Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyire lelkiismeret...

Miért van ennyire lelkiismeret furdolásom az ilyen dolgoktól?

Figyelt kérdés
Szóval nem bírok hazudni a szüleimnek főleg anyának, ami nem lenne rossz, de szerintem ez egy kicsit beteges ami velem van. Pl. ma délután elmentem barátnőmékkel a városba, tudta anya,hogy velük vagyok. De ők cigiztek(én nem) mégis lelkiismeret furdolásom van, hogy ő erről nem tud. És mindig így van.. mások bulizni járnak még azt hazudják, hogy a barátnőjüknél alszanak. Én nem mernék így elmenni sehova csak ha elengednek és nem "szöktem még el" mert olyan bűntudatom lenne. volt olyan, hogy be akartam menni a városba anya csak sétálni engedett ki a környékre és bementem (azóta se tudja) majd akkor is rosszul éreztem magam miatta. Meg nagyon félt a fiúktól és találkozgattam egy fiúval akitől eltiltott, de én szerettem majd mindig úgy mentem el vele, hogy nem tudott róla, de kb. minden éjjel sírtam, hogy "ma is hazudtam neki" szerintetek ez miért van? Mit kéne csinálnom, hogy ne legyek ilyen? 15 éves vagyok, anya félt mindentől és ha mindent úgy csinálok ahogy ő mondja akkor semmi életem nem lesz.
2013. máj. 12. 00:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyobb kérdés, hogy a szülő miért nem hajlandó tudomásul venni, hogy a gyereke a kamasz korba lépett, amikor teljesen természetes és jogos igénye a másik nemmel való kapcsolat, a találkozás, randizás, együtt járás...
2013. máj. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
8%
Miért nyit valaki kamu kérdést?:D
2013. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

" Pl. ma délután elmentem barátnőmékkel a városba,"


Már itt is egy kamu:D Mert ma pl. anya-lánya nap volt:D

2013. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
*tegnap
2013. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%

2-essel teljesen egyet értek


a lelkiismeretednek igaza van, ne fojtsd el!


dehogy nem lesz életed !!!! nyugi, lesz.

de nem kell 15 évesen elkezdeni egy csomó sorsrontó dolgot, amit úgyis megbánnál.


Az a morbid az életben, hogy senki nem tudja gyerek fejjel, hogy MOST ALAPOZZA a jövővét.

Csak a felnőtt tudja, aki már elrontotta.

Ilyenkor a legnagyobb a munkabírásunk, ilyenkor kéne a legtöbbet tenni magunkért (=tanulni).


Ha semmit nem bulizol, agyontanulod magadat, jó egyetemre mész, nyelveket tanulsz, akkor EGÉSZ ÉLETEDBEN játszva élhetsz, és agyon bulizhatod magadat.


Nézz meg minket, középszerű embereket.

Én pl most tanulok, kicsi a fizetés, kínlódás az egész.


És hidd el nekem, hogy 40 éves korodban már a Pistikére sem fogsz emlékezni, aki miatt hazudtál anyádnak, és hanyagoltad a tanulást !!!!!!!!

2013. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy édesanyádat kritizálom, de katasztrófa, ahogy viselkedik.


A te lelkiismereted teljesen rendben van, hazudni nem szép, nem kellemes, és mindig csak a baj van belőle. Ne is szokj rá, mert egy idő után szemrebbenés nélkül menni fog, és az lesz a probléma majd, nem az, hogy most rosszul érzed magad miatta.


Anyukáddal pedig beszéld meg, hogy a túlzott szigora hazugságra kényszerít téged, de ezt nem akarod, és legyen valami kompromisszum.


és ismét csak hangoztatni tudom, és erre minden ember figyeljen oda, akinek kamasz gyereke van, hogy így lehet elrontani egy jó lelkiismeretű, rendes gyereket...

ha nem hazudik, semmit nem csinálhat, neki is áll hazudozni, hiába szenved tőle, MERT BELE VAN KÉNYSZERÍTVE!

és ez a legnagyobb hiba amit szülőként elkövethet valaki.


mondd meg neki, hogy megbízhat benned, és te őszinte akarsz lenni hozzá.

2013. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#15, biztos vannak ilyen gondolkodású emberek is... én spec azt gondolom, hogy a világon senki, semmi nem tudja visszaadni azt az embernek, amit 14 meg 16 éves korában elvett tőle adott esetben a szülei vaskalapos konzervativizmusa, mert hogy az élet fejlődési ciklusait nem lehet, nem jó dolog se átugrani, se kikerülni... és hát valahogy nem szokott szerencsés lenni, amikor valaki 30 évesen éli a 16 évesek életét, mert 16 évesen nem hagyták neki...

És hát ja, 30 évesen is lehet pasizni, csajozni, meg bulizni... csak hát teljesen más dolog, mint 16 évesen...

2013. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

tudjuk-e milyen messze van a város, ahová nem engedik? mennyi időbe telik? milyen veszélyek vannak útközben? közlekedés?


Addig ne ítéljük el az anyát !!!!!!


a "nem enged el sohova" az általában nem a "sehovát" szokta jelenteni !


Én sem engednélek el mindenhová, ha más feladatod is lenne.


Belátom, hogy a kamaszkori szerelmeket nem lehet behozni 30 éves korban, de az állandó csavargás megint más tészta !!!!

2013. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
kösznöm a válaszokat:) ezt a kamu kérdéses dolgot nem értem. Amúgy kitűnő tanuló vagyok egy elég erős gimnáziumba járok és amit én csinálok azt nem nevezném csavargásnak. A város kemény 5 buszmegállóra van tőlünk, 10 perc:) Mikor ott volt nekem az a fiú akkor is tanultam rendesen mellette. Mellette anya folyamatosan titkolózik és olyan hazugságokon szoktam rajtakapni. De az persze nem baj...Köszönöm mindenkinek!
2013. máj. 12. 19:13
 20/22 anonim ***** válasza:

nem tudjuk, miket hazudik anyukád, és biztos baj az is...

minket vádolsz azzal, hogy "az nem baj" ???


nem is ismerünk titeket

Csak a te nézőpontodból látjuk, az alapján, amiket leírtál


ne legyél ennyire durcás kisgyerek!

2013. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!