Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennél a párodért?

Elmennél a párodért?

Figyelt kérdés

Debrecenben lakom, és várhatóan akkor körül jön meg a jogsim amikor ő érkezik haza Németországból.

Szóval debrecenből- pestig kellene utazzak autóval.

Mernétek?


2013. ápr. 15. 16:32
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Kösziii
2013. ápr. 15. 20:16
 32/52 anonim ***** válasza:
Szia,én tavaly májusban kaptam jogsit,kb el is kezdtem azonnal vezetni,mindig egy több éves rutinos vezető mellett.RENGETEGET HIBÁZTAM!!!Pedig imádok vezetni,figyelek,felelősségteljes vagyok.Én Pesten a belvárosban kezdtem neki,de nem tudnám megszámolni,hányszor nem volt időm megnézni a táblát,mielőtt elhagytam volna,milyen sokszor hezitáltam sávváltás előtt,hogy vajon beférek -e,vajon beengednek -e a gonosz autósok stb..egyszerűen szükségem volt,arra a biztonságérzetre és kettős figyelésre,amit a mellettem ülő adott.Sokszor csak ő hívta fel a figyelmem erre,arra.Nyugati környékén vezetni csak úgy 0-ás magányos vezetési tapasztalattal=öngyilkosság.Nagy forgalom,mindenki siet,nem engednek be,sok tábla-korlátozás,össze-vissza futkosó gyalogosok,koldusok stb.Én nem ajánlom.Alig van parkolási lehetőség,itt pedig majd egyedül és élesben kéne döntened.Én nem ajánlom.De ha mész legalább matricázd agyon T-betűvel a kocsidat,hogy legalább a türelmesebbek jobban vigyázzanak rád. :)
2013. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
dehogy eszembe sincs, várok még vele pár évet, hisz nem sűrget engem a tatár, és szerintem a párom se gondolt ebbe bele csak abba hogy nem tévedek el mert ott a GPS és ennyi, de többre nem gondolt. Köszönöm
2013. ápr. 15. 21:37
 34/52 anonim ***** válasza:
A GPS is el tud vinni jócskán a bokorba ... Balesetmentes vezetést kívánok!
2013. ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

rég kaphatott jogsit, ha nem emlékszik már rá milyen volt kezdőnek lenni.


nos, amikor én megszereztem, nekem is nagy volt a mellényem, de amikor először kellett a párom nélkül menni valahova a kocsival, úgy remegtem mint a nyárfalevél. pedig nem volt hosszú út, előtte utasként jártam arra. 5x ellenőriztem google mapson, h jó-e az útvonal, minden táblát figyeltem, szabályokat betartottam.


már lassan 1 éve megvan, de ha ismeretlen helyre megyek, még mindig jó érzés, ha ül mellettem valaki.

tuti nem mennék, és aki szeret, nem is várna el tőlem ilyet.

2013. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
Az tök jó, hogy mindenki, aki azt javasolta, hogy friss jogsival egyedül ne induljon útnak jól le lett pontozva.
2013. ápr. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
0%
Ha van jogsid, akkor tudsz vezetni, különben nem kaptad volna meg. Akkor meg mi a kérdés?
2013. ápr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
0%
A gps-t meg felejtsd el, különben sosem tanulsz meg tájékozódni.
2013. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Az, hogy valaki megkapta a jogsit, mert képes normál körülmények között fogni a kormányt és elirányítani arra amerre ő akarja, még túlzás lenne állítani, hogy tud vezetni.

Nyilván mikor tanuló volt, akkor nem csináltak példákat veszélyes helyzetekre, mikor a másodperc töredéke alatt kell dönteni.

De igazából ez nem is kell, már csak az is elég, hogy megtanuljon biztonságosan előzni, fel tudja mérni, hogy befér e még a szembejövő kocsi előtt, és ezt lehet pont nem a 4esen kéne elkezdeni. Vagy ha fizet autópályadíjat, amiből igazából már kijön a srácnak a vonatjegye, akkor meg 130al nyomni, miközben a hülye német meg román sofőrök tolják 200al, az is elég veszélyes tud lenni.

Voltak már balesetek autópályán is.


Szóval közel sem elég, hogy az embernek van jogsija. Kéne némi tapasztalat mielőtt az ember ilyen utakra téved. De minimum egy kísérő, aki tapasztalt a vezetésben.


3 éve van jogsim, elég gyakran vezetek, mivel Szolnokon lakok, a rokonaim és a párom is pedig Debrecenben, azért elég gyakran járok főutakon. Pestre is szoktam jönni autópályán. A mai napig elgondolkozok azon, hogy na vajon beenged e majd az előttem álló kamionsor egymás közé mielőtt összecsattannék a szembejövő kocsival, aki fene se tudja mennyivel jön...

2013. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
0%
Előző: ne magadból indulj ki. Nem mindenki születik bénának.
2013. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!