Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom távol tartani a...

Hogy tudom távol tartani a nagymamától a gyereket?

Figyelt kérdés
A kicsi 8 hónapos!A nagymama vagy azzal vádol,hogy nem a fiáé a gyerek,vagy azzal,hogy egy drogos vagyok.Nem iszom,nem dohányzom.Feljelentett a Gyermekjólétnél, hogy a gyermek veszélyeztetve van.Kijöttek,mindent rendben találtak.Mit tegyek, hogy a gyermekünknek nyugodt élete lehessen?
2013. ápr. 23. 12:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt te tedd helyre anyukát - nyugodtan meg lehet neki mondnai, hogy ha még egyszer ilyen előfordul, amit tett, akkor ügyvédhez fordulsz és bepereled (becsületsértésért vagy rágalmazásért, attól függ, hogy mit csinált).


Másrészről beszélj a férjeddel és kérd, ahogy álljon melléd. A mamát ki kell rakni az életetekből. Minden kapcsolatot megszakítani vele addig, amíg bocsántot nem kér tőled, és hajlandó változtatni a viselkedésén. Ha nem, akkor nem SZABAD!!! vele kapcsolatot tartani, mert nem csak a kisgyereknek tesz rosszat, hanem neked és a házasságodnak is.


Ismétlem: nagyon rosszat tesz. Aki ilyen fokon gonosz, hogy össze-vissza hazudozik rólad, gyámügyet hív rád, az nem méltó arra, hogy kapcsolatban légy vele.

Ezt meg kell mondani a férjednek is. Mindketten szakítsátok meg a kapcsolatot vele, különben éket ver a házasságba és szétfúr titeket.

2013. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ,segítséget,jó tanácsot!

A páromnak van saját lakása, 5 évvel ezelőtt ott laktunk.A nagymamának meghalt az élettársa,akivel együtt élt,de onnan jönnie kellett,mert az élettársa gyerekei is utálták, így költözött vissza hozzánk.Annyira eldurvult már a kapcsolatunk,hogy ott hagytuk neki a lakást,mi pedig inkább elköltöztünk albérletbe a nyugodt élet reményében.Szép és jó volt minden.A párom édesapja egyedül maradt,meghalt az édesanyja(rég elváltak a nagymamával), így mivel két külön álló lakásról,ikerházról van szó(külön bejárat,konyha stb.)odaköltöztünk,hogy legyen,aki sűrűbben rá néz majd.Nem is volt gond 2 évig,de amikor megtudta a mama,hogy gyerek lesz,akkor már ő eltervezte,hogy mennyi mindent fognak majd ők ketten csinálni.Megszületett a gyerek.Heti kétszer jött,nem is volt vele gond.Segített,főzött,felmosogatott néha.Azt hozzáteszem,hogy a gyerek születése előtt kapott egy ideg-összeroppanást, és 2 hétig feküdt a pszichiátrián.Ő rendszeresen gyógyszert szed,mentálisan beteg.Az ezek utániakat meg leírtam.

Szerdán sikerült végre a páromnak leültetnie.Elmondta,hogy milyen megalázó ez a családunkra nézve,hogy egyből ránk küldi a Gyermekjóléti Szolgálatot.Állítja a nagymama,hogy visszavonja,de szerintem ez nem ilyen egyszerű.Most már bármikor bejelentést tehet büntetlenül?És miért csak minket vizsgálnak?Az Ő mentális problémájával nem törődik senki?Nincs okom félteni a gyerekemet egy mentálisan beteg embertől?

2013. ápr. 27. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!