Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy háríthatnám el a kereszts...

Hogy háríthatnám el a keresztszülősége való felkérést?

Figyelt kérdés

Van az unokahúgom, és van neki egy keresztanyja, csakhogy a keresztapjával szétmentek (a keresztapja vér szerinti nagybátyja), és a nő nem foglalkozik a gyerekkel. Vagyis a gyerek anyja nem a törődést kifogásolja, hanem, hogy most a születésnapjára, névnapjára meg a többire se vett neki vagy küldött ajándékot... Nagyon anyagias emberekről van szó, mindig a pénz beszél (mert számukra egy keresztszülő elsődleges feladata az ajándékozás...). Na, és most az anyja eszébe jutott, hogy mi lenne, ha én lennék ezentúl a keresztanyja (így bemondás után). Csakhogy, mint leírtam, ez nem annyiból állna nekem, hogy na, én vagyok a keresztanyja, hanem, névnap, születésnap, karácsony, gyereknap, ballagás, kutyafüle, mindenre készülnöm kéne, és nem 1-2 ezer ft értékben, mint néha tettem ezt eddig. Van nekem elég bajom anyagilag is, ha a saját gyerekemet kell megajándékozni, de még most ez is?? Nagyon nem akarom ezt az egészet, szeretem a gyereket, de anyagilag, ahogy ők gondolják, én nem fogom tudni támogatni... Ráadásul több száz km-re élünk egymástól.

Ti mit tennétek?

(A megbeszélésnek semmi haszna nem lenne, mert úgysem értenék meg... úgyis csak én lennék a rossz stb.)


2013. máj. 15. 14:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Te mennyire vagy vallásos, templombajáro?
2013. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én arra hivatkoznék, hogy Isten előtt az a keresztanya, aki keresztvíz alá tartotta, úgyhogy sajnálod, de ez így nem működhet.

Mindenképpen olyan kifogást, amibe nem tud belekötni :)

2013. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban jártam templomba, hittanra, azóta már nem igazán.


Jó dolgokat írtok, de amilyen rosszindulatú, úgyis az lesz, hogy persze, mert én milyen vagyok... :S

De azért megpróbálom majd.

2013. máj. 15. 15:31
 14/18 anonim ***** válasza:
#11 vok. Ha nem vagy igazán hivö, templombajáro, már csak lelkiismereti okbol sem vállalhatod a bérma/keresztanyaságot. Arra nem kényszerithetnek, hogy szépen menj gyonni, áldozni csak azért, hogy a pap hajlando legyen elfogadni.
2013. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudsz olvasni? Láttad, mit írtam? Nem érted, hogy nem számít az, hogy ő mit gondol vagy mit tesz? Ha te nem akarsz valamit vállalni, akkor nem vállalod, más pedig űgy sértődik meg, ahogyan akar. Az az ő dolga.


MIndig az sértődik meg és az hisztizik, aki nem tudja átverni a másikon a mindenáron való akaratosságát (mert ez már túl van azon, hogy akaratnak nevezzem).


Igen, úgyis te leszel a rossz, mert ő eldöntötte, hogy neked KELL lenned valaminek, mert anyagias, mert önző, mert durva agresszor és téged akar rákényszeríteni arra, hogy keresztanya legyél, hogy aztán a keresztanyaság mint vallási és társadalmi felelősség nyomásával kivasaljon belőled - persze, csak a gyerek számára... - pénzt, ajándékot, és egyre többet.


Te pedig azon zsolozmázol, hogy mit tegyél, hogy ne legyél rossz? Hát úgyis rossz leszel egy ilyen ember szemében, ha nemet mondasz, nem érted?


És mit számít? Inkább leszek balek és fizetsz, mint a katonatiszt, csak mert ő kinézett magának?


(Ps: egy jótanács: ha ilyen anyukád van vagy volt, mint ez a nő, akkor sürgősen kérj segítséget! Akkor azért nem tudod lerúgni magaról bűntudat nélkül őt és az egész kérést, mert hasonló agresszor, mint a szülőd volt.)

2013. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
leszek helyett leszel
2013. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha olyan típus, tök mindegy, mit mondasz, megsértődik. Én először próbálnék finoman beszélni (távolság-, idphiány és az anyagiak miatt nem tudnád rendesen betölteni a posztot stb., ilyen dumával), aztán ha hápog, akkor megmondanám, hogy igenis azért, mert fejőstehénnek néznek téged, és csak az ajándék kell nekik, amikor te egyszerűen nem tudsz megfelelni az irreális elvárásaiknak.
2013. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ő nem egy másik keresztanyát akar, hanem egy olyan embert, aki a keresztanya helyett elhalmozza a gyerekét ajándékkal.

Már bocs, de ha nekem valaki szememre vetné, hogy mikor milyen ajándékot veszek, elküldeném melegebb éghajlatokra.S ebből a nőből azt nézem ki, hogy tőled majd elég sok mindent el fog várni.

2013. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!