Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy olyan férfinak szülsz...

Ha egy olyan férfinak szülsz gyereket és egy olyan férfihoz mész feleségül, akinek már volt egy előző neje és attól egy gyereke, akkor nem érzed úgy hogy te csak egy következő vagy a soron és már nem tudsz újat mutatni?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Ti hogy éltetek meg ilyen helyzetet?

Természetesen a kérdés normális ffi esetében adott. Szóval nem szoknyapecér, hanem csak nem ment az előző házassága.



2013. ápr. 19. 11:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy adott még a kérdés, hogy te még nem szültél és nem volt még házasságod.
2013. ápr. 19. 11:07
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát, mindenképp jól megnézem, kihez megyek hozzá.

De egy rendezetten lezárt kapcsolat, akár gyerekkel is... nem akadály. Ugyanakkor nem mindegy, miért lett vége annak. És hát, igen... biztosan felmerülne bennem, hogy aki egyszer már "cserbenhagyott" egy nőt egy kisgyerekkel, az megtenné másodszor is..?


Hogy tudok-e "újat mutatni", az szerintem kizárólag rajtam múlik. Úgyis tudok, hiszen nem az első feleség leszek, hanem egy teljesen más ember, más szokásokkal, élettel.

2013. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hozzá nem mentem, de a volt barátom addigra elvált és gyereke is született a házasságából.


Nem éreztem soha ilyet. Az a nő is más volt, én is...

2013. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a helyzetben vagyok. 3 éves volta párom fia, mikor mi összejöttünk. Évekig azt gondoltam, amit leírtál, hogy nem fog úgy örülni a babának, mert neki ez már nem újdonság. Aztán teherbe estem, és végig érdeklődő és segítőkész volt velem a férjem, ugyanígy volt a kicsi születése után is, sokat segített, és imádja a gyerekünket. Ekkor beláttam, hogy nem volt jogos a méltatlankodásom. Igaz, hogy ő ezeket már átélte egyszer, de ez nem bűn, és mivel ismertem a múltját, ezzel együtt kellett elfogadnom, ezeket a dolgokat nem vethettem a szemére. És nem is érdemli meg a szemrehányást, mert nagyon jó apa, szeret minket, és csak ez számít.
2013. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Soha nem éreztem így. Elváltak, ennek oka volt. Nem feltétlenül az hogy valamelyik fél nem normális, egyszerűen nem tudtak együtt élni. Mikor én képbe kerültem már rég le volt zárva, a gyerek körüli rendszer kialakult, ahogy írod normális volt a helyzet (most is).

Soha nem éreztem, hogy csak második lennék, csak másodikok lennénk a kisfiammal. A felesége én vagyok, nincs előttem senki. A fiam természetesen nem az első az életében, mert két gyereke van, de ha édestestvérek lennének akkor is ez lenne a helyzet. Ő lehet érzelmileg nem tudott "újat mutatni" de nem is kell. Nap mint nap csinál valami kis csodát (1 éves), ez éppen elég. De ez megvolt (megvan) a nagyfiánál is.

Én pedig igyekszem mindig újat mutatni neki:) nem a volt felesége miatt, hanem mert kell az egy kapcsolatban.

2013. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Picit zavarosan írtam:) Szóval az sosem zavart, hogy a fiamat nem szereti jobban mint a másikat. Van olyan ismerősöm akinek ez volt a baja a férjével.. Inkább no comment. Engem pont az zavarna ha bármilyen különbséget tenne a GYEREKEI között.
2013. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4: olyat is láttam, hogy az apuka a második kapcsolatából születettel sokkal inkább apaként bánt, azt mondta, hogy az elsőnél túl fiatal volt, most már érettebb és tudja, akkor mit és hogyan kellett volna tennie. Nem arról van szó, hogy melyiket szereti jobban, hanem mire a második megszületett, addigra tanulta meg mit jelent apának lenni, pl. akivel beszéltem erről, ő az elsőt nem is pelenkázta mer az fúúúj, nem úgy reagált hisztikre ahogy kellett volna, stb. A másodiknál meg az a tipikus apuci, akinek a lánya még rózsaszín hajcsatot is tehet a hajába.
2013. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez akkora hülyeség, vagy itt mindenki az első kapcsolatában szül és házasodik?
2013. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez akkora hülyeség, vagy itt mindenki az első kapcsolatában szül és házasodik?"


Nem, de nem mindegy, hog ykisgyerekkel hagyott ott egy nőt, vagy pedig hogy volt komoly kapcsolata, aminek utóbb vége lett, de abban nem hozta meg azokat a döntéseket, hogy házasodik és gyereket csinál. Nem mindegy!

2013. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem olyan tapasztalatom volt, hogy az illető férfi elvált volt és ebből a kapcsolatából már volt 1 gyereke. Az elején minden happy volt. De később amikor feljött a gyerek és a házasság témája, akkor Ő kategórikusan kijelentette, hogy már volt házas, gyereke is van. Ezt nem szeretné újra átélni, Ő "csak" egy boldog párkapcsolatot akar. 36 éves volt.

Én elmondtam neki, hogy oké, ezt tiszteletben tartom, de jó hogy tisztáztuk ezt, mert én szeretnék az életben gyereket szülni és feleség is lenni. Így békével különváltunk.

2013. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!