Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a szüleim...

Hogyan szoktassam le a szüleimet a gyűjtögetésről?

Figyelt kérdés
Semmit nem lehet kidobni, ami még használható lesz valamikor, valakinek, valamire. Ez nagyon megterhelő, mert mindenhol felesleges lomok vannak, amitől már nem férünk el. Hogyan tudnék nekik ebben segíteni?

2012. júl. 15. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

A sprektum csatornán mindig meg az "élve eltemetve" sorozat. Gyűjtögetőkről szól. Ott kapsz infót,hogy mit tegyél..Ha csak kidobálod a dolgokat az nem jó megoldás,mert úgyis visszaviszi,vagy még többet halmoz fel.

Elég sok részt néztem már,és sokszor nekem az jön le,hogy inkább lustaságból gyűjtögetnek. Mivel képtelenek elkezdeni a rendrakást.

2012. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
háziorvos, pszichológus. Ez kell nekik. Ha nem jönnek rá, hogy betegek, nem lesz rend soha. Beszélj a háziorvosoddal, ő talán tud majd segíteni.
2012. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lusták elkezdeni a takarítást?Pedig igazán egyszerű lenne, csak egy hólapát kell hozzá, meg egy konténer.Neked is ezt a kettőt ajánlom, kérdező.
2012. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem lusták takarítani. Rend az van, minden gondosan elmosva, felcimkézve kerül elraktározásra. Orvoshoz nem akarnak menni, tehát nekem kellene valahogy megoldanom a dolgot. Néha dobálok ki cuccokat (utolsó másodpercbe dobom be a kukába, hogy ne legyen idő visszavinni), ezek persze soha senkiek nem hiányoznak, de ez így túl lassú, mert gyorsabban pótlódnak, mint ahogyan kidobálni tudom.
2012. júl. 15. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Betegek. Menj el orvoshoz és kérj tanácsot
2012. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod megoldani,ez ennek és az előtte levő generácionak a keresztje,de persze bárkin kijohet...
2012. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azért gyűjtögettem régebben, mert "valamire biztos jó lesz". Amúgy lelkileg nem voltam rendben.


Jártam pszichológushoz, arra jutott, hogy azért ragaszkodom ennyire a tárgyakhoz, mert nincs meg az érzelmi biztonságom a szüleim részéről (nem foglalkoztak/foglalkoznak velem).

2012. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Drasztikus megoldást is kereshetsz. Ha kiviszel egy adag lomot a kert végébe, leontod benzinnel és fejgyujtod, azt már soha nem fogják tudni visszavinni.
2012. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ezt a választ más, hasonló kérdésekhez is elküldtem, mert az élet írta:

Iszonyatosan komoly, szinte már az életet veszélyeztető mértékig tud elfajulni a gyűjtögetési mánia. A szegény öreg (és sajnos zizzent) szomszédunk kertjét kétszer ürítette ki az önkormányzat, többször kellett fordulni a billencs Kamaz-okkal, pedig nem is volt olyan hű de nagy terület. Másodjára már az öreget is vitték, szociális otthonba, mert a szemét tetején éjszakázott, életveszélyesen lefogyott, ill. majdnem megfagyott. Önkritika gyanánt pedig itt vagyok én, aki több, mint 20 évig szedett össze lomtalanításokon és szeméttelepeken különféle elektronikai alkatrészeket, mondván, egyszer milyen jó lesz valamire... Ördögi dolog, mert rengeteg "forintosítható" érték is van köztük, használtam is belőlük, de a legjava itt maradt a nyakamon kolonc gyanánt. És az a durva, hogy a mai eszemmel se tudnám megmondani, hogy érdemes-e a régebbi korok tisztességgel megcsinált alkatrészeit, tárgyait összeszedni, tény és való, hogy olyan minőségben már soha nem lehet beszerezni dolgokat. Dobjunk fel egy pénzt, hogy eldöntsük :) .


Ja, és még valami: "gyűjtögetős" lakásba vendéget hívni vagy lehetetlen, vagy pedig erőteljes sikoltófrászt eredményez :D !

2014. jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!