Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha az unokatestvé...

Mit tennétek ha az unokatestvéretek nem hívna meg az esküvőjére?

Figyelt kérdés
Majd bejelenti, hogy elmehetsz xy helyett. Párod se hívják meg mert, hogy nem is ismerik. Ti elmennétek így? Mert én erősen gondolkozom, holott meghívót se kaptam. Az meg, hogy más ember helyett mehetek... Plusz 1-2 fő mit számít már.(?)
2012. júl. 5. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ne menj el, és kész. Ez az ő esküvője, azt hív meg, akit tényleg szeretne, hogy ott legyen.
2012. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy mennék. Mi az, hogy elmehetek? Mégis kinek hiszi ez magát?
2012. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Én a magam részéről nem mennék el, elvégre nem hívott meg. ( Azt meg nem is értem, hogy mit jelent, hogy emehetsz xy helyett. A meghívottak közül valaki már visszajelzett neki, hogy nem tud elmenni? És ezt a helyet ajánlotta fel Neked? ) Akit meg akart hívni, annak küldött időben meghívót. (ezek szerint.)
2012. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Ha a párommal egybekelünk, valószínűleg mi sem hívjuk meg az ő unokatestvéreit, ugyanis van belőle kapásból 10. Ha még az ő párjukat is meghívnánk, az már +20 fő. Kis esküvőt szeretnénk, szűk családi körben, így is többen leszünk, mivel neki 4 testvére is van. Ha a ti családotok is népes, akkor bizony ne csodálkozz, hogy az unokatestvérek nem hivatalosak.
2012. júl. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Biztosan nem mennék el.

Ha szoros kapcsolat volt köztetek korábban, akkor azért venném most sértésnek, hogy csak ilyen mások által megüresített helyre férek be (no meg a páromat nem is hívja).

Ha viszont korábban sem volt a kapcsolatunk szoros, akkor most ezek után is maradjon csak úgy.


Küldj neki egy dísztáviratot az esküvő napján. Majd a postás kiviszi (és tartja a markát a borravalóért!)

2012. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nana, álljon meg a menet. Nem kis esküvő lesz ,100 főről tudok. Első unokatestvérem ráadásul, az édesanyja a keresztanyám. Olyasmit is hallottam, hogy azért nem hív meg mert biztos nem tudnánk fejenként 10.000 Ft-ot adni, hogy visszajöjjön az ára. Elég szánalmas, hogy ki van kötve ki mennyit ad. Meg mi az, hogy visszajöjjön az ára? Szégyen ha ezért házasodik valaki és nem azért, hogy jól érezze magát az adott napon a szeretteivel. S igen, bánt a dolog mivel ők a ballagásomon ott voltak, rosszba se vagyunk az igaz, hogy nem beszéltünk már x ideje, de nekik is ugyanannyiba kerülne keresni engem mint nekem őket. Ennyit erről..
2012. júl. 5. 11:06
 7/17 A kérdező kommentje:
Továbbá azt is szánalmasnak tartom, hogy csak a tehetősebb ismerőseiket, rokonaikat hívták meg..... Nem mintha én nem tudnám kifizetni azt az összeget, elég lenéző egy viselkedés.
2012. júl. 5. 11:07
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Én egész biztos, hogy nem mennék el.Annyi büszkeségem nekem is van!
2012. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Örülnék. Megtakarítás.
2012. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Ne menj el. Oka volt annak, hogy nem hívott (ezt nem bántásból mondom), nincs értelme ott lenni. Megspórolod az utazást, az ajándékot. Meg a jópofizást a sok rokonnal :D
2012. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!