Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg neki hogy...

Hogyan mondjam meg neki hogy közbe meg se bántsam? (anyós kérdés)

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos babám. Az zavar engem hogy anyósom két óránként átjár hozzánk. Tudom hogy nekem kellene csendben maradni mert én jöttem ide, de borzasztó zavaró hogy 2 óránként futok ajtót nyitni mert jön. És ha itt van akkor is nekem kell a babára figyelni mert ő csak parancsolgat hogy jajj menj utána jajj hozd vissza stb. meg nem mozdulna fel nem emelné a babát ha olyan helyre mászik ahová nem lenne szabad. Így ha esetleg tudnék mosogatni még azt se tudom megcsinálni, mert ezzel feltart. már próbáltam finoman mondani neki hogy maga is utána tud ám menni, de nem ő csak szól hogy gyere mert megy. a másik mikor épp akkor jön mikor a baba a kiságyba van épp játszik én tudnám tenni a dolgom de ő odamegy játszadozik vele kb 10percig, mikor elmegy akkor ugye sír a baba mert otthagyják akkor megint szól hogy jajj gyere aztán lelép. én meg ott maradok a síró gyerekkel holott tudtam volna tenni a dolgom. már arra is gondoltam nem nyitok ajtót de ugye kihallatszik a baba hangja. tényleg nem akarom se megbántani se bunkó nem akarok lenni tisztelem stb de engem már nagyon zavar ez a helyzet. férjem is már 1000szer mondta neki hogy fogja meg vegye fel ha olyan helyzet van de nem... merthogy nem bírja el... pedig már többször is felvette.
2013. ápr. 16. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Azonnal tegyél valahogy rendet, később még sokkal rosszabb lesz! Tapasztalatból mondom, hogy a te problémádra a költözés a megoldás. Mondhatsz, tehetsz, csinálhatsz akármit, ő úgyis ilyen marad, maximum majd te leszel a hibás.
2013. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Együtt laktok akkor vagy hogy?
2013. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mögé épültünk
2013. ápr. 16. 14:21
 4/17 A kérdező kommentje:
Ebbe a házba van minden pénzünk, nagyon jó helyen lakunk férjem imád itt lakni. Én inkább beszélni szeretnék vele csak nem tudom mit hogyan hogy ne bántsam meg. Habár lehet akármit mondok megsértődik... de hátha tud valaki valami jót mondani.
2013. ápr. 16. 14:22
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Zárd be az ajtót, és ne engedd be, ilyen egyszerű!
2013. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam kihallatszik a baba hangja. Abból csak balhé lenne, nem veszekedést akarok.
2013. ápr. 16. 14:46
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig megkell neki mondani, mert ez csak rosszabb lesz.

Leülteted és megkéred hogy ne haragudjon meg azon amit mondasz de ez meg ez van.téged zavar.

2013. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az lenne a legjobb, ha leülnétek hármasban a férjeddel ezt megbeszélni. Menjen át megbeszélt időben, naponta max 1x.


Amúgy meg gyönyörű idő van: menjetek sétálni, játszótérre, parkba. Oda csak nem megy utánatok :-)

2013. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Figyeld ki h kb. mikor szokott átjönni és olyankor vidd el a bébit sétálni, boltba, orvoshoz satöbbi... Egyszer csak megunja h sokszor feleslegesen áll az ajtótok előtt. Ezenkívül amikor ott van nálad, nyomd a kezébe a gyereket és küldd el vele játszani az udvarra/játszótérre h xy-ka jajj de várta már a mamát, hagyod hogy kettesben legyenek, élvezze az unokázást. Akkor majd megunja,h mindig lepasszolod neki:D
2013. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, egy agresszív, tolakodó, önző emberrel két dolgot tehetsz:


1. vagy eltűrod azt, hogy terrorizál, hogy kétóránként abajgat, hogy butusnak néz, hogy ugráltat, vagy

2. előbb finoman, és ha az nem használ, akkor kevésbé finoman, de ajtót mutatsz neki, illetve be sem engeded.

Ennyi. Természetes, hogy meg fog sértődni, hiszen minden ilyen ember megsértődik, ha bárki is keresztezi az akaratát. Neked ezen nem kell filózni fölsölegesen, és enni magad miatta, mert csak a gyereked létja a kárá, ha feszült vagy. Rakd szépoen ki a mama szűrét, és mondd meg neki, hogy mikor jöhet látogatóba. És kapcsold ki a telefont, az ajtócsengőt, valamint mindezt meséld el a flérjednek, hogy tudjon rála és támogasson az anyja akarnokságával szemben. Nehogy szétfúrja a kapcsolatot azzal, hogy éket ver közétek.

2013. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!