Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy család, hitel kérdésében,...

Egy család, hitel kérdésében, hogyan lehet ennyire felelőtlen?

Figyelt kérdés

Rokoni családról van szó, távolabbi rokonok, de valahogy kiakasztott a helyzet, amibe kerültek, vagyis inkább kergették magukat.

(Tudom nem rám tartozik, nem is szólok bele, csak érdekelne, hogy ezek az emberek mit gondolnak?)



Van 2 gyerekük. Most jön a harmadik. Nyakukban van több millió forintnyi hitel, amit már képtelenek visszafizetni, így fél éven belül úszni fog a ház a kocsival együtt. (akkor minek vállaltak még1 gyereket...)

A történtek alapján: Felvettek egy hitelt legelőször, volt belőle dínom-dánom, kertes ház (ez úszik majd), autó, stb. Azaz nem lett volna szükséges, hogy felvegyék, de felvették.

Nehezükre esett visszafizetni havi 80ezer FT-t, ezért felvettek MÉG EGY hitelt, hogy abból törlesszék, és így jutottak oda, hogy már tul.képpen 4 féle hitelük van.


Azt nem értem, hogy aki pl most nem tudja a 80ezret kifizetni, az később honnan fog tudni 150ezret kifizetni havonta?

Ez azért bosszant, mert a TV-ben is rengeteg olyan esetet mutatnak, hogy X+3 gyerek, megy a ház, meg minden, mert kismillió féle hitelük van, és tulajdonképpen nem szorultak volna rá a hitelre.


Az ilyenek mit gondolnak? Nem értem ezt a "logikát". Ha nekem nem lenne havi 50ezrem a törlesztőre, akkor biztos nem vállalnék még +1 hitelt....hisz ha most nincs 50-em, akkor később 100-am sem lesz.



Vagy csak én látom rosszul a helyzetet?



Ismertek hasonló eseteket?



2013. ápr. 30. 21:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%

Azért azt oda írhattad volna hogy mennyit keresnek 2en, ha akár 2hónapig is tudtak fizetni 80ezres törlesztőt, a mai legtöbb családnak még 30ezres törlesztő részlet is földhöz vág sokakat, nálunk fater fizetéséből vontak havi 26ot egy rossz elszámolt adóbevallás miatt, na minket már az megizzasztott

Ez a rokoni család, nyílván jól élt, most kiperkálják vhogy, 5év múlva figyeld meg visszaállnak egy közepes de mégis jó színvonalra

20/F

2013. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember szegénységben nőtt fel és nem értenek a pénzhez. Továbbá elég sok az iskolázatlan ember, meg az iskolázott tahó is.

Semmit nem gondolnak. Pontosabban annyit csak, hogy ez a bank pénze. Olyan, mintha más pénzét költenék.

Így jártak.

2013. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Első: nem keresnek olyan jól azért. 80ezret nem tudtak visszafizetni (egy átlag ember se tudna ma Mo.-n ez igaz), de mégis felvettek rá +1 hitelt.
2013. ápr. 30. 21:27
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyi kultúra hiánya sajnos. Összeadni, szorizni nem tudnak.
2013. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
57%

szia

Az eset sajnos szomorú ,de én 22 évesen ki tudnék fizetni 80-150 hitelt kb és még mindig éldegélnék. igaz ,hogy napi 24/18 órát dolgoznék nem apuci cégénél és igen komolyan ,de meglenne a 150hitel+ kiadások.


Viszont mi sem nevelkedtünk gazdag körülmények között mégis emberek lettünk akik jól keresnek ,ha teljesítenek.

Szerintem szemlélet béli külömbség van mertt én addig nyújtózom ameddig a takaróm ér , én nem veszek fel hitelt inkább dolgozok egy lakásért 5 évet ,de utána lesz egy biztos pont.

2013. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert felelőtlenek csak a mának élnek és a jövőre nem gondolnak, ezek azok az emberek akiket szerintük "átvert a bank.
2013. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

"akiket szerintük "átvert a bank."


Pontosan így gondolkoznak. Ismerem őket ennyire.

2013. ápr. 30. 22:52
 8/34 A kérdező kommentje:

De ahhoz józan paraszti ész kellene csak, hogy belássa valaki, hogy ha most nincs Xezer FT-ja, akkor később hogyan lesz X+50-60ezer Forintja visszafizetni havonta?


Vagy ez nem mindenkinek józan gondolkodás??

2013. ápr. 30. 22:54
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert ő abba nem gondol bele, hogy azt vissza is kell fizetni, csak arra, hogy ő most kap a semmiért pénzt.
2013. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Hát ez elég szomorú....pedig a legalapabb dolog az, hogy a kölcsönt vissza kell fizetni...nem csak a banknál, kéregetésnél is pl családtagoktól....


azt nem tudom, hogy hogyan vettek fel hitelt? hisz a bankba a szerződésnél mindent elmondanak az embernek (=legalábbis úgy tudom), és h mennyit kell visszafizetni

2013. ápr. 30. 23:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!