Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mernétek felvenni kisgyerekkel...

Mernétek felvenni kisgyerekkel 5 milliót hitelre, hogy végre elköltözzetek a szülőktől?

Figyelt kérdés

Önálló élet, igaz közel van a szülőkhöz akikkel bár nincs konkrét nagy probréma, veszekedés de azért a saját ház az saját ház. Ott már ha baszogatni próbálnának én vagyok a jani s mindent megmondok jobban mint ti stílusban mit miért úgy stb de már nem kellene vele törődni.

Most térne vissza párom is dolgozni 3 éves mellöl, reménykedhetünk szerintetek érdemes volna?



2012. jún. 19. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Várjatok még vele. pillanatnyilag nincs olyan, hogy biztos kereset:S
2012. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
életetek végéig fizethetnétek,inkább gyűjtögessetek,bár attól is függ,hogy mennyit kerestek
2012. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Függ, hogy mennyire biztos a munkahelyetek, mi a szakmátok, és mennyit kerestek.

Függ, hogy kizárólag magyar-hitel, és semmi svájci, egyéb.

Ma már jó lenne, ha a bankok valóban engednék azt, hogy a megkötés előtt az ügyfél elvigye egy ügyvédhez, hozzáértő akárkihez a hitelszerződés tervezetet, aki még az apróbetűs részeket is átolvassa.

Ha ezt nem engedi a bank, bennem ott lennének a kételyek a tisztességével kapcsolatban.

2012. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Mi 15 évre vettünk fel 6 milliót, de ebben van banki kölcsön, Fundamenta-kölcsön és egy kamatmentes céges kölcsön is. A Fundamenta 5 év után jár le, a céges 10, szóval egyre csökken a fizetnivaló. Ja, amikor felvettük, csak egyikünk dolgozott, gyerek nincs. Havi 65 ezer a 3 hitel együtt.
2012. jún. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
hát én semmikép nem vennék fel hitelt, de engem így neveltek.... (a hitel törlesztője nöhet oda lehet érte a ház... akkor inkább félre rakosgatok)
2012. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Ma Magyarországon nem. Akkor sem, ha kormánytag volnék (amitől ments' Isten!).


Ha függetlenedni akarnék - amit én már párpstul rég megtettem - akkor a kisgyerekemmel és a párommal fognám a betyárbútort, kicuccolnék külföldre pár évre, dolgoznék jómagam anyaként félállásban (itt lehet), a párom valószínűleg annyiban, amennyiben csak tudna, és a saját erőnkből alapoznánk meg az életünket. A távolság jótékony hatása a házasságra ill. a párkapcsolatra is jó szokott lenni, a gyereknek is igen jót tesz (pl. tanulhat egy másik nyelvet már kicsiként), és a fiatal emberek önértékelésének is - el sem hiszed, hogy mennyit jelent az, hogy az ember azt mondhatja: "ezt én hoztam össze, ezért én dolgoztam, ez az én munkám és annak gyümölcse!"

2012. jún. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is óckodok a hiteltől igazatok van. Külföldre csak egyikünk tudna ha tudna mivel egészségügyileg gondozni is kell majd valakit úgy néz ki.:(
2012. jún. 19. 21:50
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Ha ketten dolgoztok, az azt jelenti, hogy ha pár évig összehúzzátok a nadrágszíjat, akkor a párodnak akár a teljes fizetését is félre tudjátok tenni. Abból néhány éven belül megvan a szükséges tőke.

Esetleg max. 2 milliót vennék fel, minél rövidebb futamidőre.

2012. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mi 1 éve vettünk fel 4millát 10 évre!Igaz ami igaz sokat hezitáltunk előtte meg most is összeszorul a gyomrunk,ha rágondolunk,de sajnos másképp mi se tudunk (még újjítgatjuk a házat) el cuccolni a szüleimtől!csak a férjem dolgozik,nemzetközi k.sofőr én gyesen vok1éves lányommal!
2012. jún. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Hogyha azt akarod hogy még az unokáid is törleszzék a hitelt akkor vegyed


Tényleg örülni kéne annak ha van fedél a fejetek felett ebben az országban,nem pedig ilyen marhaságok miatt sírni.


A végén elveszi mindeneteket a bank egy kis röpke "szabadságért" Tényleg megéri ez?

2012. jún. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!