Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a párotok...

Mit tennétek, ha a párotok szülei a tartozásuk helyett a lányuk esküvőjére költenék a pénzüket?

Figyelt kérdés

Volt egy jelentősebb tartozásuk és félő volt, hogy viszi a bank a házukat. Volt a házon kívül egy nyaralójuk, amire akkor mikor kellett volna, nem találtak vevőt. Mi kisegítettük őket (nekünk is kellett hitelt felvenni emiatt), természetesen minden le lett papírozva. Úgy volt, hogy amint sikerül eladni a nyaralót, nekünk visszafizetik azt amivel tartoznak.

A hétvégén beszélgettem a sógornőmmel, aki pont azért jött, hogy meghívjon minket az esküvőjükre amit anyósomék fizetnek. Én levegőt alig kaptam. Kiderült, hogy eladták a nyaralót, de a pénzt a lányuk esküvőjére akarják fordítani.


2013. máj. 7. 11:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
48%
Azért egy nyaraló árát csak nem tapsolják el egy este alatt. Ki lesz a sztárfellépő, Sting?
2013. máj. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%

Pedig simán el lehet egy nyaraló árát tapsolni egy este alatt...


Párod mit mond?

2013. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Ha le van papírozva, akkor irány az ügyvéd minél előbb.
2013. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Milyen határidőt szabtatok a pénz visszafizetésére? Elkezdték már visszafizetni a pénzt?


Mivel a ti pénzetekről van szó, egyébként nyugodtan érdeklődhettek felőle, hogy mikor fizetik vissza, ha már sikeresen eladták a nyaralót.

2013. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Mármint ha azt is lepapíroztátok, hogy amint eladják akkor visszafizetik, vagy ezt csak szóban beszéltétek meg? Mert akkor semmit nem csinálhattok
2013. máj. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem az szerepelt a szerződésben, hogy a nyaraló árából fizetik vissza a tartozást, hanem egy határidő volt megadva.
2013. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék a párommal együtt és egyszerűen rákérdeznék.


Persze kérdés, hogy mi van a szerződésben? Egy összegben fizetik ki valameddig, vagy havonta törlesztenek?

2013. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesek. Én közölném velük, vagyis megmondanám a férjemnek, hogy közölje velük, hogy oké, de ha a megadott határidőre nem adják vissza a pénzünket megyünk ügyvédhez. Aztán lakhatnak ott ahol akarnak.
2013. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%

elég érdekes kapcsolatok lehetnek itt, ha mindenki egyből ügyvédhez menne meg perelne...


szerintem előbb kérdezzetek rá, hogy mi a helyzet?

lehet, hogy eladták a nyaralót 8 millióért, 1,5et adtak a lányuknak, a többit nektek fogják.


Vagy akár azt is el tudom képzelni, hogy megelőlegezték a lánynak, s majd a nászajándékpénzből visszafizetik.



Így nem érdemes találkozni, menjetek el, s kérdezzétek meg, hogy mennyiért sikerült eladni, mikor tudják visszaadni, mert nektek is nehéz fizetni.

2013. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
* így nem érdemes TALÁLGATNI*
2013. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!