Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő helyzetről?

Figyelt kérdés

A történet végét később elmondom, egyelőre kíváncsi lennék a véleményetekre:


Adott egy harmincas pár, esküvő előtt. A nő kissé rend- és tisztaságmániás. A férfi a világ legnyugodtabb, legjámborabb embere, az a típus, akinek más boldogsága fontosabb a sajátjánál is. Falun nőtt fel, földműves-állattartó családban, innen küzdötte fel magát egész magas pozícióba. (Intézményvezető, később városvezető).

Egyszer a nővel összevitatkoznak, azon, hogy nem tart eléggé rendet, a nő takarít és nem elégedett a tisztasággal.


A vita hevében a nő azt vágja a fejéhez, hogy "ha koszban akarsz élni, menj vissza anyádhoz" (Az anyuka valóban finoman fogalmazva is rettentő mocsokban él, egyáltalán nem fontos neki a takarítás).


A mondat hallatán a férfi lekever egy pofont a nőnek. Azonnal elnézést is kér, de leszögezi, hogy az édesanyjáról ilyet nem mondhat, beszéljen róla tisztelettel.


Mit gondoltok a nőről és mit a férfiról? A jövendő esküvőről, házasságról?


2013. márc. 21. 19:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%

A nő hibás mert más Anyukáját akkor sem szidjuk ha a legundorítóbb ember a világon, ebben az esetben pedig erről szó sincs.

A férfinek sem kellet volna megütnie, de gondolom nem ez volt az első esett.

A házasságról azt gondolom, hogy a nő nagyon kifogja csinálni a férfit.

2013. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem egymásnak valók.Ha már most ilyesmi történik később rosszabb lesz,ez előre van programozva.
2013. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Én annyit gondolok, hogy bárki bármit is mond, ütlegelni nem szabad (legyen az nő vagy férfi).


Én a nő helyében nem mennék hozzá.


A férfiról azt gondolom, hogy túlzottan indulatos, hiszen egy nem is igazán durva sértés hallatán már tettlegességre került sor. A nő által elmondott sértés jóval enyhébb egy ma már az utcán is mindennap hallható "kurväanyád"-nál, tehát kétlem, hogy így fel kellene húznia magát rajta. Valószínűleg van elfojtott agresszió benne nem is kevés.


(Rólatok van szó, vagy ismerősről?)

2013. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

Ha már a kezdet mind szóban,mind fizikailag agresszív,mi lesz később?

Jobb,ha bele sem vágnak.

2013. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%

Azt hogy egy ilyen vita alapján SENKIT nem lehet elítélni, megismerni véleményt mondani.


Nekem is volt már csúnya veszekedésem a férjemmel, ahogy szerintem mindenkinek. Egy vita miatt senki nem fog elválni, össze házasodni miért ne lehetne? Azért mert egyszer össze zörrentek?!


Fájnak az ilyen kérdések...

2013. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
16%
En ugyan nem vagyok valami joban az anyammal, de ha barki sertegetne, hat en is lekevernek neki egy pofont. Elnezest meg a ferfinek kellene, hanem a bunko nonek. A pasi helyeben ott hagynam. Ja, no vagyok.
2013. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem volt szép a nőtől, hogy sértően beszélt a férfi anyukájáról, de ez nem mentség a pofonra. Egyáltalán nem. Én nem tartom jó ötletnek a házasságot.

Előfordulhat, hogy haragból, vagy hirtelen felindulásból valami meggondolatlanságot mond az ember, amivel a másik gyenge pontját érinti.

A szüleink azért elég sokunknak ilyen pont. De mi van, ha ennek a "jámbor" férfinak van még más gyenge pontja is, amire esetleg a nő egyszer egy vita hevében rátapint? Jön a következő maflás?


Nagyon érthető lett volna, ha a férfi kikéri magának a nő viselkedését, ha rendre utasítja. De a pofon nem! Ha valami olyat mond a másik egy nekem kedves személyre, amit nem tudok elviselni, akkor a legrosszabb esetben elküldöm a sóhivatalba, de nem verem meg.

2013. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

A 8-as választ akartam szinte ugyanígy leírni.


Inkább ne házasodjanak össze.

2013. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

"A pofonról meg... nekem a hugomat vágta pofon egyszer a pasija, de én azt mondom a hugom megérdemelte. Vannak nők, akik egyszerüen képtelenek türtőztetni magukat, olyan hisztit képesek csapni, amiért én is ütnék (nő vagyok), azért akármit nem lehet megtenni"


Már megbocsáss, de azt komolyan gondolod, hogy fizikai bántalmazást bárki is megérdemel azért, mert hisztériázik? Ha le akarod állítani, egyrészt hatásosabb, másrészt emberségesebb egyszerűen kisétálni az ajtón és otthagyni egy szó nélkül. A verés nem megoldás, mindegy, ki mit kiabál. Ez csak az alapvetően agresszív emberek védekezése, hogy "de hát kiérdemelte".

2013. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Egyik fél se komplett, jobb ha nem házasodnak össze. De ha ilyen egy jámbor, nyugodt férfi, akkor milyen egy agresszív vadállat?
2013. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!