Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy orvosoljam a következő...

Hogy orvosoljam a következő megtörtént példával ábrázolt problémát?

Figyelt kérdés

Anyósomék hamar levették a gondjukat a fiúkról,aki engem vett feleségül. Anyósom az anyósával lakik egy házban, a dédmamáé volt a ház amiben 3an élnek. Vidéken élünk,mindenki ismer mindenkit, szívesen segítek ha szükségük van rá, de néha már azt érzem, hogy kihasználnak.

Anyósomnak is van autója,nekünk is,mégis ha a dédmama beteg, orvoshoz kell vinni, akkor én vagyok az, akinek ez már már kötelességed, anyósomék nem igazán törődnek vele. Megbeszéltem adédivel, hogy megyek érte,elviszem a dokihoz, de nem várom meg, kicsi babám van otthon, addig anya vigyáz rá, tehát 3ra vittem és 3.30kor jön haza a férjem, őt felveszi a dokitól, tehát meg van oldva az oda és a visszaút is. Negyed négykor kiabálást hallok az uctáról, egy bácsi szólt be, akik kerékpárral jött, hogy azonnal menjek a dokihoz a dédi után, mert végzett és már mióta vár. Megbeszéltük, hogy megvárja a férjemet, 10 percről volt szó, de nem, üzenget hogy azonnal. Nagyon felment a pumpa, de elmentem érte, hát 80 éves, mit tehettem volna? megköszöntem a bácsinak, hogy beszólt, de amikor elköszöntem tőle, a szomszédok kinn ácsorogtak és osztották a semmit, hallották, hogy azonnal mennem kell a dédiért és a bácsitól kérdezték hogy mi járatban. Ő pedig a nekem elmondattakhoz hozzátette, hogy nem törődik senki szegény öregasszonnyal, még az orvoshoz se viszik el, most is szólni kellett, hogy hozzam már haza. Ekkor ültem be a kicsiba és mentem érte, beüt és hazavittem. Az úton megkérdeztem, hogy miért nem várta meg a férjem, a válasz az volt, hogy de már végzett és nem akart ott ülni.

Nagyon mérges vagyok, mert én teszek szívességet és mégis engem hordanak le, hogy nem vagyok képes a dédit orvoshoz vinni, elsősorban, az akinek ez kötelessége lenne füle botját sem mozgatja, ha pedig én teszek valamit érte, akkor azt mások túlmisztifikálják és végül csak én maradok a trutyiban.

Azt szeretnék valahogy elérni, hogy anyósomék intézék a dédit, mert nekemis vannak szüleim, nagyszüleim és elegek nekem ők. A férjem dolgozik, utána mindig segít, de úgy érzem, ez az ők felelősségük, nem az enyém. Azóta találkoztam anyósékkal, de fel se hozták a témát,mintha semmit nem történt volna, pedig az egész falu tele van azzal, hogy nem vagyok képes ÉN elvinni- hozni a dédit a dokihoz. Senki nem veszi észre, hogy ez nem az én feladatom?


2013. ápr. 14. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Én leülnék anyóssal és megpróbálnám szépen elmondani neki a történteket. Nem vagdalózva, vagy bunkó stílusban, szimplán elmondanám, hogy megvolt benned a jó szándék, elvitted, megkérte, hogy várja meg a férjedet, megegyeztetek ebben, aztán most még is te vagy a falu "köcsöge", hogy ennyire nem vagy képes. Ez neked nem hiányzik, úgyhogy megkéred őket szépen, hogy legközelebb ilyen problémával legyenek kedvesek ne hozzád fordulni, van neked így is elég bajod.


Egyébként én is falun lakom, az unatkozó öregek már csak ilyenek. Senkit nem érdekel a te verziód, ők csak azt látják, hogy szegény öregasszonyra tojik mindenki, mert arra se képesek, hogy elmenjenek érte az orvoshoz. Ami persze nem igaz, mert megbeszéltétek, hogy a férjed megy érte, de ez már süket fülekre talál. Ez a falu átka. :) Most egy darabig te leszel a téma, tojd le!

2013. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

tojd le őket,

sajnos nem tudunk mindig mindenkinek megfelelni.


és ha jól megnézed, hogy kik kritizálnak másokat, akkor rájössz, hogy na ők aztán senkiért nem tesznek áldozatot, nekik csak minden jár, és csak jogaik vannak.

Aki segít másoknak, annak nincs ideje másokat kritizálni.


Pedig keresnék inkább a gerendát a saját szemükben,

ill. söpörjenek a saját házuk táján.

2013. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!