Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy háríthatnám el a kereszts...

Hogy háríthatnám el a keresztszülősége való felkérést?

Figyelt kérdés

Van az unokahúgom, és van neki egy keresztanyja, csakhogy a keresztapjával szétmentek (a keresztapja vér szerinti nagybátyja), és a nő nem foglalkozik a gyerekkel. Vagyis a gyerek anyja nem a törődést kifogásolja, hanem, hogy most a születésnapjára, névnapjára meg a többire se vett neki vagy küldött ajándékot... Nagyon anyagias emberekről van szó, mindig a pénz beszél (mert számukra egy keresztszülő elsődleges feladata az ajándékozás...). Na, és most az anyja eszébe jutott, hogy mi lenne, ha én lennék ezentúl a keresztanyja (így bemondás után). Csakhogy, mint leírtam, ez nem annyiból állna nekem, hogy na, én vagyok a keresztanyja, hanem, névnap, születésnap, karácsony, gyereknap, ballagás, kutyafüle, mindenre készülnöm kéne, és nem 1-2 ezer ft értékben, mint néha tettem ezt eddig. Van nekem elég bajom anyagilag is, ha a saját gyerekemet kell megajándékozni, de még most ez is?? Nagyon nem akarom ezt az egészet, szeretem a gyereket, de anyagilag, ahogy ők gondolják, én nem fogom tudni támogatni... Ráadásul több száz km-re élünk egymástól.

Ti mit tennétek?

(A megbeszélésnek semmi haszna nem lenne, mert úgysem értenék meg... úgyis csak én lennék a rossz stb.)


2013. máj. 15. 14:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam a címet: *keresztszülőségre
2013. máj. 15. 14:27
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Közöld velük, hogy ezt nem illik.

Van a gyereknek keresztanyja, az tartotta a keresztvíz alá, stb. Ha szétmentek, hát szétmentek, attól még keresztanyu és keresztapu maradnak.

Nálunk is elváltak a keresztszülők, de nem csináltak belőle gondot, így is pont úgy látogatják a gyereket.


Esetleg nekik is inkább ezt kéne erőltetni, tehát hogy a rendes keresztszülők foglalkozzanak a gyerekkel, és ne hanyagolják el. Az ő kapcsolatuk változatlan, csak a partnerrel mentek szét.

2013. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mit gondolnak egyes emberek.

Ilyet nem lehet csinálni. Te tartottad keresztvíz alá? Nem! Akkor semmiképp sem lehetsz a gyerek keresztanyja.

Vita lezárva.

Ne hagyd, hogy hülyeségekkel lehúzzanak.

2013. máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, igaz, amit írsz, csakhogy a gyerek anyja amúgy sem nagyon kedvelte soha a sógornőjét, és szinte még örül is, hogy szétmentek, de azt persze sérelmezi, hogy nem vett a gyereknek ajándékot a születésnapjára... Nem akarja megoldani a problémáját vele, és engem kiszemelt, és mondta, mikor legutóbb ott voltunk náluk, hogy hát, most mondd meg, milyen ez a nő, a gyereknek nincs keresztanyja stb.
2013. máj. 15. 14:35
 5/18 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, elfelejtettem, hogy azt is bedobták, hogy mivel a gyereknek majd az elkövetkező években lesz a bérmálása, és, hogy ott én legyek a keresztanya. És nekik az persze a "rendes" keresztanyasággal érne fel. Pedig a gyerek már nem jár hittanra se, sehová, úgyhogy nem tudom, hogy lesz bérmálkozó, de mindegy...
2013. máj. 15. 14:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A keresztség és a keresztszülőség valóban kicsit másról szól, ahogy te is leírtad! A keresztszülő feladata, hogy segítse a szülőket a gyerek keresztény nevelésében, a Hit gyarapításában stb. Te ezt nagyon messziről hogyan tudnád megadni a gyermeknek? Utasítsd vissza azzal, hogy ebben te nem tudsz így segíteni, mert az annál sokkal nagyobb felelősség. Meg egyébként is, hogy lehetnél keresztelő nélkül keresztszülő???
2013. máj. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy a távolságra fogok hivatkozni... Nem fogok tudni minden csip-csup ünnepre elutazni a családdal... A férjemnek is mondtam ezt az egészet, de ő meg nem akar beleavatkozni a családi dolgainkba, neki sem tetszik persze. Meg ugye egy ballagásra is, 10 ezer ft-tal nem lehet odamenni, az is több tízezer az ő viszonyukban... Komolyan, már a gondolattól is megfájdul a fejem. Meg amúgy anyám is olyan, hogy ő is mondja, hogy mit húzgálom a számat stb. Ő is megorrolna, ha nem vállalnám el. Kikészítenek, komolyan...
2013. máj. 15. 14:41
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megmondhatod az anyagi és térbeli helyzeted alkalmatlanná tesz a keresztanyaságra...
2013. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nyugodtan, hogyha te lennél a keresztanyja, te komolyan vennéd és ha most elvállalnád, nagyon bántana, hogy nem tudsz eleget foglalkozni a gyerekkel a távolság miatt, ezért úgy érzed, hogy nem te vagy erre a pozícióra a megfelelő, a gyerek jobbat érdemel. Úgy kell előadni, hogy valójában te szívességet teszel,h nem vállalod el, csak a gyerek érdekeit tartod szem elől. Szegény már csalódott egyszer egy keresztanyában, milyen rossz lenne neki ha az újat is csak évente kétszer látná. Te csak a gyerek lelkivilágát félted, azért nem vállalod!
2013. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyenesen: megmondod, hogy köszönöd a felkérést, nagyon megtisztelő és kedves tőlük, hogy rád gondoltak, de nem tudod vállalni.


Indokolni nem kell, mert az már a magánügyed.

Ilyen egyszerű. :)

2013. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!