Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért beszél így velem a mamám?

Miért beszél így velem a mamám?

Figyelt kérdés
A néném külföldön él és az van, hogy a mamám elvárja tőlünk, hogy csak mi keressük a nénémet, de a néném soha nem hívna fel minket egy percre sem. Most mi se hívtuk már karácsony óta és ma a mamám lehordott engem emiatt, konkrétan így: "Sose keresitek XY-t(nénémet), szégyelljétek magatokat!". Erre én: "De hát okos enged, szamár szenved és úgyis XY az okosabb, nem mi. Akkor miért nem ő keres?" Erre a mamám nagyon pipa lett, pedig azt mondtam, hogy a néném okosabb és mi vagyunk a buták. De még ez se felelt meg neki. Utána még jobban mérges lett és ilyet mondott: "Sz@rtok XY pofájába!". Én megint megvédtem a nénémet, mert azt mondtam, hogy "pofája csak a lónak van. Most miért mondod ezt?" És kiment. Szerintetek?

2013. máj. 4. 15:25
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és a nénémmel mindig skypon beszéltünk, így azt se lehet mondani, hogy az ő pénze fogy állandóan. De ha ő nem keres minket sose, akkor miért mi pitizzünk állandóan a nénémnek? Azt se tudom, mikor van otthon, mert olyan a munkabeosztása. ja és amikor beszélni szeretnék vele, folyton csak hümmög, gyakorlatilag nem mond semmit. hiába kérdezem meg, hogy van, csak annyit mond, hogy "jól". Ennyit lehet belőle kihúzni. Akkor meg minek beszéljek vele? Hisz látszik, hogy nem érdeklem. Akkor minek?
2013. máj. 4. 15:28
 2/16 A kérdező kommentje:
Na jó, ez hülye példa volt. Szóval még annyit se tudok tőle megkérdezni, hogy hol volt kirándulni, mert arra se válaszol. Akkor miért várja el a mamám, hogy körülötte legyeskedjünk mindannyian, mint a kis szolgálólányok? Nevetséges.
2013. máj. 4. 15:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

elküldeném a fenébe a vén kanárit


foglalkozzon magával, szerintem túlságosan ráér, hogy titeket b@szogasson

2013. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 acelsziv ***** válasza:
100%

Nagyanyám is ilyen idióta volt...

El akarta érni, hogy alárendeljük magunkat apán öccsének és a másfél mázsás undorító stílusú feleségének.

Anyám kerek perec közölte, hogy ezt felejtse el.

Ti is nyugodtan mondjátok meg, hogy akkor keresitek az illetőt, ha ő is titeket.

"Sz@rtok XY pofájába!"

Ő is a tiétekbe, az nem baj?

Van egy olyan érzésem, hogy mamádnál XY a kedvenc..

2013. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

nem vagytok egymásnak fontosak ezt nem kell erőltetni... rengeteg rokonom van külföldön. Senkivel nem tartom a kapcsolatot... nem írtak nem hívtak akkor meg minek??

Nagyanyám nálunk is erőltetné, hogy mi vagyunk az élő magyar rokonok.. de most őszintén... ez kit érdekel?

Annyira emlékszem, hogy mikor jöttek 3 nappal előtte mindig takarítani kellett... függönymosás, porszívózás portörlés felmosás... MINDEN REGGEL ÉS DÉLUTÁN 7 éves voltam! Terül-terülj asztalkám volt, válasz a kínálásra: ááá ők nem esznek ilyet csak lazacot és marhát O.o... Én kérek elnézést... Házba be se jöttek tehát feleslegesen ganéztunk 3 napig naponta kétszer! Őszintén mondom inkább lenyúznám a bőröm, minthogy meghívjam, vendégségbe az elveszett eltünt kint élő rokonokat...

Minek? Nem találkozunk nem érdekeljük egymást akkor felesleges... Azért mert valamelyik felmenőnk közös én nem parádézok senki kedvéért...

Itthon is a nagypapám részéről 6 testvér van 7en voltak még 2-3 él... az egyik itt lakik tőlünk 20 kilóméterre, de most mit kezdjek vele?

A másik nagyanyám unokanővére, 2 évben egyszer elvisszük Mamit hozzá... Ott akarnak minket ültetni, hogy beszélgessünk és akkor mesélnek xy-ról hogy hogy lebegtette a rétest és én persze nem tudok rétestésztát csinálni mert a mai lányok már elmennek a boltba és megveszik... Na most erre ki a f.sznak van szüksége :) ????

2013. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3 Még azt se fogja fel, ha elküldöm. Sajnos nem használ.


4 Igen, ő a kiskedvenc. Mi csak kis légypiszkok vagyunk hozzá képest, nyomába sem érhetünk a nagyságának.


5 Ugyanez van. persze amikor jön, akkor mindent lefikáz, hogy fúj, ez koszos, ez rossz ízű, ez büdös, dagadtak vagyunk, koszosak vagyunk, csak elverjük a pénzt, nem tudunk spórolni és így tovább. Főleg én, én vagyok a legdagadtabb (XD), még negyven kilósan is dagadtabb voltam, mint ő, aki egész nap nassolgatott és nem tudta letornázni a pocakját.:D De most nem tudom, mit fogok kapni, ha hazajön, mert 65 kiló lettem, ő meg átment cérnametéltbe. Én így tetszek magamnak, de hogy ő mit fog szólni... 6 évig ez lesz a téma, hogy én kövér vagyok, ő meg sovány. És igen, ez a fő témája. és nálunk is állandó takarítás van. Sőt! Az egész házat kimeszelik a mamámék! A néném meg csak legyint rá egyet, hogy a szolganép csak erre képes. De mindennek ellenére azért örülök, hogy hazajön, bár rossz nagyon, hogy nem érdeklődik. De ez ellen mit lehet tenni? Az emberek nem foglalkoznak egymással. Ez van:(

2013. máj. 4. 15:55
 7/16 anonim ***** válasza:

nem tudom mit lehet tenni, mert én alapból nem akarok kötődni azokhoz akinek felesleges vagyok vagy éreztetik velem, hogy nekik nem vagyok elég jó..

erre megoldást nem tudok, engem nem hatna meg hogy jön... A legnagyobbak a kanadai rokonaink voltak... ott csak saláta, tészták egészséges étrend stb nem esznek mást mert fúúúj... Idejöttek és úgy ették a sült csülköt hogy a könyökükön folyt a zsír... a füstöltkolbiból és sonkákból szalámikból vittek maguknak...

Megy ilyenkor ezerrel a színjátszás... gyomrom forog tőle... Én nem bírom ezt...


Na ha még nálunk is meszelés lett volna miattuk szerintem 7 évesen világgá megyek...

elég hamar felfogtam, hogy ezek a dolgok értelmetlenek...

Nagyanyám múltkor mérgelődött mert nem köszöntem szilveszterkor hajnal 3kor a kanadai rokonoknak telefonon... Mert ő felhívta őket mobilon.. Na... sötétség van ha rokonok kerülnek szóba... Mintha maga a megváltó jönne hozzánk...

2013. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy régen jó volt vele a kapcsolatom és csak utána romlott meg. Én sem érdeklődök utána soha, sose hívom fel, mert minek? De azért rossz érzés, amikor ennyire nem érdekelsz valakit.
2013. máj. 4. 16:30
 9/16 anonim ***** válasza:

:) engem nem foglalkoztat... mások vagyunk

egy ideig próbálok helyre hozni egy kapcsolatot, de ha úgy látom nincs értelme már annyit se kérdezek hogy hogy vagy...

2013. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De ha már így letojjuk egymást, akkor akkor se jöjjön a néném, amikor baj van.
2013. máj. 4. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!