Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnál gyereket egy olyan...

Vállalnál gyereket egy olyan kapcsolatba, ahol te mindig csak "szerető" leszel?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve élünk együtt. Közösen neveljük a fiát. A felesége egy balesetben agysérülést is szenvedett, a szüleinél él, ők ápolják, nagyjából egy 4 éves gyerek szintjén van. A párom már a kapcsolatunk elején megmondta, hogy elválni nem fog, bűntudata van a baleset miatt, mert nem akadályozta meg a feleségét, hogy egy veszekedést követően kocsiba üljön.

A párom felvetette, hogy nagyon örülne egy közös babának és annyiban maradtunk, hogy gondolkodok rajta. Nem tudom mit válaszoljak. Én is szeretnék közös gyereket, de egy kicsit zavar, hogy hivatalosan én mindig csak a szeretője leszek.


2013. máj. 3. 10:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ennyire instabil, tehát téged is bármikor elhagyhat, a bajban pedig nem állna melletted, inkább lécel, ahogy a mellékelt ábra mutatja. Én így nem tudnék nem hogy gyereket szülni neki, még vele élni sem, nem vagyunk egyformák, ez tény, de a gyereknek, ha már vállaljátok, egy normális családra van szüksége, nem olyan emberre, aki bűntudatot érez (bár nem gondolnám, hogy ez miatt nem válik = ha bűntudata lenne, ápolgatná a feleségét, ő saját maga, nem pedig keresne mást). Egyszerűen nem akar elválni, Téged pedig nem akar elvenni.
2013. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Addig biztosan nem alapítanék vele családot, amíg el nem válik. Miért kell egy papír ahhoz, hogy gondoskodjon a nejéről ezek után is? Nem fontosabb a jelenlegi párja legalább annyira, hogy jogilag ne tartozzon máshoz, ha már tőle akar gyereket?

Én tudom milyen egy 0-24-ben gondoskodást igénylő emberrel együtt élni, de tőlem senki ne akarjon gyereket addig, amíg jogilag máshoz tartozik. Hogy fogom megmagyarázni a gyerekemnek, hogy az apja más nőnek a férje és pláne azt, hogy miért?


Ha már nem lesznek az anyjáék mit csináltok vele? Egy otthon alsó hangon 80-100 ezer forint. Lesz pénzetek arra, hogy a szülők halála után ezt finanszírozni tudjátok?

Senki nem tenne szemrehányást a párodnak azért, mert ilyen helyzetben válni akar. Ettől még támogathatja a jelenlegi feleségét és családját.

2013. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én azt mondtam mindig is hogy csak házasságban szülök.
2013. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
A párodnak csak félre kéne dobnia a bűntudatát. Már hiába marad a felesége mellett, úgysem tud segíteni rajta és igazán nem is akar, mert ha tényleg érdekelné, mi van vele, akkor ő is ápolná. Csak a bűntudatát akarja elnyomni, ez meg önzőség mindenkivel szemben, főleg veled és a gyerekkel. Döntse el, hogy most vagy elvál, vagy a feleségével marad, de foglalkozik ő is vele, nemcsak papíron van jelen és még sok variáció, de amit most csinál, az a legrosszabb. Így csak neki kényelmes, másnak nem. Gáz.
2013. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vállalnék, pont ugyanazért, amit a többiek is mondanak.
2013. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Amikor még nem olvastam a kifejtést, azt írtam volna hogy dehogy vállalnék, mert apa nélkül felnőni szerintem rossz lehet. Szerencsére nem tudom hogy milyen.

Viszon ez a helyzet... neked is meg kell értened őt, és ezt tényleg csak ketten dönthetitek el hogy mi legyen. Mond meg neki hogy így érzel, aztán lesz ami lesz.

2013. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
47%

Tudddtam hogy ki fogjátok törölni a válaszom:) akkoris megvetlek. Sosem bújhatsz el az igazság elől!

Én legalább gerinces ember vagyok;)

2013. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
55%
Nem kezdenék házas pasival.
2013. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!