Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnál gyereket egy olyan...

Vállalnál gyereket egy olyan kapcsolatba, ahol te mindig csak "szerető" leszel?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve élünk együtt. Közösen neveljük a fiát. A felesége egy balesetben agysérülést is szenvedett, a szüleinél él, ők ápolják, nagyjából egy 4 éves gyerek szintjén van. A párom már a kapcsolatunk elején megmondta, hogy elválni nem fog, bűntudata van a baleset miatt, mert nem akadályozta meg a feleségét, hogy egy veszekedést követően kocsiba üljön.

A párom felvetette, hogy nagyon örülne egy közös babának és annyiban maradtunk, hogy gondolkodok rajta. Nem tudom mit válaszoljak. Én is szeretnék közös gyereket, de egy kicsit zavar, hogy hivatalosan én mindig csak a szeretője leszek.


2013. máj. 3. 10:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Már együtt éltek, én ezt nem klasszikus szerető státusznak nevezném. Inkább egy elég egyedi eset.

Gondolom, arra nincs remény, hogy a felesége bármikor is teljes értékű ember legyen, csak vegetálni fog egész életében. Ha ezt te össze tudod egyeztetni az életeddel, akkor vállaljatok!

Nehéz okosat mondani, olyan speciális helyzet a tiétek.

2013. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

a pasid elhagyta a feleségét gyakorlatilag, engem ez zavar, bár megértem, hogy ő is boldog akar még lenni. Nekem ez nagy teher lenne eleve, hátborzongató a szitu.

Pl. megkérdezik a gyerektől, hogy hát anyud meg apud nincs összeházasodva? - Nem, mert apu nős, a felesége agysérült. Ez annyira, de annyira durva, én nem pakolnám ezt a terhet senkire, keresnék más pasit, sőt szóba sem álltam volna vele. És nem a "szeretői státusz" zavarna, az a legkevesebb, hanem a felesége. Mit szólnak ehhez a feleség szülei?? A közösen nevelt gyerek??

Szörnyű az egész.

2013. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar elválni, mégsem annyira fontos neki a baba. Neki amúgy is van már egy. De nem is értem! Most egész életében bűntudata lesz és ez mindenben akadályozni fogja? Akkor meg miért nem maradt a beteg felesége mellett és miért nem ő ápolja? Ez az elválási história mindenképpen sántít, de legalább ürügyként elő lehet hozakodni vele. Mennyiben változna a viszonya a beteg feleségével szemben, ha elválna? Semennyivel. Ez itt a lényeg!
2013. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz választás elött állsz. Még egy dolgot nem emlitettél. Ha a szülök nem tudják vállalni a feleség ápolását, rátok marad. Na ez ami zavarhat igazán. Manapság a szeretö nyugodtan vállalhat gyereket. Nem az a gond. Szerintem, ha igazán szereted, vállalod. Ha meg elrémit a felelöség, sürgösen menekülj!
2013. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem vállalnék. Amellett, hogy megértem a férfit, nekem nem lenne szükségem valakire, aki érzelmileg ennyire instabil.
2013. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

A te élettársad gyakorlatilag lepasszolta a nejét anyóséknak, hogy most már "etetni kell meg öltöztetni, nekem nem kell, a tiétek, bajlódjatok vele ti. De nem fogok elválni tőle, mert az én hibám." Ez így marhaság. Attól, hogy elválik, még segíthet neki, egy fogyatékosnak mindegy, hogy jogilag tartozik-e valakihez, akinek mellesleg új családja van, vagy elvált, de a volt férje segít neki, néha elviszi a parkba, vagy tudom is én. Képzeld el egy pillanatra, hogy te vagy a beteg feleség. Van egy férjed, akivel kitörölheted a fenekedet. Akkor minek?


Az én testvérem a lábát veszítette el egy balesetben, s 8 hétig kómában volt, nem láttak rá sok esélyt, hogy meggyógyul. A felesége minden nap bement munka után, megmosdatta, beszélt vele, forgatta, hogy ne legyen felfekvéses, stb. Amikor felébredt, újra kellett tanulnia beszélni és mozogni. Nem tudott egyedül enni, nem tudta koordinálni a mozgását, mert a karját is összeszegecselték, sérültek az idegek, stb. Pedig még csak nem is volt közös gyerekük. Most, 4,5 évvel a baleset után a bátyám tejes értékű ember, műlábbal járni is tud. Ezt leszámítva szerencsére semmi maradandó baja nem lett, de ehhez rengeteg fejlesztésre kellett mennie, s jár a mai napig. A felesége leléphetett volna, de nem tette, kitartott mellette, s most várják az első gyereküket.


Nem mondom, hogy mindenki tartson ki a sérült párja mellett, de most akkor vagy a feleségének tekinti és gondozza, vagy téged tekint a párjának, elválik és elvesz téged. Nekem a gyomrom forog ettől, hogy van egy felesége, akinek szüksége lenne rá, nem akar elválni, mert az ő hibájából beteg, de azért veled él és tőled akar gyereket. A kettő együtt nem működik. Legalábbis én így nem szülnék neki, sőt, össze se jöttem volna vele. 26/N

2013. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

10:45-ös válaszoló minden szavával egyetértek,jobban én sem fogalmaztam volna

25/N

2013. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
33%

Atya Isten itt mindenki elítéli a férfit, mert nem ápolja a feleségét, és lepasszolta a családjának. Úgy gondolom senki nem látott még ilyet közelről. Egy ilyen beteg, akiről tudva levő, hogy soha nem fog felépülni a nap minden percében gondoskodni kell, ápolni, gyógyszerezni, amit meg kell venni. De ha egy fiatal nem dolgozik, csak éjjel nappal a feleségét ápolja, akkor miből fog gyógyszert venni, miből tartja el a kisfiát, és miért is kell abban felnőnie egy gyereknek, hogy az anyukáját kell nézni éjjel nappal, ahogy fekszik és azt végig statisztálni, hogy az apukája belerokkan az anyja ápolásába fizikailag és lelkileg is. Ugyanez vonatkozik természetesen a nagyszülőkre is, de könyörgöm egy gyereknek inkább apára van szüksége, mint nagyszülőkre.

A férjet pedig nem ítélhetjük el, mert nem tudjuk mennyi részt vesz ki az ápolásból, gondozásból, Ha semmit, akkor egy szemét dög, ha segít, akkor annyit tesz, meg, amennyit elbír a lelki ereje és a lelkiismerete. Ettől függetlenül elítélem a férfit, mert biztos nem azért volt a veszekedés, ami a tragédiához vezetett, mert hűséges volt a férj.


Kedves kérdező nem vagy a klasszikus értelemben vett szerető, de mégiscsak az vagy. A párod lelkiismeret furdalása mindig is kettőtök között lesz. Azt, hogy ilyen környezetben és ilyen háttérrel szülsz e esetleg magadnak egy gyereket neked kell tudni.

2013. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de ha nem ápolgatja, akkor váljon el a fenébe és probléma megoldva. Minek akar papíron házas maradni, ha nem él az asszonnyal és egy másik nőtől új gyereket akar? Ha annyira lelkiismeret furdalása van, néha vigye el valahova, vagy segítsen neki valakivel, azt úgy is megteheti, ha elválik. De attól, hogy házasok, a nőnek semmilyen előnye sincs belőle, csak a saját kis lelkét nyugtatja vele.
2013. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%
*valamivel
2013. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!