Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyire lelkiismeret...

Miért van ennyire lelkiismeret furdolásom az ilyen dolgoktól?

Figyelt kérdés
Szóval nem bírok hazudni a szüleimnek főleg anyának, ami nem lenne rossz, de szerintem ez egy kicsit beteges ami velem van. Pl. ma délután elmentem barátnőmékkel a városba, tudta anya,hogy velük vagyok. De ők cigiztek(én nem) mégis lelkiismeret furdolásom van, hogy ő erről nem tud. És mindig így van.. mások bulizni járnak még azt hazudják, hogy a barátnőjüknél alszanak. Én nem mernék így elmenni sehova csak ha elengednek és nem "szöktem még el" mert olyan bűntudatom lenne. volt olyan, hogy be akartam menni a városba anya csak sétálni engedett ki a környékre és bementem (azóta se tudja) majd akkor is rosszul éreztem magam miatta. Meg nagyon félt a fiúktól és találkozgattam egy fiúval akitől eltiltott, de én szerettem majd mindig úgy mentem el vele, hogy nem tudott róla, de kb. minden éjjel sírtam, hogy "ma is hazudtam neki" szerintetek ez miért van? Mit kéne csinálnom, hogy ne legyek ilyen? 15 éves vagyok, anya félt mindentől és ha mindent úgy csinálok ahogy ő mondja akkor semmi életem nem lesz.
2013. máj. 12. 00:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Állj ki magadért.Nyiltan,egyenesen.
2013. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Így van, a lelkiismereted jól működik, teszi a dolgát! NEHOGY EZT KIIRTSD magadból!

Nem a hazugság a megoldás, hanem a lassú, de biztos felnőtté válás... :)

Anyukád naná, hogy félt. Beszélj vele erről, mondd el, hogy hova akarsz menni,s ő mondja el,mitől fél, mire vigyázz. És akkor elenged, mert tudja, hogy tudod, hogy mire vigyázz,és okos nagy lány vagy...


Csak egy példa: épp itt a gyk-n írta ki valaki a történetét, akit 17 évesen egy buliban megkínáltak egy pohár borral, de valami kábítószer volt benne, amitől elvesztette az akaratát, 2 fiú megerőszakolta, ő teherbe esett... Majd abortuszra ment, amit viszont a mai napig nemigazán tudott megbocsájtani magának, pedig már felnőtt és anyuka...

Szóval: anyukádnak igaza van, féltsen! Ez a dolga. Neked meg az, hogy őszinte légy vele,mert ő a felnőtt, és te sok mindent nem tudsz még. És ha őszinte vagy, akkor meg tudod beszéli vele, hogy milyen veszélyek vannak, honnan tudod, hogy kiben bízz és kiben nem, és lassan-lassan megtanulsz magadra is vigyázni... De ez sokáig tart ám!


Sok boldogságot a felnövéshez!

:)

2013. máj. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, a megoldás nem a hazugság, de nem is az, hogy szolgai módon engedelmeskedsz. Állj ki nyíltan az igazadért, és jussatok kompromisszumra... lehet, hogy rövid távon a konfliktusok felvállalása a nehezebb út, de hosszabb távon az az egyszerűbb, és az, ami vezet valahova.
2013. máj. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De én nem szeretnék éjszakákat végigbulizni, megértem ha attól félt...Én csak szeretném ha találkozhatnék fiúkkal (mert annak se örül ha fiú BARÁTAIM vannak). Vagy pl. maradhatnék kint úgy este 9ig. Mivel már később is sötétedik.. És ha kések (nem nagyon szoktam) akkor azzal magyarázom ki, hogy kimaradt a busz vagy ilyesmi, mert különben kapok...szóval megint hazudok és megint emiatt idegeskedek vagy egy hétig.
2013. máj. 12. 00:49
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Mert édesanyád érzelmileg sakkban tart. Azzal nem lenne baj,hogy mindent elmondasz neki, de az igen is durva,hogy íz így megtudott információt ellened használja. A legtöbb szülő örülne ha a tizenéves lánya leülne vele beszélgetni. És nem az a normális reakció egy anyukától, hogy eltiltja a kamasz gyerekét a másik nemtől, hanem az,hogy megbeszélik a dolgokat.

Valószínűleg attól van,hogy érezteti veled,hogy alárendelt vagy. Eddig mindig az ő akarata érvényesült és ez nálad a megszokott. Állj a sarkadra és győzd le ezt a súlyos megfelelési kényszert mert téged tesz tönkre.


És nem azzal van a baj,hogy aggódik,aggódjon is,csak reálisan. Én is sok mindent elmondok anyukámnak,de szerencsére neki normálisak a reakció. Nem a túlzott féltéssel kell életre tanítani (azzal nem is lehet), hanem az épeszű tanácsokkal.

Az említett lány esete is kivédhető lett volna azzal,ha az anyja közli a lánnyal,hogy idegentől csak zárt piát fogadjon el, és ezt a lány megfogadja. Sem erőszak,sem abortusz, lelki bajok helyett pedig egy emlék arról,hogy a haverokkal mennyire benyomott.

2013. máj. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
De amúgy köszönöm szépen a válaszokat!:)
2013. máj. 12. 00:50
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván van egy alaptermészeted, amit adott, emellett anyukád 15 éve nevelget, ennyi idő alatt sok gondolatot elültethetett a fejecskédben, úgy tűnik, ez az erős bűntudatkeltés tőle származik.

Kérdezhetek egy indiszkrétet? Vallásosak vagytok? Hiszel a pokolban? - azaz, hogy a bűnös lélek oda kerül? Elültettek benned ilyen gondolatokat a szüleid? Ha igen, akkor nagy munka lesz ezt átprogramozni!


Összességében a "fenyegetőzés" bevett, régi szülői gyakorlat.

"ha nem öltözöl fel, itthon hagylak egyedül" - mondja az édesanya a 2 évesnek.

"ha nem eszed meg a spenótot, kicsi maradsz" - rémisztgetjük a 3 évest.

... és ezek sora végtelen ...

Valójában van akiről ezek leperegnek, van aki minden szavát komolyan veszi a fenyegetéseknek kicsiként is. De gondolj bele, egy normális, szerető anya soha nem hagyná a lakásban egyedül a 2 évesét. A spenót nem-evéstől is meg lehet nőni.

A szülő szeretné keresztül vinni az akaratát (amit jónak vél) puszta szeretetből.

Anyukád kissé rád ijesztett, hogy jobban vigyázz magadra nagyobb korodban, hiszen ő nem lehet mindig melletted. Igyekszik majd kontrollálni a lépéseidet, de azért lássuk be, az egyetemre nem fog kézen fogva bekísérni.

Félt!

És nem bízik benned, nem bízik saját magában!

Igaz, a világban elég sok veszély leselkedik az emberre, de ez nem ezzel a túlzott kontrollal lehet megoldani. Ilyenkor tör ki az ember egy ponton túl, ha túl rövid a póráz ...

Beszélgess anyukáddal, hogy szereted, imádod őt, de kérd meg, hogy bízzon benned!


Ebben a korban remek olvasmányok lehetnek Lewis Carroll írásai, bátran láss nekik - pl. Alice Csodaországban ... nagyon sokat tanulhatsz belőle magadról, az életről.

2013. máj. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
ja igen és ez meg a másik, hogy ha valamit elmondok őszintén és nem örül neki akkor ordibál velem, aztán jönnek a büntetések, hogy nem mehetek sehova stb... És már mondtam neki, hogy ne csodálkozzon ha nem leszek őszinte vele.
2013. máj. 12. 00:54
 9/22 A kérdező kommentje:
köszönöm:) Nem nem igazán vagyunk vallásosak, vagyis egy részét elhiszem a dolgoknak, de ne járunk templomba a pokolba meg a mennybe se hiszek.
2013. máj. 12. 00:57
 10/22 anonim ***** válasza:
Tehát nem fogadsz szót, aztán sírsz, hogy nem fogadsz szót? Miért nem fogadsz szót? Csábít a vadon hívó szava?
2013. máj. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!