Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok egy ilyen...

Mit gondolnátok egy ilyen "menyről" és "unokáról"?

Figyelt kérdés
Van már egy óvodás kisfia, de sosem volt együtt, kapcsolatban az apával! A gyereket hangzatosan közös felügyelettel nevelik, ami abban nyilvánul meg, hogy kicsi kora óta 2-3 napra megválik a gyerekétől. Ha 10 éven felüli gyerekről lenne szó rendjén lenne, de 1-2 éves korától így van! Karöltve a fiú barátnőjével és a saját párjától vagy a fiatoktól is azt várná szálljon be a családi idillbe. Emellett a nagyszülőknél is sokat van kisgyerek, mert ő dolgozik, pasizik. Az apa barátnőjének a szülei is sokat vigyáznak rá. Ez elvárható a "mostohanagyszülőktől"? Nem fogalmazta ezt így meg, nem kért soha semmit, de ha ott úgy működik, talán ez lenne neki természetes. Elfogadnátok ezt a helyzetet?

2013. máj. 17. 11:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek szempontjából a leges legjobb a közös felügyelet, főleg ha kiskorától ezt szokja meg. Kérdező baromira önző vagy.
2013. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Gondolom kapott gyedet vagy mi van most, mert volt normális állása. Két éves koráig otthon maradhatott volna. Persze jobb lett volna utána is, de ahhoz tudatos gyerekvállalás kellett volna.
2013. máj. 17. 11:29
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg jobb, mint amikor csak minden 2. héten van a gyerek az apjával.


Amúgy meg a gyerekem párját megismerem, elfogadom. Vannak extrém kivételek persze, de ez még korántsem az.


Gondolj bele: születik egy közös gyerekük, aztán szétmennek. Gondolod az lenne jó a fiadnak ha csak minden 2. héten látná? Te pedig mint nagyszülő csak havi 1x?

2013. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Hány éves a fiad?
2013. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég.Mi az,hogy az apja nője ne foglalkozzon a gyerekkel?Te normális vagy?Ha én nem foglalkoznék a férjem elöző kapcsolatából lévő gyerekkel,akkor egy orbitális szemétnek érezném magam.Komolyan.Tudtam,hogy van gyereke és elfogadom és foglalkozok vele.

Amúgy meg elmesélnéd nekem miért is ne foglalkozzon egy "mostoha"anya a gyerekkel?!Érdekelne.Mert ugye ha meg nem foglalkozik akkor meg azért van leszólva.Na akkor mi is van?

2013. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezzel mi a baj,teljesen jól csinálja,és ha pasizik? Azért mert gyereke van menjen el apácának?? A kisgyereknek meg jó ha több ember között van.Rosszindulatú nőszemély vagy.
2013. máj. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ejha, ha valaki már a második pasit fogyasztja, az már tuti, hogy mindig csak pasizik.... Ezt honnan tetszett leszűrni???? Nyilván nem azért dolgozik a gyerek másfél éves korától, mert ezt szeretné, hanem mert muszáj. Nem értem, ha közös felügyelettel nevelik, akkor ez azt jelenti, hogy az apja is részt vállal a gyerek neveléséből, ami nagyon helyes! Ez pedig számomra nem azt jelenti, hogy az anya megszabadul a gyerektől 2-3 napra, hanem hogy engedi az apjának is, hogy nevelje a gyereket és hogy ki tudjon alakulni egy normális apa-gyerek kapcsolat. A fia meg felnőtt férfi, el tudja dönteni, hogy mit szeretne. Azt magának kell eldöntenie, hogy vigyázna-e a gyerekre vagy sem. De gondolom nem véletlenül nem is kérdezte meg a "menye" ezt magától. Az, hogy az apa új anyósáék vigyáznak a gyerekre, ott nyilván ők másképp állnak a dolgokhoz és szeretnének segíteni a fiatalokon, plusz még az unokát is kedvelik, ezért szívesen vigyáznak rá. Ezt tudom feltételezni. Nem kellene ennyire rosszindulatúan viselkedni.
2013. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy díszpéldány a tipikus anyósból.


Adott egy nő és egy férfi,besikerül egy gyerek,nő másfél évig otthon van,majd visszamegy dolgozni,és felváltva vigyáznak a kicsire.A nő 5 év alatt képes már a második pasit "fogyasztani",és képes apukának és a nagyszülőknek id lepasszolni a gyereket,minől felháborító.


A kérdező az új pasi anyja ha jól sejtem.

2013. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. Bocsánat nem második, harmadik pasit.... És ott már csak a nő lehet a hibás, amiért ez így alakult???? Nem tetszik ezt átérezni kicsit? Ha maga elvált volna 3x, akkor magára is azt mondanák, hogy állandóan csak pasizik, hogyan esne magának?
2013. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem "kedves" kérdező, hogy nagyon sok a szabadidőd, ha ennyire ráérsz másokat mocskolni... :)

Amikor azt írtad, hogy pasizik, arra gondoltam, hogy biztos gyakran jár randizni. Erre írod, hogy 5 év alatt volt két pasija. Hát azt a riherongy mindenit az ilyen nőnek, de tényleg!!! Hogy képzeli, hogy ilyen gyakran váltogatja a pasijait! Gyakrabban, mint te a bugyogódat, igaz? :) :)

Én meg vallom, hogy a közös felügyeletnél a világon jobb nincsen, sem a gyereknek, sem a szülőknek. Irigylésre méltó, hogy ilyen kulturált, értelmes emberekként tudták megoldani a gyermeknevelést. De hát sajnos, mint mindenhol,itt is van egy rosszindulatú, megkeseredett életunt személy, aki persze kever egy kis kakit, hiszen úgysincs jobb dolga. Szégyelld magad! Keress más elfoglaltságot, és szállj le arról a lányról, meg a gyermekéről.

2013. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!