Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnál gyereket egy olyan...

Vállalnál gyereket egy olyan kapcsolatba, ahol te mindig csak "szerető" leszel?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve élünk együtt. Közösen neveljük a fiát. A felesége egy balesetben agysérülést is szenvedett, a szüleinél él, ők ápolják, nagyjából egy 4 éves gyerek szintjén van. A párom már a kapcsolatunk elején megmondta, hogy elválni nem fog, bűntudata van a baleset miatt, mert nem akadályozta meg a feleségét, hogy egy veszekedést követően kocsiba üljön.

A párom felvetette, hogy nagyon örülne egy közös babának és annyiban maradtunk, hogy gondolkodok rajta. Nem tudom mit válaszoljak. Én is szeretnék közös gyereket, de egy kicsit zavar, hogy hivatalosan én mindig csak a szeretője leszek.


2013. máj. 3. 10:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%
"Fogadod-e hogy vele leszel jóban-rosszban,egészségben-betegségben,gazdagságban-szegénységben míg a halál el nem választ?" Hát, ezért ítéljük el a kedves férjet. Vagy tartsa magát a fogadalmához, vagy váljon el és kezdjen új életet.
2013. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez furcsa.

Először is ha ekkora a bűntudata, miért nem ő ápolja a feleségét?

Másodszor is, ha a feleség egy négyéves gyerek szintjén van most értelmileg, akkor neki TÖKMINDEGY, hogy férjnél van-e vagy nem. Vagyis ez nem lehet indok arra, hogy elváljon.

Harmadszorra: együtt éltek 5 éve, de nem vállal fel jogilag? Ez nem az elkötelezettség jele számomra.


Nézd, ez nekem nem úgy tűnik, mint egy tuti pali. Eléldegél veled, de inkább egy agysérülthöz tartozik jogilag, mint hozzád, bár a gyerek jöhet.


Áh, nekem ez túl bonyolult, vagy inkább túl érthetetlen.

Én biztosan nem vállalnék gyermeket úgy, ha nem tisztázottak a körülmények.

2013. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem válik el, addig nem.

Mondja, hogy a bűntudat, tehát érzelmi szálak kötik a nejéhez, akármit is tagad.

Ez mellett én nem tudnék boldog lenni.

Ja, és egy 4 éves gyerek nagyon is sokat tud, nem csak egy fekvő vegetáció.

2013. máj. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem másztam voltam bele egy ilyen kvázi gázos helyzetbe. Bocs, de itt van egy sajnos fizikailag súlyosan sérült, egy mentálisan és karmikusan súlyosan sérült ember, meg Te. Éltek szépen hármasban. Nekem az úgy ahogy van bizarr. Szóval a válaszom nem, biztosan nem.
2013. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz szitu. Kár itt bárkire is követ dobálni. Aki volt már ilyenben, az ítélkezhet. Az ember nem csak akkor pattan kocsiba, ha az férje megcsalja és ezért veszekednek, ennek lehet nagyon sok indítéka. Az meg hogy te egy ilyen meg olyan nő vagy aki szerető, hát megint erős, mert te látod el az anyuka szerepét, és ez sem egy áldozatmentes szerep. A problémát inkább abban látom, hogy nem lehet úgy élni, hogy valakinek örökösen lelkiismeret furdalása van. Ha már megtörtént valami, nem tud rajta változtatni, akkor azt valahogyan le kell zárni. Ha másképp nem megy menjen pszichológushoz, vagy találja meg a módját a férj, hogy helyére tegye a dolgokat, mert addig nem fog tudni teljes emberként, férjként, apaként funkcionálni. Lehet hogy a feleség akkor is lesérül, ha épp vásárlásból jön haza, mert neki ez volt az útja valamiért. Ha a férj feldolgozza a történteket, akkor nem hiszem hogy ragaszkodik majd a férji státuszhoz a feleséggel, és akkor már meg is oldódott a papír kérdés, ami aggaszt, de ettől sokkal több is megoldódott, mert tudjuk, hogy nem a papír a lényeg, hanem a mi mögötte van. Tehát a válaszom, én nem vállalnék gyereket ebben a szituban, mert a férj nem alkalmas lelkileg jelenleg erre. 38/nő
2013. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Azért nem ő ápolja a feleségét, mert néha dührohamában a felesége tör-zúz és magából kikelve üvöltözik. A fiuk kb. 6 éves volt akkor amikor az anyja hazakerült. Egy ilyen dühroham során a fiához is hozzávágott egy vázát, ettől felszakadt a szeme alatt és a homlokán a bőr, össze kellet varrni. Onnantól kezdve a kisfiú megint bepisilt, folyamatosan rémálmai voltak, rettegett az anyjától, 2 év alatt a helyzet odáig romlott, hogy már az orvosok tanácsolták a páromnak, hogy valahogyan távolítsa el a fiától a feleségét. Választhatott, vagy a fiát nevelik a nagyszülők vagy a feleségét ápolják. Szerintem jól döntött.

A felesége szüleivel elég jól kijövünk. Ők már mondták a páromnak, hogy jobb lenne, ha elválna, mert ez így senkinek sem jó, a feleségének meg nem számít.

A fiuk most lesz 16 éves, nagyon jóban vagyunk egymással, ő a megismerkedésünk óta anyának hív, pedig egyikünk sem kérte erre. Az igazi anyjával nem nagyon akar találkozni, maximum ünnepek alkalmával visz neki virágot.

Leginkább attól félek, hogy a gyerekünket fogják megszólni. Én már túljutottam a kezdeti beszólásokon. Kaptam már hideget-meleget, mert volt aki az gondolta, hogy a felesége miattam lett kitúrva a családjából és hasonlók. Lehet, hogy csak én gondolkozom túl sokat és semmi nem lenne, nem tudom.

Ha szülei már nem tudnak róla gondoskodni akkor egy otthonba megy, ott jobban gondját tudják viselni mint mi.

Még próbálok megint beszélni a párommal, hogy mi lenne, ha, aztán majd meglátom.

2013. máj. 3. 11:31
 17/28 anonim ***** válasza:
15%

"Minek akar papíron házas maradni, ha nem él az asszonnyal és egy másik nőtől új gyereket akar? "


Özvegyi nyugdíj?

2013. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kedves Kérdező, én egyetértek azzal a hozzászólóval, aki azt mondta, hogy ha nem vesz feleségül, akkor ne vállalj gyermeket.

Ez így nem tiszta és nem rendezett viszony, ahova a baba születne.

2013. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
28%

Engem nagyon ledöbbentett a sok mocskolódás. Az ég áldjon meg benneteket! Gondoljatok már bele a kérdező párjának a helyzetébe! Jogilag össze van kötve egy mostmár értelmi és érzelmi nyomorékkal, soha nem lesz teljes értékű ember, akkor ő is ássa el magát? Nem hiszem el, hogy ennyire nem értitek a helyzetet. A Kérdező nem szerető, az a státusz nem itt kezdődik. A helyedben igenis erőltetném a válást és szülnék babát. Az, hogy anyagilag is segítse a volt feleségét és szüleit, természetes. De ne fosszátok meg magatok a család lehetőségétől!

Aki meg mocskolódik, gondolja magát bele a pasi helyzetébe, Ti mit tennétek!! Az élet megy tovább és élni kell! És ha én lennék a magatehetetlen feleség, magam követelném, hogy váljunk el és legyen boldog mással!

2013. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélek el senkit, nincs jogom senki fölött sem pálcát törni, pláne úgy, hogy fogalmam sincs milyen helyzetben van a kérdező, illetve a kérdező párja.

Viszont a helyzethez annyit hozzáfűznék, hogy tényleg nem túl tisztességesen kezeli a kapcsolatait a párod! Nekem is az a véleményem, hogy vagy elválik a jelenlegi feleségétől és új életet kezd, vagy pedig ha házas akar maradni tegyen eleget házastársi kötelességeinek! A kettő együtt nem megy, hogy vagy Te, papíron meg házas! Megértem, hogy bűntudata van, de csak bűntudatból ne maradjon hivatalosan házas mert már így sem tesz eleget annak az eskünek amit annak idején megfogadott, hiszen ott vagy Neki már Te, tehát a hűség kilőve, a volt feleségét ápolni nem ápolja, tehát már a rosszban sincs Vele ... stb. Ez így nem jó. Én egy ilyen labilis embernek nem szülnék gyereket, mert egyszerűen még ezt a helyzetet sem képes normálisan kezelni... Nekem ez a véleményem. Ezt meg kell beszélni, nincs mese.

2013. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!