsot nem tudsz adni minek uszitasz?
2013. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
96%

A gyerek 6 hónapos korától menj el GYED-re, ahogy mások is tanácsolták, és a feleséged meg elmegy pénzt keresni.

Mit csinált mielőtt szült?

Írják itt többen, hogy béna volt, hogy GYES-re szült, ebben van valami, sosem értettem azokat a nőket, akik ennyire kiszolgáltatják magukat. Lehet látni, hogy sok egyszerű férfi így gondolkozik. A gyereknevelés nem munka, bezzeg a pénzt is ők viszik haza..

A kérdezőnek is lehet otthon maradni a gyerekkel, aztán, ha lejár a GYED-e és majd csak GYES-t kap, anyuka meg lenézi, amiért csak 37.000 Ft a jövedelme, akkor vissza lehet térni a kérdésre.

2013. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a pénz a probléma, hanem az, hogy nem mehet el a szüleihez.
2013. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"igen te okostojás vissza kell venni de egy hónap mulva simán elküldhető a kismama is...ez az törvény te béna...7es nek "


És ennek most mi köze a kérdéshez. Az , hogy mi lesz 3. év múlva majd kiderül akkor de addig se mindegy, hogy gyed-t vagy gyest kap. Igen elküldhetik de a jelenkérdésben nincs is hova visszamennie. Mi köze egymáshoz a kér dolognak semmi az ég világon.

2013. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!