Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le?

Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a párommal. Jól kijövünk. Vannak persze kisebb összezördülések, de hol nem... Viszont vagy egy nagyon rossz szokása. Állandóan poénkodik. És nem az a baj, hogy mondjuk sok, vagy nem vicces. Hanem durva, sokszor bántó. És sajnos nem veszi észre... Hiába mondom neki, hogy gondolkodjon el, mielőtt ki mond valamit, nem tud leszokni róla. Eddig is nagyon rossz volt így, de tegnap egy olyat mondott, amitől megijedtem. Nem tudom mit tegyek. Ilyet normális ember nem mond. szakítanom kéne vele? Hogyan szoktassam le erről? (26 éves)
2013. máj. 2. 14:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ez nem poénos,bár ő annak gondolja.

De nem is durva,hanem szánalmas és gyerekes.


Én megpróbálnám,hogy amint elkezdi,akkor láthatatlannak venném és nem reagálnék semmit,elmennék mellette,majd befejezi.

azért csinálja,mert látja hogy kikaszt,bosszant téged.

Ne reagálj,megunja.

2013. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"játszottunk, hogy ő nem beszélt, csak mutogatott."


26 éves??? És ezt játssza?

És el akar ásni viccből?


Már csak egy kérdés maradt?


Mi a jó fenéért vagy még vele???? Ez egy idióta! Főleg ha állandóan poénkodik, az nagyon fárasztó tud lenni.

2013. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
utána mindig mondom neki. hogy látod? már megint. És akkor már mondja h igen és sajnálja. és hogy igazam van. de előtte kéne gondolkodnia. mert ha már kimondta, akkor már mindegy hogy bocsánatot kér. most is oké hogy sajnálja, de ez után a beszólás után, nem tudok úgy ránézni mint eddig. később lehet. de most nem. és egy így senkinek nem jó. nem tudom mit tehetnék.
2013. máj. 2. 15:19
 14/27 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy megszoksz, vagy megszöksz. Az én férjem is szokott mutogatni, és a kapcsolatunk egyetlen hibája az, hogy nem vagyok gondolatolvasó. De én elfogadtam így, bár tényleg megőrjít néha. Ugyanakkor nagyszerű apa és remek férj, s neki tényleg vicces pl. azon poénkodni, hogy elhagyta a gyereket. Ha egyszer valóban elhagyná, nem vigyorogna rajta, az biztos. Meg kell tanulni nevetni az ilyeneken, bár néha tényleg nem könnyű.


Egyszer pl. megbeszéltük, hogy megyünk nyaralni, aztán megszívatott, hogy nem is foglalta le a szállást. Én meg elmentem a gyerekkel a barátnőmhöz ahelyett, hogy átmentem volna a szomszéd városba, ahol dolgozik - ahogy eredetileg megbeszéltük, hogy együtt menjünk vidékre, ne kelljen hazajönnie. Úgyhogy kétségbeesetten hívott fel, hol vagyunk... Én meg se összepakolva nem voltam, se utazásra hangolva... De 3 órás késéssel csak elindultunk és szerencsére nem haragszom rá sokáig, úgyhogy a nyaralást is tudtuk élvezni. Rugalmasnak kell lenni egy ilyen emberrel, az biztos.

2013. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
de lehet ezen nevetni? ez most valahogy tényleg ütött....
2013. máj. 2. 15:26
 16/27 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha UTÁNA mondod neki, ő pedig nagyon sajnálja? Legközelebb ugyanúgy meg fogja csinálni az idióta poénjait.


Ennél nem érdemelsz jobbat?

2013. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
akkor is szeretem. szeretnénk valahogy megoldani. csak nem tudjuk hogyan :/
2013. máj. 2. 15:33
 18/27 anonim ***** válasza:
Ez nagyon gáz, szánalmas a pasi, ne haragudj. A férjemnek is vannak hülye poénjai, de ezek után, amit írtál, inkább már azokon is nevetni fogok.
2013. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nem akarom védeni, de neki akkor és ott ez viccesnek tűnt, még ha nem is tudja megmagyarázni, hogy miért. Egyszerűen ilyen a humorérzéke. Vagy ráhangolódsz, vagy elhagyod. Ez egy olyan dolog, amin nem tud változtatni, még akkor se, ha tudatosan odafigyel, mert nem tudja, hogy mi az, ami neki vicces, de másnak már nem marhára nem az. Mondjuk azt meg lehet beszélni, hogy más megölésével ne poénkodjon, de lesz 100 másik téma, amit akkor és ott kell majd eldöntenie, és biztos lesz még olyan marhasága, amivel megbánt. Máshogy jár az agya, mint neked. Ami nem jó vagy rossz, hanem tény. Vagy megtanulod ezt tolerálni és nevetsz vele, vagy megette a fene az egészet, mert csak duzzogás lesz meg szomorkodás.
2013. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
ő is ezt mondja. h nem akar elveszíteni semmiképp, de ezt nem tudja egyszerűen megcsinálni...látom h próbálkozik...mert az elején még rosszabb volt. most azért jobb. de ilyet még sosem mondott. csalódtam benne. ezért is rossz most. reggel jött puszit adni, de egyszerűen elhúzódtam. nem olyan már. változni fog ez idővel vajon?
2013. máj. 2. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!