Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy család, hitel kérdésében,...

Egy család, hitel kérdésében, hogyan lehet ennyire felelőtlen?

Figyelt kérdés

Rokoni családról van szó, távolabbi rokonok, de valahogy kiakasztott a helyzet, amibe kerültek, vagyis inkább kergették magukat.

(Tudom nem rám tartozik, nem is szólok bele, csak érdekelne, hogy ezek az emberek mit gondolnak?)



Van 2 gyerekük. Most jön a harmadik. Nyakukban van több millió forintnyi hitel, amit már képtelenek visszafizetni, így fél éven belül úszni fog a ház a kocsival együtt. (akkor minek vállaltak még1 gyereket...)

A történtek alapján: Felvettek egy hitelt legelőször, volt belőle dínom-dánom, kertes ház (ez úszik majd), autó, stb. Azaz nem lett volna szükséges, hogy felvegyék, de felvették.

Nehezükre esett visszafizetni havi 80ezer FT-t, ezért felvettek MÉG EGY hitelt, hogy abból törlesszék, és így jutottak oda, hogy már tul.képpen 4 féle hitelük van.


Azt nem értem, hogy aki pl most nem tudja a 80ezret kifizetni, az később honnan fog tudni 150ezret kifizetni havonta?

Ez azért bosszant, mert a TV-ben is rengeteg olyan esetet mutatnak, hogy X+3 gyerek, megy a ház, meg minden, mert kismillió féle hitelük van, és tulajdonképpen nem szorultak volna rá a hitelre.


Az ilyenek mit gondolnak? Nem értem ezt a "logikát". Ha nekem nem lenne havi 50ezrem a törlesztőre, akkor biztos nem vállalnék még +1 hitelt....hisz ha most nincs 50-em, akkor később 100-am sem lesz.



Vagy csak én látom rosszul a helyzetet?



Ismertek hasonló eseteket?



2013. ápr. 30. 21:11
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
36%

oróási különbség az is hogy valaki csak két ballábbal bakizik vagy tarol.


oké hogy orbánék most befeketitik a dohánypiacot s adótól esik el miattuk az ország de ez még mindig jobb mintha kifosztanák.

ezért még nem kéne hitel a fenmaradásért.

2013. máj. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"csak ép sok szülő nem azt mondja a gyerekének hogy ma éhezel mert nincs pénz hanem ad neki kenyeret bármi is az ára. "


Jaj hagyjuk már ezt a hülyeséget akink kenyérre sem telik az hitelt sem tud felvenni.

2013. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de a "trafikmutyi" arra vonatkozik, hogy szinte csak Fidesz közeli haverok kaptak lehetőséget trafik nyitására - ami nem kevés pénzzel jár.

Semmi gond azzal, hogy átalakítják a rendszert, de ne olyanok nyerjék el a lehetőséget, akik csókosok és életükben nem végeztek kereskedelmi tevékenységet (ami elvileg feltétele volt a pályázatnak).

2013. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

a kenyér példa volt. a gyereket nem kenyéren és vizen kell felnevelni. és fűteni is kell, villany se árt ha van, melegviz csatornadij ne játszd a hülyét mintha mindezt nem tudnád...


ha bármilyen közművet rázárnak az emberre a visszaállitási pluszköltség rosszabb arányú bármelyik devizehitelnél. pl. 20 000 Ft-os gáztartozásért 50-100 000 Ft-os plusz visszaállitási költség lehet.

2013. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!