Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő helyzetről?

Figyelt kérdés

A történet végét később elmondom, egyelőre kíváncsi lennék a véleményetekre:


Adott egy harmincas pár, esküvő előtt. A nő kissé rend- és tisztaságmániás. A férfi a világ legnyugodtabb, legjámborabb embere, az a típus, akinek más boldogsága fontosabb a sajátjánál is. Falun nőtt fel, földműves-állattartó családban, innen küzdötte fel magát egész magas pozícióba. (Intézményvezető, később városvezető).

Egyszer a nővel összevitatkoznak, azon, hogy nem tart eléggé rendet, a nő takarít és nem elégedett a tisztasággal.


A vita hevében a nő azt vágja a fejéhez, hogy "ha koszban akarsz élni, menj vissza anyádhoz" (Az anyuka valóban finoman fogalmazva is rettentő mocsokban él, egyáltalán nem fontos neki a takarítás).


A mondat hallatán a férfi lekever egy pofont a nőnek. Azonnal elnézést is kér, de leszögezi, hogy az édesanyjáról ilyet nem mondhat, beszéljen róla tisztelettel.


Mit gondoltok a nőről és mit a férfiról? A jövendő esküvőről, házasságról?


2013. márc. 21. 19:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%
Megérdemlik egymást én azt mondom!
2013. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Bence_ ***** válasza:
55%

Egy kiragadott pillanatból nehéz ítélni. Döntsék el ők.

"Már megbocsáss, de azt komolyan gondolod, hogy fizikai bántalmazást bárki is megérdemel azért, mert hisztériázik? "

Azok akik rávágnak a hisztis gyerek fenekére? Gyerek az más?

2013. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
56%

"Azok akik rávágnak a hisztis gyerek fenekére? Gyerek az más?"


Ki mondta, hogy a gyerek fenekére rá kéne ütni? Szerintem pl. nem kellene azt sem...

2013. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%

"Azok akik rávágnak a hisztis gyerek fenekére? Gyerek az más?"


Nem mondom, hogy gyereket verni kell, de a kettő azért más, mert nem ugyanabban a helyzetben vannak. A felnőtt emberek között azért elítélendő, mert a másikért nem te vagy a felelős, nem neked kell megnevelni, a helyes viselkedés útján tartani.

Megvan az a lehetőség, hogy hátat fordítasz neki és befejezed a kapcsolatot. A gyerekért felelős vagy, azért, hogy milyen ember lesz belőle. A gyerekkel alá-fölé rendelt kapcsolatban vagy, míg a pároddal mellérendelt viszonyban. Az szerinted normális lenne, hogy ha a feleséget bosszantja fel a férje, akkor lekeverjen neki egy pofont???

2013. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
6%

Mi volt a konkrét szitu, amiben a nő ezt mondta?

Azt gondolom, a férfit idegesítette, hogy a nő takarítgat körülőtte vagy a holmijához nyúl.

Ez TERRITÓRIUM-probléma. Az ember olyan állat, akinek szüksége van saját territóriumra.

Persze, hogy zavaró, ha valakinek beletakarítanak a territóriumába!

És az is zavaró, ha a saját territóriumán nem tarthat rendet.

Szóval határt kell húzni, és mindenkinek a szabályait tiszteletben tartani a saját territóriumán.

A közös területeken pedig meg kell állapodni közös szabályokban.

Ennyi!:)

2013. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
2%

Az egyik exem akkorat lekevert az exenekba fal adta a masikat igy meselte.ok ferelepes ajandekkal amit kezeltetni kellett neki.

Na ilyen szituba megertem a pofont jogos.

A leirt esetben nem tudom agressio beszolasert azert kicsit kemeny.

2013. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A történet 35 éve esett meg, a szereplők a szüleim. Nemrég került szóba, anyám szerint tényleg durva volt a beszólása, meg is bánta, ahogy kimondta.


Apám se előtte, se utána nem emelt rá kezet, nekem is tényleg mesebeli gyerekkorom volt.

Kamaszként egy bicskanyitogató megnyilvánulásomért én is kaptam egyszer pofont tőle.


Azóta egy pofonos emberként emlegetjük :)


Ők a mai napig boldog házasságban élnek.

2013. márc. 21. 19:42
 18/24 anonim ***** válasza:
89%

Hehe, így jöjjön be a lottó ötösöm!!! Sejtettem hogy nagy példabeszéd lesz belőle.

Jó, van ilyen is, de az esetek 99%-ban pedig jobb, ha a felek hanyagolják egymást, mert csak még több agresszió tör elő. Nekem is van ismerős pár, ahol csak egy pofon csattant el.... először. Aztán már sokadjára előkerült a vasrúd is.

2013. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
26%
Azt gondolom, hogy egy pofon belefér (nő vagyok), mindkét fél részéről. (nyilván azért nem úgy, hogy kirepüljön a másik foga, meg ököllel, de azért ezért nem szakítanék..én is pofoztam már meg a párom, mikor mérges voltam rá nagyon, ő is megteheti
2013. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
17%
Na ennyit a sok hülye, kétszínű válaszadóról... De lekell pontozni, mi? Tirpákok...
2013. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!