Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy család, hitel kérdésében,...

Egy család, hitel kérdésében, hogyan lehet ennyire felelőtlen?

Figyelt kérdés

Rokoni családról van szó, távolabbi rokonok, de valahogy kiakasztott a helyzet, amibe kerültek, vagyis inkább kergették magukat.

(Tudom nem rám tartozik, nem is szólok bele, csak érdekelne, hogy ezek az emberek mit gondolnak?)



Van 2 gyerekük. Most jön a harmadik. Nyakukban van több millió forintnyi hitel, amit már képtelenek visszafizetni, így fél éven belül úszni fog a ház a kocsival együtt. (akkor minek vállaltak még1 gyereket...)

A történtek alapján: Felvettek egy hitelt legelőször, volt belőle dínom-dánom, kertes ház (ez úszik majd), autó, stb. Azaz nem lett volna szükséges, hogy felvegyék, de felvették.

Nehezükre esett visszafizetni havi 80ezer FT-t, ezért felvettek MÉG EGY hitelt, hogy abból törlesszék, és így jutottak oda, hogy már tul.képpen 4 féle hitelük van.


Azt nem értem, hogy aki pl most nem tudja a 80ezret kifizetni, az később honnan fog tudni 150ezret kifizetni havonta?

Ez azért bosszant, mert a TV-ben is rengeteg olyan esetet mutatnak, hogy X+3 gyerek, megy a ház, meg minden, mert kismillió féle hitelük van, és tulajdonképpen nem szorultak volna rá a hitelre.


Az ilyenek mit gondolnak? Nem értem ezt a "logikát". Ha nekem nem lenne havi 50ezrem a törlesztőre, akkor biztos nem vállalnék még +1 hitelt....hisz ha most nincs 50-em, akkor később 100-am sem lesz.



Vagy csak én látom rosszul a helyzetet?



Ismertek hasonló eseteket?



2013. ápr. 30. 21:11
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag a hitel a jövendőbeli keresetünk jelenbeli elköltése.

A pénz használatának meg ára van (kamat).


Önmagában a hitel nem gond, de tényleg sokszor felelőtlenül veszik fel az emberek. Rengeteg olyan esettel találkoztam, amikor egész egyszerűen többnek akartak látszani, mint amit a pénztárcájuk megenged. Ha a szomszéd Józsi kocsit vett, akkor ők is. Ha plazmatévét, akkor ők is. Mondhatni felvágásból.

Közben a kocsi fenntartását sem tudták finanszírozni, nemhogy a törlesztőket.


Nagyon jó a témában a www.kiszamolo.hu - pont az ilyen egyszerűbb pénzügyi témákkal foglalkozik, amik a lakosság nagy részét érintik. Az ésszerű spórolás mellett teszi le a voksát (képezz biztonsági tartalékot, ne költs többet, mint amennyi a bevételed). Nem mond igazán újdonságot, de az evidenciákat se tudják sokan.

2013. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
10%

azért kellett hitelt felvenni mert az mszp-re szavaztunk.

ha 4 évvel korábban szavazunk orbánra akkor az mszp nem rabol tóvább s megmarad nekünk az amit igy hitelből kellett finanszirozzni.


nem a hitel vagy a nem hitel a kérdés hanem hogy kiveszik e a pénzt az országból vagy sem.

ha nem veszik ki akkor nem kell hitelből pótolni.

ehhez persze nem kell hagyni hogy hazugsággal hülyitsenek minket.

2013. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Nekünk lakáshiteleink vannak, az autók már leteltek, de most készülünk lecserélni mindkettőt, így megint be fog jönni, emellett 0% THM-es hiteleink vannak folyamatosan, de ugye ezek 5-10 hónaposak, így mindig letelik valamelyik, aztán jön helyette új. A lakás és az autók se svájcik voltak, egyiknek sem emelkedett a törlesztője sosem, az egyik kocsinak egy hónappal tovább kellett fizetni, annyi változás volt. Összesen havonta kb. 150 ezret fizetünk ilyen-olyan hitelekre, de emellett van 500 ezres bevétele a családnak. Nem élünk nagy lábon, nem luxusvillánk van luxusautókkal, de azért egy 500 ezres fizetésből is elég sokáig kellett volna gyűjtögetni, mire lesz egy szép nagy családi ház, a hitel egyszerűbb volt. Az autókkal szintén. A háztartási gépeket pedig szintén egyszerűbb ilyen hitelekre megvenni számunkra, mint mondjuk 200 ezret kiadni egyszerre egy mosógépre, TV-re, bármire. Bár soha nem vennék fel azért hitelt, hogy fizessek belőle egy másikat. A környezetemben viszont látom, hogy egy ismerősöm az egyszem lányának a szalagavatójára és ballagására idén több, mint félmillió forint hitelt vett fel, de felvett hozzá plusz egy milliót, hogy majd abból tudja törleszteni. Na ezt oltári baromságnak tartom. Ennyiből sokan már lakodalmat tartanak, nem egy 15 fős ballagást. Persze ez a ballagás 50+ fős lesz, bár nem értem miért, de nem szólok bele. Na nekik lehet, hogy ez a hitel + hitel a hitel fizetéséhez már meg fogja borítani kicsit a kasszát minden hónapban.
2013. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
62%
Persze, a trafikmutyi mennyivel gerincesebb Orbán király neve alatt, ugye? :)
2013. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
63%

"nagyon vicces hogy a politikusok kifosztják az országot de azt basztatják aki igy oldja meg hogy normális kaját ehessen.

ha normál fizetése volna nem hitelből venne karajt. ennyi"


Ha nem telik a fizetésből karajra, akkor hitelből se költsön rá! Ennyi.

2013. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
75%

"nem jöttök rá hogy ez az egész hitelhelyzet azért van mert egy kormányzat rájött hogy már csak akkor tud tovább rabolni ha hitelbe csalja a népet? "


Hitelbe csalja? XD Ezt hogy csinálja? Azt mondja hogy "Gyertek, itt van hitel, vissza sem kell fizetni?"

Nem inkább az van hogy az emberek felelőtlenek és buták?


Nekem eddig 2x volt autóhitelem, sikeresen megszabadultam tőlük és a munkámhoz kellett a kocsi, de életemben soha nem fogok hitelt felvenni, inkább lakom szerényebben és járok használt autóval, illetve a családon belül adunk egymásnak ha kell, kamat nélkül.

2013. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy honnan ered ez a gondolkodásmód, hogy a KÖLCSÖNT, vagy egyebeket nem kell visszafizetni. A kölcsön szóban már benne van az is, hogy nem örökké az övé, vissza kell adnia/fizetnie.

Ugyan ilyen volt egy másik rokon is, aki mindenkitől kéregetett, aztán mindenki hibás volt, csak ő nem, mert "ki hallott olyanról, hogy a kölcsönt vissza kell fizetni" meg "ha odaadtátok, miért várjátok vissza?"


Tipikus ostoba, tanulatlan, primitív viselkedés.

2013. máj. 1. 13:50
 28/34 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek az emberek egyszerűen nem mérik fel a helyzet és a pénz súlyát. Aláírják a szerződést, amit eléjük dugnak és csá. Hogy mi lesz 5 év múlva? Hát majd valahogy lesz... Mi lesz ha a pár egyik tagja kiesik a munkából? Hát majd valahogy lesz... Sokan nem mérlegelik az ilyen fontos kérdéseket és erejükön felül vállalnak.

Szerintem semmi baj a hitellel, ez is egy opció, méghozzá sok esetben jó opció. Ha valaki mérlegel mindent és aszerint dönt!


Azt viszont én sem fogom megérteni, hogy csak azért, hogy a csirkemell helyet vehessek karajt is, ki az az elvetemült aki személyi kölcsönt/hitelt vesz fel!? Anyósomék karácsonykor szoktak 1-2 száz ezer forintot, vissza is fizetik, nincs ezzel baj, de számomra ez sosem lesz szimpatikus opció. Miért baj ha kicsit szerényebb körülmények között élünk? Nincs habzsidőzsi, nagykanállal kaviár, mert a fizetésünk ezt nem teszi lehetővé! És? Enélkül nem lehet boldogan élni?


Sok ember egyszerűen csak azt látja, hogy de jó, potyognak a milliók az ölünkbe. Fel sem fogja, hogy MILLIÓKRÓL van szó és hogy akár esik, akár fúj, azt neki fizetnie kell!

2013. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

senki se mondta hogy a kölcsönt nem kell kifizetni. csak ép sok szülő nem azt mondja a gyerekének hogy ma éhezel mert nincs pénz hanem ad neki kenyeret bármi is az ára.


most itt nem azokról beszélek akik havi fél millióból nem villában tengetik a napjaikat egymilliós értékű használt autóval közlekedve...

2013. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
39%

"Persze, a trafikmutyi mennyivel gerincesebb Orbán király neve alatt, ugye? :)"


Azért egy adó, egy termékkör ujraszabályozása és az ország kifosztása között óriási a különbség.

2013. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!