Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Na szóval anyám elvált apámtól és kb. 3éve van egy élettásra aki velünk lakik 1házban, amit közösen épitettek. Mindig kiabál velem és többször meg akart ütni de nem tette és most utoljára úgy üvöltözött velem mint 1 állat. Mi oka volt? Állitólag nem segitek anyámnak eleget pedig minden tőlem telhetőt megteszek minden nap és suli után a 2éves öcsémre is vigyázok este 6vagy 7ig amig ők haza nem érnek ... Nem első eset hogy ennyire kiabál. Anyámnak többször mondtam hogy költözzünk el de soha nem teszi ... És ha mondom neki h ne kiabáljon meg hogy nem igy kéne viselkedni 1lánnyal még neki áll fejebb hogy milyen jogon beszélek én neki ... És ami a legrosszabb anyámnak hiába mondom hogy nekem érzéseim is vannak meg hogy bocsánatot kéne kérnie mert ordibált stb. még engem csitit hogy hagyjam. Hogy hagyjam amikor én szépen beszélek vele ő meg ugy üvölt velem mint1 állat ...Félek attól hogy mire oda kerül a sor hogy dolgozzak idegroncs leszek és emiatt amiben felnövök tönkre megy az életem ... Kérlek adjatok valami tanácsot vagy valamit :| köszi...
2013. máj. 11. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukádat nem tudod meggyőzni arról, hogy melléd álljon, sajnos te nem sokat tudsz tenni. Nehezíti anyukád helyzetét a közösen épített ház. Most akkor ki menjen és ki maradjon? Tudom, hogy faramuci a javaslatom, de beszélj róla az apukáddal is. Bár válás után a szülők általában kígyót-békát mondanak egymásra, de hátha akadnak még kivételek. Hiszen mégiscsak az apukád.
2013. máj. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A vérszetinti apámmal nem tartom a kapcsolatot ... ő sem keres és én sem őt ...
2013. máj. 11. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha közös a ház akkor nehéz lesz eladni stb. meg aztán ott a két éves is. Miért nem egy ebédnél hozd ezt fel amikor mindenki ott van, és higgadtan elmondod, hogy téged zavar ha így beszél veled. Megkérdezheted azt is tőle ott anyád előtt, hogy miért üvöltözik mindig veled. Nagyszülőkhöz nem tudsz költözni?
2013. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már kérdeztem de olyankor "ne pofázz és indul be a szobádba" anyum meg hiába szol ráá ... nemtudok nagyszülőkhöz költözni 1mamám van az is beteges és idős már, valamint nemtudna eltartani sajnos.
2013. máj. 11. 20:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs más utad, mint anyukádra hatni. Beszélgess vele higgadtan, kérdezd meg mi az igazi baja az embernek veled. Lehet, hogy csak túl van terhelve, ha van egy pici baba is a háznál, szóval előfordulhat, hogy nem is veled van baja, csak rajtad könnyű levezetnie a feszkót. Amúgy, írod, hogy attól félsz, hogy kihatással lesz a felnőtt korodra, szerintem sokkal nagyobb kihatással lesz, hogy édesapáddal nem tartod a kapcsolatot.
2013. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dani900 ***** válasza:
100%

Röhögd ki, amikor ordít, meg ideges.

Ez neked jól fog esni, neki meg kegyetlen szarul.

Az ilyen ezt érdemli, a gyávák szokása a gyengébbeket bántani, ahhoz már nincs bátorságuk, hogy a saját "súlycsoportjukkal" keménykedjenek, viszont, azt érzik, hogy egy nagy senkik, és ezért valahogy mégiscsak kompenzálni kell, hát mennek a könnyebb úton. Gusztustalan ember az ilyen.

Anyád meg ugyanúgy megalkuvó, gondolom nem boldog, de nem mer változtatni, nem mer szembenézni a következményekkel, és ezáltal több ember életét is megkeseríti, nevezetesen a sajátját, és a tiedet is.

2013. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Dani ma ő röhögött rajtam hogy elkezdtem már sirni mikor üvöltött én meg elmentem ittholról ... és mikor haza jöttem olyan megalátóan nézett ... nem értem mi baja ....
2013. máj. 11. 21:10
 8/11 dani900 ***** válasza:
70%

Neki semmi baja, elhiheted, csak élvezi, amit veled tesz, hogy befolyásolhatja az érzéseidet, uralkodhat feletted.

Próbáld meg nem annyira személyesen felfogni, inkább hideg fejjel gondold végig, mi miért van, és, ha fizikailag nem is tudsz erősebb lenni nála, érzelmileg viszont igen, lehetsz sokkal erősebb. Anyádnál is, a képességed megvan, ők, meg majd rájössz, nem lesznek ellenfelek, mert nagyon alulfejlettek.

És az érzelmeidet is tudod fejleszteni, csak ezt nagyon sokan nem tudják. Ha érdekel, nézhetsz videókat, én sokat tanultam és, remélem másnak is használ: http://www.youtube.com/watch?v=vh3zNMTSPy4

Persze, lehet másoktól is hasonló dolgokat nézni, nem kikötés.

2013. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy vannak ilyen nők, akiknek fontosabb egy f.sz mint a saját gyerekük. Csak az a lényeg hogy a kanjukkal ne legyen balhé, ezért nem hajlandók megvédeni a gyereküket, inkább végignézik ahogy a pasijuk tönkreteszi őket.

Menekülj, amint tudsz.

2013. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Dani köszi megnézem a vidiket. Alatta komizónak is köszi ... énis igy vettem észre ....
2013. máj. 11. 21:24
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!