Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudok napirendr...

Egyszerűen nem tudok napirendre térni az anyósom javaslata felett! Ti hogyan reagáltatok volna egy ilyenre?

Figyelt kérdés

A párom örökölt egy lepukkant lakást, egy elég zűrös környéken. Kitaláltuk, h felújítjuk egy kicsit és kiadjuk, a pénzt pedig félretesszük a későbbi terveinkre.

Pár napja beszélgettünk a kedves mamával, aki bedobta a nagy ötletet: költözzünk oda az örökölt lakásba, az enyémet adjuk ki, és ottélésünk ideje alatt újítgassuk fel.

egyszerűen nem tudtam szóhoz jutni. tudni kell, hogy a lakás amiben lakunk az enyém, szépen, igényesen felújított, hitelmentes, 4 éve együtt élünk benne, minden cuccunk itt van, be vagyunk rendezkedve, jól érezzük itt magunkat, normális a környék.


első döbbenetemben szinte szóhoz sem jutottam, persze kategorikusan elutasítottam a dolgot, elkezdtem érvelni, h ennek semmi racionális okát nem látom, hiszem a költözés egy valag pénzbe kerülne. ha olyan bérlőt fogok ki, akkor leéli a lakást, aztán újíthatjuk fel azt is.

no meg kinek van kedve egy épp felújítás alatt álló kégliben téblábolni a csempék, parketták, festékesvödrök közt?


lenne más megoldás is, miszerint kölcsönkérünk anyumtól, felújítjuk, kiadjuk, és a bérleti díjból törlesztünk. ezt persze anyóspajti elengedte a füle mellett, és szajkózta a saját "korszakalkotó" ötletét.


hogyan mondhatnám meg neki ellentmondást nem tűrően, h felejtse el, h én valaha is abban a lakásban fogok élni?


2013. ápr. 16. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy. Mondja meg neki a párod, tőle jobban elfogadja valószínűleg.
2013. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
De ez csak egy javaslat. Nincs semmi jelentősége, gondolom csak eszébe jutott. Vagy tévedek?
2013. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Logikusan gondolkodik, hiába nem értesz vele egyet, mert ha a te szép állapotban levő lakásokat adhatok ki, az azonnal pénzt hoz, míg a másik meg hosszú idő es sok pénz ráfordítással jár. Az egy dolog, hogy neked ez nem tetszik, de a gondolatmenete jó.
2013. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Úgy csinálsz, mintha az Erzsébet királynő mondta volna ezt Katalin hercegnőnek.

Ahogy mondani szokták: a kutya ugat, a karaván halad.

Mit számít, hogy ő mit mond? Azt csináltok, amit TI akartok. Ha meg túl sokat akadékoskodik, akkor a férjed majd leállítja. (Remélejük, hogy ő nem egy anyámasszony katonája.)

2013. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésedben ott van, hogy JAVASLAT. Én ezen nem problémáznék, nem költöznék és kész, senki nem kényszerít rá.
2013. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én miután meghallgatom,annyival lezártam volna,hogy köszönjük,hogy próbál ötletekkel segiteni,de mi így és így szeretnénk,megoldjuk magunk.

Pont.

És áttérsz arra hogy idén milyen későn tavaszodott,alig várod az eperszezont.

2013. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

"Logikusan gondolkodik, hiába nem értesz vele egyet, mert ha a te szép állapotban levő lakásokat adhatok ki, az azonnal pénzt hoz, míg a másik meg hosszú idő es sok pénz ráfordítással jár. Az egy dolog, hogy neked ez nem tetszik, de a gondolatmenete jó."


Épp hogy nem gondolkodik logikusan, hiszen egyrészt a költözés sok pénzbe kerül (bútorszállítás, új konyha, stb.), másrészt ahogy a kérdező is írta, ha rossz bérlőt fog ki, akkor bizony 2 felújításnak nézhetnek elébe. A saját lakás nyilván igényesen, normál minőségben megcsinált, míg egy bérlakásnál a felújítás olcsóbb, nem feltétlenül csúcsminőségű, hanem a lényeg az, hogy elfogadható árban legyen és emellett jól nézzen ki. MAgyarán a bérlakás felújítása olcsóbb valószínűleg, mint a költözéssel járó macera.


Arról nem is beszélve, hogy ha szülőktől kapnak kamatmentes kölcsönt a felújításra, akkor ugyanott vannak, mintha a másikat adnák ki és annak a bérletijéből fedeznék az új felújítását - azt leszámítva, hogy így nem kell egy kupac parketta között aludni és hónapokig kínlódni vele, hanem továbbra is élhetnek kellemes, normál környezetben.

2013. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
KEDVes kerdezo, te a hangyabol csinaltal egy oriasi elefantot! Itt semmi nem tortent, mint javasoltak egy lehetoseget, amit nem feltetlenul fogadsz el, meghallgatod, de a dontes nalad van! TE jelenleg a sajatodban elsz, ez pedig a ferjednek a tulajdona, aki azt csinal vele, amit akar, kiadja, eladja, ezt mar a ferjed donti el, viszont nem kotelezhet, hogy odakoltozz!
2013. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg már azt hittem, hogy azt javasolta mondjuk, hogy adjátok örökbe a gyereketeket :-) vagy valami hasonló kaliberű dolog...

Mit akadsz ki ezen? Ennyit kellett volna mondani: "Nem rossz az ötlet, anyuka. Majd átgondoljuk ezt is a többi lehetőség között."

2013. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ên anyòsom is szokott tanàcsokat adni, javaslatokat adni, de a döntés jogàt nekünk adja. Gondolom, nàlatok sincs màsképp.
2013. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!