Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a párotok...

Mit tennétek, ha a párotok szülei a tartozásuk helyett a lányuk esküvőjére költenék a pénzüket?

Figyelt kérdés

Volt egy jelentősebb tartozásuk és félő volt, hogy viszi a bank a házukat. Volt a házon kívül egy nyaralójuk, amire akkor mikor kellett volna, nem találtak vevőt. Mi kisegítettük őket (nekünk is kellett hitelt felvenni emiatt), természetesen minden le lett papírozva. Úgy volt, hogy amint sikerül eladni a nyaralót, nekünk visszafizetik azt amivel tartoznak.

A hétvégén beszélgettem a sógornőmmel, aki pont azért jött, hogy meghívjon minket az esküvőjükre amit anyósomék fizetnek. Én levegőt alig kaptam. Kiderült, hogy eladták a nyaralót, de a pénzt a lányuk esküvőjére akarják fordítani.


2013. máj. 7. 11:07
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
63%

Kérdésed az, hogy mi mit tennénk ebben a helyzetben.

Én nagyon dühös lennék. Magyarul tombolnék, és nem csak azért mert adósságba vertem magam hogy segíthessek,hanem mert olyan emberek vágtak át akikről soha fel nem tételeztem volna. Én rögtön kocsiba szállnék a férjemmel, és elmennénk a lakásukhoz. Ott rákérdeznék, és követelném hogy fizessék vissza a pénzt. Ha a szülőknek állna feljebb, akkor megmondanám, hogy a szerződés határidejéig várnék. Ha nem fizetnek akkkor onnantól kezdve vége a rokoni kapcsolatnak. Onnantól kezdve úy teszek keresztbe nekik ahogy tudok. Kezdésnek mennék a bíróságra beperelném őket. Majd gondoskodnék azon hogy az anyós-após barátai, rokonai, mindenki megtudja milyen csúnyán tökre tette a fia és menye életét. A facebookra is kitenném hogy mindenki olvassa..

Tudom gyerekes bosszú, de nagyon hatásos.. A legtöbb ember ezt a szégyent nehezen viselné el, és inkább megsértődik de fizet.. Egy biztos. Soha többé még 1 tojást sem adnék nekik..

2013. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
56%

190Főset kb. 2millából ki lehet hozni, ennyit kaphatnak ajándékba is. És gondolom, felesbe fizetik, kétlem, hogy mindent a lány szülei.

Ha meg telón nem elérhetők, be kell ülni a kocsiba, és elmenni.


Mikor mi hordtuk a meghívót (hónappal a lagzi előtt), még közel sem volt meg a pénz. 120fős lagzinkban, amit előre kellett kifizetni, 250E ft volt, a többit utólag kellett rendezzük. Könnyen elképzelhető, hogy ezt ők is végigpörgették, kiszámolták. Vagy a lagziig lekötötték, hogy kamatozzon, mivel nektek is szept. 1-ig kell visszaadniuk, így a kamatból+a maradékból már ők is hozzá tudnak járulni.


én mindenesetre tuti nem úgy nyitnék, hogy akkor ügyvéd meg stb


9. voltam

2013. máj. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
8%

"Az ügyvéd szerint ha nem tudunk velük megállapodni, akkor perre kell vinnünk az ügyet és majd ráterhelik az összeget a házukra. Ezzel csak az a baj, hogy akkor megint ott leszünk ahonnan elindultunk, mert megint viszi a bank a házukat. "


És akkor buktátok az örökséget is. Szánalmas amikor a családi ügyeket a bíróságon akarja valaki elintézni. Ilyenkor derül ki, hogy így csak vesztesei lehetnek a történetnek.

2013. máj. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is be kéne állítanotok hozzájuk és felvilágosítani őket h ez nem felnőtt magatartás h bujkálnak előletek. Ha én ilyen helyzetben lennék megkérnélek titeket szépen h adjatok még fél év haladékot vagy nem tudom ha ennyire fontos nekik ez az esküvő de az h bujkálnak azzal semmire nem jutnak ez csak rövid távon eredményes addig fognak titeket heccelni míg ők buknak rengeteget a bulin. Ezt kéne velük megértetni h ha húzzák a dolgot a végén elveszíthetik a házukat is
2013. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen mindene az esküvő... Készülj fel kérdező, hogy ha majd pár év mulva elválnak, akkor is tőletek fognak pénzt kérni.
2013. máj. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Nem felesbe fizetik, mert a fiú szülei nem nézik jó szemmel az esküvőt (megértem őket), ezért ők nem is lesznek jelen. Ráadásul a srácnak még van egy év hátra középiskolából, kétlem, hogy hirtelen ennyi pénze lenne.

Lehet, hogy arra gondolnak, hogy az esküvőn befolyik annyi pénz, de az szerintem reménytelen. A családból összesen 23-an leszünk (ebből 7 kisgyerek), a többiek a barátaik 15-22 évesek. Inkább bulizni akarnak majd és hoznak ajándékba egy kis piát.

2013. máj. 7. 12:34
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
azért egy 19 évesnek is lehetne annyi esze, hogy azt mondja, hogy fizessenek ki titeket, ők meg majd maguknak előteremtik az esküvőre valót. bár kérdés, hogy anyósék ajánlották fel, hogy fizetik vagy a csaj kérte meg őket, ha már úgyis van most pénz, mivel eladták a nyaralót
2013. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

190 főből 167 gyakorlatilag tini vagy papíron felnőtt?


az szép lesz

2013. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyre "jobb" ez a történet. Igazából nem értem anyósodékat. 19 éves a lányuk, a barátja még tanul, hova sietnek ezzel az esküvővel?Utána miből és hogyan akarnak megélni?

Én elhiszem, hogy most ez az álmodozós korszakát élni, de hogy anyósodék is fejet hajtanak neki ebben. Elég felelőtlenek.

2013. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Azigen,gyerekfejjel házasodni,mikor van jobb helye annak a pénznek.Ez nem semmi. Amit én tennék.Kocsiba ülnék,és addig állnék a ház előtt,amíg nem tudok valakivel beszélni.Lehetőleg higgadtan,hátha van valami épkézláb tervük. Ha nyilvánvalóan nincs,vagy irreális,akkor szintén higgadtan közölném velük,hogy szeptemberig van idejük gondolkodni,mert a pénzre szükségetek van,és a határidő is lejár.
2013. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!