Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok egy ilyen...

Mit gondolnátok egy ilyen "menyről" és "unokáról"?

Figyelt kérdés
Van már egy óvodás kisfia, de sosem volt együtt, kapcsolatban az apával! A gyereket hangzatosan közös felügyelettel nevelik, ami abban nyilvánul meg, hogy kicsi kora óta 2-3 napra megválik a gyerekétől. Ha 10 éven felüli gyerekről lenne szó rendjén lenne, de 1-2 éves korától így van! Karöltve a fiú barátnőjével és a saját párjától vagy a fiatoktól is azt várná szálljon be a családi idillbe. Emellett a nagyszülőknél is sokat van kisgyerek, mert ő dolgozik, pasizik. Az apa barátnőjének a szülei is sokat vigyáznak rá. Ez elvárható a "mostohanagyszülőktől"? Nem fogalmazta ezt így meg, nem kért soha semmit, de ha ott úgy működik, talán ez lenne neki természetes. Elfogadnátok ezt a helyzetet?

2013. máj. 17. 11:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Apukának lehet barátnője, de anyu nem pasizhat?

Vicces.


Az a család a gyereknek akkor is a családja, ha nem élnek együtt a szülők, szerintem semmi baj azzal, ha náluk is van a kisgyerek.

2013. máj. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, kicsit kiborítottál:) Én szinte ugyanabban a helyzetben vagyok mint a fiad, csak én az apa társa vagyok. Szétmentek a gyerek 1 éves korában (addig nyúzták egymást, a kicsi miatt házasodtak össze is, mert teljes családot akartak neki, de nem működött ezért léptek) Mi egy év múlva jöttünk össze, a gyerek anyukája és a párja 1,5 év után. Szóval 2-2,5 éves koruk óta jelen vagyunk mi is az életében, ahogy a családunk is. Nem azt mondom, hogy a szüleim ugráltak örömükbe, de annyit kértek, hogy gondoljam át kell e nekem ez a felelősség ami egy kisgyerekkel jár (21 voltam). Mikor látták, hogy komoly a dolog akkor elfogadták soha egy rossz szavuk sem volt. Én nem vártam tőlük el semmit. A párom sem. De szoros a kapcsolatom velük és tudod mikor ott egy édes, huncut kisgyerek, aki nem fél használni a bájosság eszközeit, hogy elérjen valamit egy 50es nő közelében, akkor ott szerintem egy nő elveszik, nem kérdés hogy szeretni tud egy kicsi gyereket. Apukám pedig nagy állatbolond, mi a két lánya soha nem érdeklődtünk a galambjai, japántyúkjai stb. iránt, és egyszer csak ott volt egy kiskrapek aki alig győzte kivárni, hogy megebédeljünk és menjenek ki végignézzenek mindent, akkor neki sem volt nehéz összenőni a gyerekkel. A kicsik már csak ilyenek, nem tudsz mit tenni mint megszeretni őket. Kivéve persze ha eldöntöd hogy nem. De még egyszer írom ez nem elvárás. Az egyedüli elvárás rám vonatkozott. Nem is értem hogy ezt hogy tudod felhozni a lány ellen. Elvárja a fiadtól hogy elfogadja a gyerekét? szörnyű.. Mindenkinek így kellene gondolkodnia. Ha nem tudtam volna akkor szevasz. A következő sem, akkor neki is. Ezt szívják szülőségnek, mikor a gyerek érdekeit nézed. Látok éppen elég rossz példát magam körül. Én sem vagyok tökéletes, nem fényezem magam, de őt választottam. Gyerekestől. És örülök neki, hogy ő sem akar vasárnapi apuka lenni. Ha azt mondta volna nekem anno hogy nyugi kéthetente elhozom pár órára, neked hozzá sem kell szólnod, akkor szaladtam volna világgá előle. Nekem fontos milyen apa. Én is akarok majd egyet, és szerintem külön jó, hogy letesztelhettem még az elején mire számíthatok.
2013. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy abból, hogy láttam hogy milyen szépen megoldják a gyereknevelést, legalább láttam hogy nem egy suttyó paraszt sem ő, sem az exe. Azért ez is fontos volt. Sokan ijesztgettek azzal, hogy egy exnél nincs rosszabb, miközben nekem az égvilágon soha semmi gondom nem volt vele a lassan négy év alatt. Pedig sokat kommunikálunk, szóval már kiderült volna. Te is felfoghatnád úgy, hogy a közös felügyeletből kiderül, hogy normális, kulturált emberekről van szó.
2013. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy ideális felállás. A nő dolgozik, van pénze, meg tudja adni ami a gyereknek kell, mindemellett apukával is szoros marad a gyerek kapcsolata, sőt az apa új "családja" is szívesen fogadja, szeretik a gyereket. Az anya pedig jól teszi, hogy nem savanyodik be, hanem keresi a nagy "őt".
2013. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Baj hogy a gyerek másfél éves kora óta dolgozik?? Hogy egyesek mindenbe bele tudnak kötni, ha akarnak...

Kérdező, te ritka rosszindulatú vagy!

2013. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg nem dolgozna,akkor lusta lenne,aki eltartatja magát és a gyerekét,nem képes elmenni dolgozni...
2013. máj. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Voltam olyan országban, ahol az a megszokott, hogy a nagy család (tág rokonság) és a barátok vetésforgóban vigyáznak a gyerekekre és ott fél éves korában max. mennek vissza az anyukák dolgozni.

Rettentő barátságosak, szociálisak az emberek és valahogy a gazdaságuk is jobban teljesít. Nekem sokkal szimpatikusabb az ottani módszer, mint az itt propagált "a gyerek 10 éves koráig az anyja ki se bújjon a fenekéből".

2013. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Adja az ég, hogy sose legyen ilyen minden lében kanál rokonom vagy ismerősöm, mint te, kérdező. Dolgozik a nő, hú, mekkora botrány. Egyedülálló és pasizik, hú mekkora botrány. Volt két kapcsolata öt év alatt, hú, mekkora botrány. A gyereknek a közös felügyelet a legjobb, így van meg a kapcsolat mindkét szülőjével. Az, hogy a mostohaanya is törődik vele, az lenne a normális, nem az, amikor fog egy gyerekkel rendelkező pasit, aztán utána tesz úgy, mintha meglepné, hogy foglalkozni is kell a gyerekkel. A 3 éves gyes meg hülyeség, külföldön sincs. A munkaerőfölösleg kezelésére találták ki a hatvanas években, csak magától nem ment volna bele egy nő se, ezért kellett legyártani rá az ideológiát, hogy pszichopata sérült lesz a gyerek, ha hároméves kora alatt lát az anyján kívül más embert is.

Ritka rosszindulatú és/vagy nagyon ráérős embernek tűnsz, bocs...

2013. máj. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!