Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltestvéreknek meg kéne...

A féltestvéreknek meg kéne ismerniük egymást? Miért akarhatja ezt a szerető?

Figyelt kérdés

A férj félremegy, ebből gyerek lesz. A házasságból van 2 gyerek. A szerető szeretné, ha a fia megismerné a testvéreit, összejárhatna velük.


Ti mit gondoltok?


2013. máj. 11. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Azt, hogy felejtse el az illető ezt a gondolatát, de izibe.
2013. máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek nem tehet arról, hogy milyen körülmények közé született! Szerintem joga van megismerni a testvéreit, mindenhez két ember kell, a férj ugyanolyan hibás mint a szerető, a gyerek "csak" megszületett.
2013. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
2 Ez addig van igy, mig nincs tudomása a másik családban lévő nőnek, hogy a gyerekét pocskondiázzák és gyűlölik, rágalmazzák és hazudoznak róla. Addig.
2013. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van. A gyerekeknek joga megismerni a féltestvéreit.
2013. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
A házasságon kívül született gyereknek ugyanolyan jogai vannak a vér szerinti szüleivel szemben, mint a házasságban született féltestvéreinek. Gondold csak el, mi van akkor, ha a házasságban született gyerekek a hagyatéki tárgyaláson tudják meg, hogy van egy testvérük. És uram bocsá... ez a testvér még szimpatikus is lenne nekik, ha éppen nem egy hagyatéki osztozkodás kapcsán találkoznak először.
2013. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
4 A szülőnek meg joga van eldönteni, hogy kiteszi-e bárminemű atrocitásnak a kiskorú gyerekét vagy sem. Egy értelmes ember nem fogja élő céltáblának állítani a saját gyerekét.
2013. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Természetes, hogy a féltesóknak ismerniük kell egymást. Nem egymàs ellen kell hangolni őket, hanem összeismertetni, és beléjük nevelni hogy bármi is van a szülők közt, ők tartsanak össze, mert a testvéri kapcsolat nagyon fontos dolog. Az embernek a testvérével van az élete folyamán a leghosszabb kapcsolata. A szüleit eltemeti az ember, a párját csak felnőtt korában ismeri meg (persze vannak kivételek), a barátok jönnek-mennek, de a testvérek végigkísérik egymás életét. A gyerekek nem tehetnek a szüleik kapcsolatairól/félrelépéseiről, butaság lenne megfosztani őket egymástól.
2013. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha én lennék a feleség, akkor tuti nem óhajtanám látni a szerető gyerekét. Tudom, hogy ő nem tehet semmiről, nem is sároznám a gyerekeim előtt, de nem erőltetném a nagy összeborulást. Ha a gyerekek nagyobbak és találkozni akarnak egymással, akkor tegyék meg, de engem hagyjanak ki belőle.

Az, hogy a férj látogatja a gyerekét az is természetes, ha egy programra elviszi a közös gyerekeinket az még oké, de hogy hozzám járjon a másik kisgyerek, azt nehezen viselném.

Exbarátnők, volt feleségek gyerekei akik még a kapcsolat előtt születtek az nekem más, a volt barátom gyerekét is szívesen láttam mindig, de egy kapcsolat alatti félrelépés gyümölcsének ne kelljen már jópofiznom.

2013. máj. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

8


"Tudom, hogy ő nem tehet semmiről, nem is sároznám a gyerekeim előtt, "


Mindenki előtt sározza az az ember aki igy nyilvánul meg-ahogy te.

2013. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

9: Mire gondolsz, hogy kamu? Expasimnak volt gyereke egy korábbi házasságból, nem volt vele semmi problémám, az egy tiszta ügy volt, a gyerkőccel együtt fogadtam el a férfit.

A válasz többi része meg feltételes módban volt, hogy HA én lennék a feleség, akkor mit éreznék egy ilyen szituációban. És nem tudom mi a gond azzal, hogy valaki nem tapsikolna az örömtől és nem lelkesen, süteményt sütve várná a szerető gyerekét.

2013. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!