Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szüleim...

Miért van az, hogy a szüleim mindig úgy beszélnek velem, hogy más szebben beszél a kutyájával?

Figyelt kérdés

Az apámról elég annyi, hogy egy idegbeteg állat és mindenkit ugráltatni próbál, ha jó kedve van, akkor velem is viszonylag kedves, de ha rossz, akkor már olyanokat mond, hogy szájbarugdos meg szétszed, ha rosszul csinálok valamit és hasonlók.

Az 'anyám' meg szerintem már klinikai eset lenne, mindenkit utál, ezt egy nap többször is hangoztatja és mindig próbál bemártani apámnál, ilyen kis piti dolgok miatt, hogy mondjuk kiderült utólag, hogy nővérem itta meg apám kávéját, anyám meg előtte olyanokat mondott neki, hogy látta, amikor én megittam...

Aztán mindig engem szid, hogy nem vagyok normális, mert más gyerekek milyen rendesek, hogy az utcán az anyukájuk mellett sétálnak, nem úgy mint én, hogy még direkt elindulok percekkel hamarabb, amikor együtt kell vele mennem, hogy ne is legyek a közelében. Ja basszus de másoknak nem ilyen kétszínű nyomorék az anyjuk, aki azzal fenyegeti a gyerekét, hogy megöli.

Írtam, hogy van egy nővérem. Ő amúgy majdnem 30 éves és még velünk lakik a 6 éves gyerekével együtt, és a gyerekét arra neveli szószerint, hogy engem utáljon. Mondjuk leíratja vele a füzetbe, hogy Hülye XY (Az én nevemet), meg amikor kisebb volt, és még épp akkor kezdett beszélgetni, akkor is ezt tanította neki, hogy én hülye vagyok. Amúgy maga a gyerek is olyan, hogy egyik pillanatban jön ide hozzám ölelgetni, a másik percben meg hazudozik rólam az anyjának meg az én szüleimnek, akik emiatt megint velem ordibálnak, hogy miért nem hagyom békén, amikor rá se néztem meg semmi.

A szüleim mindig mindent rám fognak, azt mondják, hogy mindig miattam veszekednek, miattam van kosz a lakásban, miattam nincs pénzünk, mert mindig rám kell költeni egy csomót (Csak úgy mondom, utoljára kb. 1 éve kaptam normális pólókat), meg hogy miattam van annyi vízszámla. Ja amúgy biztos miattam van, így is örülök, ha megengedik, hogy naponta egyszer zuhanyozzak, már akkor ordibálnak velem, amikor megmosom a kezemet wc után meg ilyenek...

Miért ilyenek velem?


2012. dec. 31. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindig ilyenek voltak veled, vagy csak az utóbbi években?
2012. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindig ilyenek voltak
2012. dec. 31. 14:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos kár az okát kutatni. :( El kell fogadnod, és amig velük vagy, eltűrni. Aztán ha önálló leszel, és elköltözöl, akkor te másképp fogod majd csinálni a Te gyerekeiddel.


Én is így voltam anno. Apám ivott, bántott minket. 18 évesen otthagytam őket, saját családom lett, és az alkohol nem játszik szerepet az életünkben. Kitartás, és Búék!

2012. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Terveztek téged, vagy becsúsztál?
2012. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen utálok mindenkit elven élő emberek leginkább önmagukat utálják meg a sorsukat és ezt vetítik ki másokra.

Mindig más a hibás mindenben ők a tökéletesek, eszükbe se jut, hogy esetleg saját maguk tehetnek a nyomorukról, eszükbe se jut tenni ellene valamit.Az ilyenek soha nem hibásak. Csak mindig más!

Ehhez járul még a lelki-érzelmi sivárság, rosszindulat, annyi intelligencia, mint egy papucsállatkának van.

Szóval az ilyen emberek ellen nem tudsz tenni max egyszer jól kiosztod őket megmondod nekik a véleményed oszt annyi!

Megváltozni nem fognak de legalább elmondtad te is a véleményed, kieresztetted a gőzt, és hidd el belül úgy is érezni fogják, hogy igazad van, ugyanis egyetlen értelmes mondattal nem fognak tudni visszavágni vérig lesznek sértve.

Megmondanám nekik, hogy normális szülő nem így viselkedik, normális tesó sem. A kisgyerek meg szánni való, hogy már pici korában beleoltják a gyűlöletet és hazugságot. Olyan felnőtt lesz belőle, akiből normális társaságban nem fognak kérni.

Ha a gyerek úgyis hazudik és folyton téged izélgetnek miatta két dolgot tehetsz.

Kikerülöd és megmondod neki, hogy menjen az anyjához ne foglalkozzon veled

vagy

suttyomban elkezded tanítani a jóra és elbeszélgetsz vele, hogy milyen ronda dolog ilyet csinálni. Én felvállalnám a tesóm előtt, hogy egy paraszt anya és a gyereke sem lesz különb és készüljön fel rá, hogy a saját gyerekétől ugyanezt fogja visszakapni.

És miután te vagy az egyetlen tesója, aki nem tett neki rosszat hát ha gondolja üldözzön el de ha támaszra lesz egyszer szüksége akkor egyedül marad.

Ezek tényleg klinikai esetek. Nem tudsz rajtuk változtatni mert láthatóan ostobák és érzéketlenek ehhez.

Ha eljön az időd találsz munkát minél előbb lépj le és ne törődj velük mert nekik sem számítasz. Te csak maradj meg normálisnak.

Nekik nincs miért büszkének lenniük magukra.

Te vidd ennél többre az ilyenek azt sem érdemlik meg, hogy valaha is rájuk nyisd az ajtót.

Ha majd egyedül maradnak akkor lesz nagy sírás.

2012. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínüleg a szüleid naponta annyi feszültséget szednek, hogy valakin (ez esetben rajtad)lekell vezetni.

De azért ez már tényleg bunkóság.Akármit teszel ellene a véleményedet lefogják sz@rni ,a nővér a minden te meg csak egy kis taknyos vagy.Szóval mihamarabbi költözés mert az ilyen gyerekkor (nemtudom hány éves vagy)nagyon elronthatja egy ember életét.

OFF(csak muszály kimondanom):Egyébként tudom milyen érzés.Apám legtöbbször(vannak jó pillanatai is) piál meg kunyizik pénzt aztán ha segitenem kell valamibe persze megyek segiteni de ha mondjuk nem találok valamit akkor már elhord mindenféle taknyosnak, meg b.. meg a kva isten és hasonló beszólások.Már egyszer vágtam a gyújtóst tök jó lett és belém köt hogy milyen balf@szul csinálom.Hát azthittem fejébe vágom a baltát.

2012. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

15 leszek egyébként, szóval még 3 évig muszáj lesz kibírnom őket :S

14:27 nem tudom, bár egyszer megkérdeztem apámat és azt mondta, terveztek, de szerintem csak azért mondta, hogy ne érezzem magamat rosszul. Bár már több dolog is arra utal szerintem, hogy csak becsúsztam, mondjuk az, hogy a szüleim 55 és 54 évesek, és ennyi idősen, mint ahány évesek voltak, amikor megszülettem, azért nem nagyon szoktak gyereket vállalni.

2012. dec. 31. 15:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért kérdem, mert ey becsúszott (pláne késői)gyereknél ez sajnos nem ritka. Várd ki a 3 évet és költözz, addig próbáld a sz.rságukat elengedni a füled mellett, ennél többet nem tudsz tenni.:(
2012. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom :)
2012. dec. 31. 16:06
 10/10 anonim válasza:
Azóta hogy alakult az életed kérdező?
2022. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!