Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos ez egy...

Szerintetek igazságos ez egy anyától?

Figyelt kérdés
Két testvérem van, anyám és egyikőjük a határ mellett laknak Magyarországon, én és egy másik testvérem külföldön, de a határ mellett lakunk, autóval/vonattal az út kb 1,5 óra, anyagilag sem megterhelő. Eddig mindig arról volt szó, hogy mi látogassuk őket, de autó nélkül elég nehéz kis falvakba utazgatni úgy, hogy a tömegközlekedés gyatra és hihetetlen drága is. Pár év után kicsit sok ez nekünk, persze szeretek haza járni, hiányzik a családom is de kicsit úgy érzem, el vagyunk hanyagolva, én is és a testvérem is, aki itt él a közelünkben. Anyám a másik testvéreméknél van nagyon gyakran, igaz közel laknak egymáshoz, de lassan az az érzésem, mi nem is hiányzunk neki. Megemlítettem, hogy a vonatjegy 4.000 Ft körül lenne, mi meg persze kimegyünk elé, nem kell ajándék, semmi, itteni tömegközlekedést mi álljuk, csak jöjjön el és nézze meg, egyáltalán hogyan élünk. Ugyanis még sosem volt nálunk. Szerintetek normális ez? Mikor meg szóvá teszem akkor én szégyenljem magam, amiért ilyeneket mondok, és ő sértődik meg.
2013. ápr. 19. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem igazságos, de nem kényszerítheted rá.

Anyukám is ilyen, azt se tudja, hol lakom. Ahogy elnézem, nem is különösebben érdekli. Hát, ez van. Néha bántó, hogy látom, hogy mással mennyivel többet foglalkoznak a szülei, de a családját az ember nem választhatja meg.

2013. ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Ha nektek nehéz elvergődni tömegközlekedéssel hozzájuk, akkor gondolod, hogy nekik könnyebb? Mármint, nem fognak nekik se extra buszjáratot indítani.


Talán ha nem "szóvá tennéd" a dolgot, hanem kedvesen meghívnád?

2013. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

A 1,5 órás út azért nem kevés, meg a 4000 Ft is sokat számit annak, aki Magyarországon fizetésböl él.


Ha nektek sok a fáradtság meg a költség, akkor miböl gondolod, hogy NEKIK kevésbé az?


Hivjátok meg öket VENDÉGSÉGBE, fizessétek ki nekik az utiköltséget, akkor valószinüleg elmennek, feltéve, hogy munkahelyi szempontból megoldható.

2013. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Jó, azért abban igaza van a kérdezőnek, hogy egy évben egyszer igazán meglátogathatnák a szülei is. És a másfél óra utazás sem egy olyan nagy vaszisztdasz, egy átlagos pesti városon belül is simán utazik ennyit egy nap. Nem mondom, ha 8-10 órát kéne utazni és súlyos tízezreket költeni, akkor még magyarázhatja ez a dolgot, de ha évek alatt nem tud valaki három órát rászánni arra, hogy lássa a gyerekét, az azért tényleg indokolatlan.
2013. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Meghívtuk őket, felajánlottam, hogy álljuk az itteni útiköltségeket. Nehogy már 4.000 Ft-ot nem tudnak évente kifizetni, egyszer vagy kétszer. Egyébként elárulom, hogy csak azért mert külföldön élünk meg itt dolgozunk, nem lettünk mi sem milliomosok, a lakbérünk majdnem a duplája mint az otthoninak, amellett, hogy kicsit jobban élünk. Most nem arról van szó, hogy hetente látogassanak meg, de nekem is jól esne, ha évente kétszer eljönnének..
2013. ápr. 19. 17:06
 6/11 A kérdező kommentje:
A másik pedig az, hogy ha mi utazunk haza, akkor már párom családját is meglátogatom, akik másik városban laknak, emiatt kell még plusz buszjegyeket vennünk. Ők ha jönnek, a faluban fel tudnak szállni a vonatra, nem kell nekik semmiféle buszjegyre költeni, meg átszállni. Ráadásul, itt nem csak rólam, hanem a másik testvéremről is szó van, mert őket sem akaródznak látogatni... Ha eljönnének, lehetne egy napos programot összehozni, elmenni valahova, délelőtt nálunk délután meg mondjuk náluk lenni. Azért szerintem ennyi belefér, évente kétszer mondjuk.
2013. ápr. 19. 17:09
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Hozzánk sem jönnek, pedig nyugdíjasok, kedvezményes lenne a buszjegy is. Ha elmegyünk értük autóval az jó, no és persze ha haza is visszük őket, az még jobb. Szerintem ez inkább a kényelemről szól, mit sem arról, hogy nem hiányoztok otthonról!
2013. máj. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az idősebb generáció, főleg falun nehezen mozdul ki. Ők nem abban a világban élnek, hogy "hopp,felpattanok egy vonatra/repülőre, és pár óra múlva akár a világ túlvégén lehetek".
2013. máj. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Jó, de azért 1,5 órát nehogymár ne bírjon ki egy évben legalább egyszer. Ráadásul még sosem volt náluk, szóval ezt nem igazán lehet mivel indokolni. Még ha vastüdőre kapcsolva kellene élniük, és nem mehetnének sehova..... de így?
2013. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazságos, és különösen szemét az, hogy ha szóvá teszed, akkor még te vagy a hibás.


Ignoráld kicsit anyukát, és a tesókat is, Nem kell mindig egymás nyakán lógni. Van telefon, van internet, lehet levelet is írni.

2013. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!