Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan számoltok el a pénzzel...

Hogyan számoltok el a pénzzel egymásnak?

Figyelt kérdés
Nálunk csak én (férfi) dolgozok, a párom gyesen van, a kislányunk 5 hónapos. Neki az összbevétele a gyes + a családi, 37000 ft kb. Nekem több helyről van pénzem, munkából + vállalkozásból. (kb. 120-300e között ft összesen, de változó.) Nem rég költöztünk egy új félkész házba, az egészre én gyűjtöttem össze a pénzt, nem volt szülői segítség. Elkezdtem a házat megcsinálni, sok megy rá, de mindig úgy gazdálkodok, hogy maradjon is amire kell. A bevásárlást is én intézem. Tegnap vettem a motoromhoz egy alkatrészt 5000 ft-ért, aztán számon kérte a párom, hogy miért költöttem rá, amikor a múlt hónapban csak ennyit kerestem, és miért nincs arra 10000 ftom, hogy elmenjünk a szüleihez akkor. (faluban lakunk, gyógyszertár napi 3 órát van nyitva, szomszéd faluba meg rendesen nyitva van + a piac is 2 falura van, ezzel a kb 30 éves motorral szoktam néha átszaladni, kocsink nincs.) Meg a szülei lehúztak fél m ftal, nem szívesen megyek oda. De amúgy ezen akadtam ki, hogy túlórázok a munkahelyemen, intézem a vállalkozást, az is meló, közben csinállom a házat amikor van egy kis időm, neki kevés a jövedelme és számon kéri, hogy csak ennyit kerestem.

2013. máj. 24. 12:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki, hogy jövő hónaptól te mész gyed-re ő meg mehet dolgozni ha nem tetszik.

A gyed úgyis több mint az ő gyes-e. Menjen dolgozón ő is 120. ezerért te kapsz 70. ezer gyed-et plusz családi aztán több pénz marad.

2013. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az a vágya másik félnek, hogy avasd be a dolgokba, csak rosszul tudja kifejezni. Tehát a legjobb lenne az ilyesmi előtt pár nappal elmondani, hogy "drágám, a motorom nem jó, vennem kell egy alkatrészt, hogy ne történjen baleset".
2013. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
szerintem ez az a helyzet amikor mindenki teszi a dolgát ...a feleséged gyermeket nevel,gondoskodik róla egyedül mert ahogy írod téged lefoglal a pénzkeresés,a munka ....nagyon szép töled hogy így gondoskodsz a családodról...ő teszi az ő dolgát senkinek nincs mit a másik szemére vetni....beszéljétek meg sok sikert
2013. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
36%
Azért kevés a jövedelme, mert a gyereketeket neveli, cseszd meg...
2013. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
43%

Ha most nem mosod ki a fogát az asszonynak alaposan, akkor később már nem fogod tudni. Nálunk én elkövettem ugyanezt a hibát, ő munkanélküli lett, egyedül én kerestem, a számlája mínuszban volt, mindent én fizettem. Aztán 10 hónap után el tudott helyezkedni, de valahogy azóta is elfelejt beszállni a családi kasszába rendesen, úgy van vele, hogy ha az én fizetésemből ki tudjuk fizetni a csekkeket, kaját, akkor a többi az már az ő zsebpénze. Néha azért beszáll, de nem jellemző. Inkább rendelget magának AVON-t, meg tudja Isten miket, melltartót a netről (Bonprix), vesz könyvet, stb. az én számlámon meg nem gyűlik a pénz, inkább csak fogy.


Na szóval ne legyél akkora nyúl mint én, egyenesbe kell tenni Őnagyságát, de most azonnal és piszkosul. Az sem baj, ha sír-rí, sőt, legalább megjegyzi. Legközelebb ha megjegyzést tesz, újra, és így tovább, amíg meg nem jegyzi, hogy amíg te hordod haza a betevő javát, és nem iszod/gépezed/füstölöd el, addig kb. kuss és mély levegő van.


Egy papucsférj

2013. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is 5 hónapos a babám. Ha nem is anyagiakban, de vannak eszméletlen dolgaim, gondolataim, be tudok szólni a kb semmire is. Ilyenkor az ember lánya kicsit fura tud lenni. Kérdezd meg, hogy amúgy mi baja!
2013. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
57%

"Azért kevés a jövedelme, mert a gyereketeket neveli, cseszd meg..."


Nem azért kevés mert szülés előtt nem dolgozót és inkább szült segélyre minthogy elment volna dolgozni.

2013. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

5: nálunk meg az volt, hogy a gyerekek előtt én kerestem, és sajnáltatta magát, hogy szinte minimálbért kap, az kell neki ruhákra, erre, arra, biciklialkatrészre.


GYED-re mentem, az is több volt, mint a fizetése, amit szintén magára költött.

Amikor visszamentem dolgozni, dettó....


Ja,és emellett még azért is meg kellett küzdeni, hogy legalább a szemetet kivigye, de szerinte a háztartás, gyereknevelés az női munka....

2013. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
66%

Az olyan emberek minek vállalnak gyereket, akik nem akarják tudomásul venni, hogy ez azzal jár, hogy átmenetileg a feleség kevesebbet keres, a kiadások megnőnek???

Maradjatok agglegények, bulizzátok el és ennyi.

2013. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
61%

Honnan tudod, mennyit dolgozott????

Én 12 évet dolgoztam, terhes lettem, megszűnt a munkahelyem, 6 nappal futottam ki a 42 napból, ami alatt ha szülök, jár a tgyás. GYest kapok. Ítélkezz, idióta.

2013. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!