Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan számoltok el a pénzzel...

Hogyan számoltok el a pénzzel egymásnak?

Figyelt kérdés
Nálunk csak én (férfi) dolgozok, a párom gyesen van, a kislányunk 5 hónapos. Neki az összbevétele a gyes + a családi, 37000 ft kb. Nekem több helyről van pénzem, munkából + vállalkozásból. (kb. 120-300e között ft összesen, de változó.) Nem rég költöztünk egy új félkész házba, az egészre én gyűjtöttem össze a pénzt, nem volt szülői segítség. Elkezdtem a házat megcsinálni, sok megy rá, de mindig úgy gazdálkodok, hogy maradjon is amire kell. A bevásárlást is én intézem. Tegnap vettem a motoromhoz egy alkatrészt 5000 ft-ért, aztán számon kérte a párom, hogy miért költöttem rá, amikor a múlt hónapban csak ennyit kerestem, és miért nincs arra 10000 ftom, hogy elmenjünk a szüleihez akkor. (faluban lakunk, gyógyszertár napi 3 órát van nyitva, szomszéd faluba meg rendesen nyitva van + a piac is 2 falura van, ezzel a kb 30 éves motorral szoktam néha átszaladni, kocsink nincs.) Meg a szülei lehúztak fél m ftal, nem szívesen megyek oda. De amúgy ezen akadtam ki, hogy túlórázok a munkahelyemen, intézem a vállalkozást, az is meló, közben csinállom a házat amikor van egy kis időm, neki kevés a jövedelme és számon kéri, hogy csak ennyit kerestem.

2013. máj. 24. 12:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
42%
Nem a férfi a hibás, a nő b*sztatja, hogy csak ennyit keres, arról nem tehet
2013. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
65%

Amikor megcsináltátok a gyereket, akkor mit gondoltál, mennyit fog kapni?


Üljetek le megbeszélni. Nem lehet, hogy az bántja hogy nincs időd rájuk? Értem, hogy kell a pénz meg hogy fontos hogy mminél előbb kész legyen a ház, de a család ne szoruljon emiatt teljesen háttérbe.


Nekünk két számlánk van: egyikről mennek a rendszeresen fizetendők, köztük a megtakarítások, ezek általában fix összegek.

Ezen felül a nagyobb összegeket megbeszéljük előre. Nálunk ez a határ 20.000 ft. De ha meglátok egy konyhai eszközt vagy ruhát a lányunknak, nem hívom fel hogy megvehetem-e. Ahogy ő sem, ha vesz magának valami kütyüt a fényképezőgépéhez.

Ő dolgozik, 420 a fizetése, én itthon vagyok, 130at kapot.

2013. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

nem mondhatnám elszámolásnak, közlöm, hogy kivettem egy 10ezret a bukszából, vagy vettem egy körömlakkot. Ha egy felső kell vagy fodrász, akkor megkérdezem, mennyi pénzünk van, most vegyem meg vagy fizetéskor? Mivel többnyire nála a pénz és ő keres többet. Ő is szokta közölni, hogy mit vett. Nincs kiakadás meg elszámoltatás.

Úgy gondolom, van amire akkor is kell költeni, ha kevés a bevétel, ha az a motor fontos, ezzel közlekedsz, akkor előbbre való. Mondd, hogy mehet a szüleihez jövő hónapban. Vagy már régóta anyagiak miatt halogatjátok az utazást? Azért nem mindegy a szitu, vagy ezt csak most kitalálta, hogy a motor miatt nem tud utazni?????

2013. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
19%

"Én 12 évet dolgoztam, terhes lettem, megszűnt a munkahelyem, 6 nappal futottam ki a 42 napból, ami alatt ha szülök, jár a tgyás. GYest kapok. Ítélkezz, idióta."


Akkor nem jól sakkoztál a 3. hónapos munkanélkülivel. Simán meg lehet volna oldani vele.

2013. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
69%
7es te egy kimondottan jóindulatú ember vagy...nem segélyre szült te szerencsétlen....a mai világban diplomás emberek vannak munka nélkül,sok kismamát elküldenek és nem vesznek vissza,akkor senki ne szüljön?bár ha ilyen emberek vannak mint te akkor tölem nyugodtan kihalhat az emberiség....
2013. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok: az viszont nem fair, hogy cseszeget amiért te keveset keresel. Lehet baba mellett is dolgozni: kerti munka, időseknek takarítás, főzés, gyerekre vigyázás. A nővérem egyedül maradt a babájával, mégsem haltak éhen. Nyilván egyszerűbb azt hangoztatni hogy "de hát a gyerek", de attól nem lesz semmi baja ha anyuka napi 2-3 dolgozik mellette.
2013. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
71%

5-ös hozzádmegyek feleségül, jól lehúzlak, utána haza jövök és röhögve mesélem a férjemnek, hogy : né, micsoda pacskert fogtam!:D

On: ne hagyd, kérdező, hogy sárkánykodjon a feleséged, ami pénzt te keresel, nehogy már o ossza be!:D

2013. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
68%

"sok kismamát elküldenek"

Ha bejelenti a munkáltatónak, hogy terhes nem küldheti el, ez törvény ha igen munkaügyi bíróság.


"nem vesznek vissza,akkor senki ne szüljön?"

Hátha nincs is hova visszamenni , nem csoda. De akkor szülés után nem gyest hanem gyed-et kap, és majd 2. év múlva keres munkát.

2013. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom váratlanul érte a költekezésed, mi előre szoktuk megbeszélni, hogy mit szeretnénk venni és általában közösen vesszük meg is, de ha csak egyikünk megy érte, azt is előre megbeszéljük. Minden elismerésem, mert nem lehet könnyű dolgod és le a kalappal egy ilyen férj előtt. Ha azt szeretnéd, hogy máskor ne akadjon ki, akkor csak előtte beszéld meg vele, hogy mit szeretnél venni és miért.
2013. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
74%
#10-es, itt nem a TGYÁS-ról van szó, hanem a GYED-ről. És ahogy írták már, ha elmentél volna munkanélkülire, az is biztosítotti jogviszonynak számít, tehát járnának az ellátások... saját maga ellen meg nem lehet megvédeni senkit.
2013. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!