Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg neki hogy...

Hogyan mondjam meg neki hogy közbe meg se bántsam? (anyós kérdés)

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos babám. Az zavar engem hogy anyósom két óránként átjár hozzánk. Tudom hogy nekem kellene csendben maradni mert én jöttem ide, de borzasztó zavaró hogy 2 óránként futok ajtót nyitni mert jön. És ha itt van akkor is nekem kell a babára figyelni mert ő csak parancsolgat hogy jajj menj utána jajj hozd vissza stb. meg nem mozdulna fel nem emelné a babát ha olyan helyre mászik ahová nem lenne szabad. Így ha esetleg tudnék mosogatni még azt se tudom megcsinálni, mert ezzel feltart. már próbáltam finoman mondani neki hogy maga is utána tud ám menni, de nem ő csak szól hogy gyere mert megy. a másik mikor épp akkor jön mikor a baba a kiságyba van épp játszik én tudnám tenni a dolgom de ő odamegy játszadozik vele kb 10percig, mikor elmegy akkor ugye sír a baba mert otthagyják akkor megint szól hogy jajj gyere aztán lelép. én meg ott maradok a síró gyerekkel holott tudtam volna tenni a dolgom. már arra is gondoltam nem nyitok ajtót de ugye kihallatszik a baba hangja. tényleg nem akarom se megbántani se bunkó nem akarok lenni tisztelem stb de engem már nagyon zavar ez a helyzet. férjem is már 1000szer mondta neki hogy fogja meg vegye fel ha olyan helyzet van de nem... merthogy nem bírja el... pedig már többször is felvette.
2013. ápr. 16. 14:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Bocs a sok elütésért, nagyon fáradt vagyok.
2013. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
semmi gond kedves utolsó! nagyon köszönöm mindenkinek. az is megfordult a fejembe hogy én reagálom túl de jó érzés hogy megerősítetek hogy nem normális helyzet.
2013. ápr. 16. 15:23
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Én nem olvastam, hogy anyós agresszív lenne és terrorizálná...


Értem én, finoman szeretnéd valahogy rendezni a helyzetet, és meg szeretnéd beszélni, nem pedig költözni, hisz emberek vagyunk, ha valami nem tetszik, nem költözünk, mert az olyan segysezrű, nemdebár?


Ha jön, mondd meg neki, hogy akkor te elmosogatsz, a mama vigyáűzzon a babára, és kimész. Ha kiabál, akkor se menj be, ne félj, oda fog menni utána. Vagy mondd meg, hogy a mama délután 4 felé jöjjön csak, mert alszik, vagy annyira hiányolja a mamát, hogy úgy üvölt, hogy nem tudod tenni a dolgod.

De lehet, egyszerűbb lenne, ha ezt a férjed mondaná, nem számonkérően és bántóan, hanem csak lazán, hogy anyu, ne gyere ilyen gyakran, mert a Klári nem bír a gyerekkel, ha eljössz, inkább csak este menj, ha már végezett a dolgával, meg segíts neki egy kicsit, vigyázz a gyerekre 1 órát, hadd tegye a dolgát.

2013. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
nem tényleg nem terrorizál szó sincs ilyenről. csak szeretném békésen elintézni a dolgokat és valami arany utat választanék ami ugye nincs mert sértődés nélkül úgysem lesz elintézve a dolog akármilyen szépen is kérem meg. köszönöm neked is a választ!
2013. ápr. 16. 15:37
 15/17 anonim ***** válasza:
Hamarosan vége lesz ám ennek is. Bírd ki egy kicsit.
2013. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem mindenki ért a virágnyelvhez. Legalábbis az az érzésem, hogy inkább virágnyelven próbáltad a mama tudtára adni, hogy mit szeretnél. Le kell vele ülni és a legkedvesebb stílusodban előadni, hogy mit szeretnél, esetleg a férjeddel együtt elmondjátok, így a mama látja, hogy nem csak te akarod, hanem a fia is így szeretné. Amúgy az nem lehet, hogy anyósod nem annyira gyerek babusgatós? Csak azért, mert pl. hiába van nekem is gyerekem, nem igazán értek a gyerekek nyelvén, én nem vagyok tipikusan olyan nő, aki odamegy, puszilgatja, emelgeti a kisbabát, kisgyereket. Persze, nyilván az unokája, de lehet, hogy neki is idő kell ehhez. Ha beszéltek, akkor gondolom kitér rá, ha ez van.
2013. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, beszéltem vele. látszólag nem sértődött meg de majd ezután derül ki :)
2013. ápr. 17. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!