Meddig mennetek?

Figyelt kérdés
Anyosomekrol van szo. Soha nem jonnek hozzank, csak ha enni hivom oket. Kertem jojjenek, az unokajukkal lenni, raernek, de nem jonnek. Mi minden heten minimum egyszer megyunk, de kezdem unni, raadadul azzal fogadnak, hat gyertek mar! Nagyon idegesito, mert ok nem tesznek semmit azert ugy erzem egyoldalu a viszony. Nincs szuksegunk penzre, ajandekokra, de egy nagymama nem igy viselkedik, vagy en latom rosszul? Hogy osztonozhetnem oket? Es ilyen korulmenyek kozt ti meddig mennetek anyosekhoz? Mennetek egyaltalan? Elnezest az ekezetek hianya miatt, telefonrol irok.
2013. ápr. 22. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nehezedre esik elmenni? Nyilván idősebbek, kenyelmesebbek.
2013. ápr. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akadályozza őket semmi (pl.betegség,anyagiak) akkor én egy ideig hanyagolnám az átjárást hozzájuk és megnézném hajlandóak-e ennek hatására mozdulni. Ha nem, akkor érdektelenek vagy baromi lusták.
2013. ápr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a párodtól is tedd függővé. Mert ez bizony kellemetlen perceket szerezhet neked. Az én anyósom a 20 év alatt talán 5x volt nálunk, pedig van két gyerekünk akik már tizenévesek, építkeztünk is, mégsem jöttek. Én viszont kezdetekben rájöttem, hogy nem érdekeljük őket. Így nem erőltettem a dolgot. Most is így van ez. A férjem telefonon tartja velük a kapcsolatot, de őt is bántja ez a dolog úgyhogy a 6 buiszmegállónyi távolság ellenére alig látja az unokáit. Pedig nincs rossz viszonyunk. Amikor együtt vagyunk tök jókat beszélgetünk. Csak ő lusta és én ezt nem tolerálom. Sztem nem erőltesd. Nem KÖTELEZŐ neked hívni őket.
2013. ápr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy miért nem mennek. Nehéz a közlekedés számukra? Messze laknak? A Te szüleid mennek az unokákhoz? Mit szól a férjed?
2013. ápr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az én dédim 81éves,a lábai igencsak fájnak.Ennek ellenére a legnagyobb öröm számára ha a dédunokáját sétáltathatja.szinte kivirul.Nem vagyunk egyformák ,de azt gondolom,ha ugy érzed nem szivesen és örömmel foglalkoznak veletek,ne erőltesd.biztos ugy jo nekik.én valoszinüleg azért elmennék,de jo ritkán.:)
2013. ápr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sem betegseg, sem tavolsag nem akadalyozza oket, kedves vagyok veluk, szivesen latom oket es ennek hangot is adok. Az en szuleim jonnek, nagyon sokat segitenek a gyerekre vigyaznak, takaritasban, barmiben... A ferjem azt mondja nem fogja eroltetni a dolgot. Annyira nem erdekli oket, hogy meg ha beteg a gyerek se jonnek. Erthetetlen.
2013. ápr. 22. 08:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerűen ők ilyenek. Nem igazán érdekli őket, hogy mi van veletek, meg hogy hogy vagytok. Az én anyósom is ilyen, fel nem hívna, hogy hogy vagyunk mit csinálunk, ha elmegyünk sem kérdezi meg, hogy mi újság. Pedig még nem öreg meg beteg, egyszerűen csak közömbös. Nekem is furcsa, de ez van. Nem kell erőltetni, csak akkor kell menni ha nagyon muszáj.
2013. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk hetente,de ők nagy unszolásra is csak félévente egyszer,pedig sokszr mentek el előttünk bevásárolni,egészségesek,kocsijuk is van.

Meguntam,áttértem a havi egyszerre,párom még ment kétszer,de aztán ő is leszokott róla,van jobb dolgunk.Beszélnek telefonon,1-másfél havonta elmegyünk 2-3 órára és ennyi.

Megszoktuk már.

Nagyszüleim betegesek,messzebb is laknak,mégis jönnek dédunokázni havonta (mi hozzájuk 2 hetente,igy havi 3 nap velük vagyunk,párom hozzájuk jobban szeret menni mint a saját szüleihez)

2013. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tőlünk 3 házra laknak és nem jönnek át, mert nincs idejük, messze van, stb.. Jó fizikai kaliberű emberekről van szó. Mikor a férjem beteg volt rá sem néztek mert nincs idejük. Na szóval én is beszüntettem a hozzájuk járást.
2013. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!