Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a párotok...

Mit tennétek, ha a párotok szülei a tartozásuk helyett a lányuk esküvőjére költenék a pénzüket?

Figyelt kérdés

Volt egy jelentősebb tartozásuk és félő volt, hogy viszi a bank a házukat. Volt a házon kívül egy nyaralójuk, amire akkor mikor kellett volna, nem találtak vevőt. Mi kisegítettük őket (nekünk is kellett hitelt felvenni emiatt), természetesen minden le lett papírozva. Úgy volt, hogy amint sikerül eladni a nyaralót, nekünk visszafizetik azt amivel tartoznak.

A hétvégén beszélgettem a sógornőmmel, aki pont azért jött, hogy meghívjon minket az esküvőjükre amit anyósomék fizetnek. Én levegőt alig kaptam. Kiderült, hogy eladták a nyaralót, de a pénzt a lányuk esküvőjére akarják fordítani.


2013. máj. 7. 11:07
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
A 9-essel értek egyet. Kétlem, hogy a nyaraló egész árát az esküvőre szánják, és az is lehet, hogy a nászajándékból visszakapják...
2013. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
18%

Ha a lányuknak van egy cseppnyi esze, lefujja az esküvőjét, és rábirja a szüleit, hogy fizessék ki a tartozásukat.

Valószinűleg sikerülni fog neki, mert mint látható a két kisöreg mindene a lány. Később is, ha a két kisöreg biztonságban van, meg lehet tartani az esküvőt.

2013. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
52%
12+ Én ezt tenném a lány helyében.
2013. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
95%

9: hát nem tudom. Ha erről lenne szó, én feltételezem azt, hogy nem akkor tudnák meg a kérdezőék amikor meg meghívó is van az esküvőre. Hanem normálisan megbeszélték volna együtt.

Nincs baj a családomban, nálunk így lett volna - ha valamilyen módon hasonló helyzetbe kerülnénk - ezért írtam azt, hogy megmondanám nekik, hogy csináljanak amit akarnak, de ügyvédhez fordulok ha úgy alakul, hogy nem kapom vissza a pénzem. Saját szüleimet, férjem szüleimet nem jelentgetném, mert ők nem is csinálnák ezt, ha az általad vázolt lehetőségről van szó, akkor szólnak előre. ŐK.

2013. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
10%
Ne legyél kicsinyes. A pénz csak papír. A család és az élmény viszont sokkal értékesebb. Ráadásul így már van +2 kezesetek is.
2013. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

A szerződésben úgy van, hogy 2013. szeptember 1-ig vissza kell fizetniük a pénzt, egy összegben.

A nyaralót 3,7 millióért adták el, nekünk 3,5-el tartoznak. Nem tudom mennyibe kerül egy 190 fős esküvő, de nem hiszem, hogy kijönne 200000Ft-ból. Nem hiszem, hogy a sógornőm lemondaná, mert most 19 évesen mindene ez az esküvő.

Anyósomék mióta szóltunk, hogy szeretnénk velük beszélni erről nem elérhetőek sem telefonon, sem sehogy.

Az ügyvéd szerint ha nem tudunk velük megállapodni, akkor perre kell vinnünk az ügyet és majd ráterhelik az összeget a házukra. Ezzel csak az a baj, hogy akkor megint ott leszünk ahonnan elindultunk, mert megint viszi a bank a házukat.

Nem értem hogy lehetnek ilyen felelőtlenek. Nem idős emberekről van szó, anyósom 45 éves, apósom 47.

2013. máj. 7. 11:49
 17/34 anonim ***** válasza:
37%
3.7 millióért nyaraló?
2013. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Pedig egy módja van, beszéltek velük. Ha ilyen sok pénzzel tartoznak, akkor jogosan.

Viszont mivel szept. 1-ig van még idejük, jogilag nem tudtok túl sokat tenni, csak szept. 1. után.

Arról kéne egyeztetnetek, hogyan fogják visszafizetni a pénzt nektek, ha most mindent elherdálnak. És a férjednek nem ártana higgadtan beszélni a húgával is.

2013. máj. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek oda hozzájuk bejelentés nélkül.


Az nem lehet, hogy a nászajándékból visszafizeti a lányuk az esküvő árát?

2013. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

17: A mi "nyaralónk" is kb. 4 milliót ér a Tisza parton. Nem kell balatoni luxus nyaralóra gondolni egyből :)


Kérdező, szerintem is beszéljen velük a férjed nyugodt hangnemben, hogy nektek kell az a pénz, tényleg jogi útra léptek majd és akkor mehetnek amerre látnak. Én nem hinném, hogy ha van eszük akkor nem gondolják át. Húgával is beszéljen, hogy ez nem ellene megy, de ti is pénzből éltek. Nem is értem ezt az egészet.

2013. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!