Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő helyzetről?

Figyelt kérdés

A történet végét később elmondom, egyelőre kíváncsi lennék a véleményetekre:


Adott egy harmincas pár, esküvő előtt. A nő kissé rend- és tisztaságmániás. A férfi a világ legnyugodtabb, legjámborabb embere, az a típus, akinek más boldogsága fontosabb a sajátjánál is. Falun nőtt fel, földműves-állattartó családban, innen küzdötte fel magát egész magas pozícióba. (Intézményvezető, később városvezető).

Egyszer a nővel összevitatkoznak, azon, hogy nem tart eléggé rendet, a nő takarít és nem elégedett a tisztasággal.


A vita hevében a nő azt vágja a fejéhez, hogy "ha koszban akarsz élni, menj vissza anyádhoz" (Az anyuka valóban finoman fogalmazva is rettentő mocsokban él, egyáltalán nem fontos neki a takarítás).


A mondat hallatán a férfi lekever egy pofont a nőnek. Azonnal elnézést is kér, de leszögezi, hogy az édesanyjáról ilyet nem mondhat, beszéljen róla tisztelettel.


Mit gondoltok a nőről és mit a férfiról? A jövendő esküvőről, házasságról?


2013. márc. 21. 19:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, miért tetted fel ezt a kérdést, győzködni akarod a hasonló szituációban lévő nőket, hogy maradjanak a házasságban? Én az első pofon után elhagynám a férfit. Lehet, hogy a szüleid boldog házasságban éltek utána, de nagyságrendekkel gyakoribb, hogy az első pofont második meg harmadik követi.

Ja, és amit anyád mondott, egyáltalán nem volt durva. Nem minősítette nagyanyádat, csak azt mondta apádnak, hogy menjen vissza hozzá.

2013. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
90%
Egyrészről megtudom érteni a férfit, mert tényleg nagyon idegesítő mikor a cuccaidhoz nyúlnak, belenéznek, stb., de azért egy olyan pasit akinek ilyen könnyen elszáll az agya és üt ne nevezzünk már a "legnyugodtabb, legjámborabb" embernek a világon...
2013. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem, miért tetted fel a kérdést?

Én biztos, hogy nem tartom elfogadhatónak a pofozkodást a kérdésben szereplő helyzetben és nem tudnék boldog kapcsolatban élni valakivel, aki egyszer is megvert, mert hogy aztán lehet, hogy soha többé nem teszi, mint a szüleid esetében is történt. Viszont lehet, hogy megteszi megint, mint ahogy mások példájában történt. Én nem kockáztatnék.

2013. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

"Azóta egy pofonos emberként emlegetjük :)


Ők a mai napig boldog házasságban élnek."


Az én férjem meg soha nem ütött meg, még a legnagyobb vita hevében sem, pedig előfordult már, hogy úgy igazán sikerült kihoznom a sodrából. Elítéli a testi erőszak minden formáját, akár egy pofont is. Én is. Na, mi meg így élünk boldog házasságban. Ki így, ki úgy, kinek hol a határ. Nem vagyunk egyformák.

2013. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!