Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondja el a barátom a...

Hogyan mondja el a barátom a lelkész (tehát nagyon hívő) szüleinek, hogy apa lesz?

Figyelt kérdés
Ráadásul ikreket várunk...Természetesen nem házasodtunk még össze, mert csak 23 évesek vagyunk.

2013. ápr. 10. 23:55
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
17%
hogy akar az a fiú apa lenni, ha nem mer a saját apja elé állni? majd az interneten megkapjátok a helyes választ? innen már nincs vissza, a házasság pedig kötelező lesz...
2013. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
21%
23-éves qurvára fiatalok vagytok... 35/L...
2013. júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
45%
az egyáltalán nem olan nagyon fiatal
2013. júl. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
45%

Mihez képest?

23-évesen bulizni szoktak a fesztiválokon és végzős vagy 3 éves egyetemisták lenni.

Minden életkornak megvan a maga szerepe, ha kihagyják, ha átugranak rajta, megbosszulja magát.

De én nem vagyok vallásos, abszolút nem hiszek Istenben, szóval tőlem távol áll...


A család és gyerekvállálas ebben a korban túl fiatal és elhamarkodott.

2013. júl. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
52%
És, azért szeretnék újra, nem ennyire fiatal lenni ;-)
2013. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"24Minden életkornak megvan a maga szerepe, ha kihagyják, ha átugranak rajta, megbosszulja magát.

A család és gyerekvállálas ebben a korban túl fiatal és elhamarkodott."


-időben vannak. Szerintem - így tapasztalom, és itt a gyk-n nagyon sok kérdés is igazolja-, az ilyen szemlélet bosszulja meg magát, hogy huszonévesen bulizni KELL.

Ha már akkor találkozik két szerelmes és gyerek is fogantatik- miért kéne ellökni egymást, hogy még kísérletezzünk, bulizzunk? (más, ha még nem szerelmes, nem találkozott életre szólónak vélt társsal) Azután harminchoz közeledve pánikszerűen akarnak -na végre itt az idő- családot- ami sok minden akadályba ütközik. például, hogy a férfiak ezt a nők részéről nem fogadják el- jó-jó buliztunk, de most akkor egy nem kiélt lány kell.. Azután meg a "gyerekvállalás" sem úgy működik: nna, itt az idő, most már- mert esetleg nem lesz az előzmények miatt, vagy más miatt. Szóval szerintem van valami természetellenes ebben a szemléletben: kiélni majd családot alapítani.

2013. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
39%

30 évesen még senki sem akar pánikszerűen gyereket!

A szerelem meg úgy múlik mint a nyár!!

Ma szerelmes vagyok, holnap nem!

23-24 évesen is más elvárások alapján lesz valaki szerelmes és 35 évesen is!

Én ügyvéd vagyok nem iskolázatlan tapló, és mégis azt mondom soha nem engedném meg a gyerekemnek hogy 23 évesen gyereket vállaljon, vagy házasságot kössön!

Ordas nagy hiba!

Engem anno nem engedtek bulizni, meg is lett az eredménye, nem vágyok sem családra sem kötődésre, sem anyósra sem apósra, hogy belepofázzon az életembe, hogy belemásszon az én általam megszerzett luxuslakásba, az ember egy bizonyos kor alatt, forrófejű, 35 körül meg már óvatos!

A vallás meg mint olyan, veszélyes, mert totál elhülyül az ember tőle, drága kommentelő!

2013. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

A gyakori kérdések.hu semmit sem igazol, sem a kérdések, sem az arra adott válaszok!

Más az élete egy budapestinek aki mondjuk a 12. vagy 2 kerület frekventált részén él, és más az élete annak aki Kazincbarcikán vagy Mátraderecskén.

Máshogy szocializálódtak, más értékeket tartanak természetesnek, többet láttak a világból, stb.

És itt nem az anyagi, pénzbeli különbségekről beszélek.

Szóval az ami itt található nem lehet önigazolás, vagy kiindulópont semmire.

Más ha valaki úgy bulizik egy jót, hogy a jogi egyetem 3. évfolyamát gyűri, és annyit tanul mint az állat, és az élete ha megkapja a diplomáját egy jóval magasabb kategóriába sorolja őt, és más, ha valakit a szülők elengednek 16 évesen a Volt fesztiválra, hogy egy 400 forintos sörért szét..baxxák.

Én nem ezt értem buli alatt.

A Buli: a kornak megfelelő kikapcsolódás, úgy, hogy van egy alap elfoglaltság ahova az illető visszatér!

Nagyon nagy különbség!

Nem szabad ilyen sarkosan látni az életet mert nem vezet semmi jóra. Az idült heroinista, meg a pi..a mutogató, bumfordi, beszélni nem tudó tini között még van pár kategória.

Az a baj, hogy a buli szó minden felnőtt szemében, vörös posztó, pedig hát ha hat ötvenes pedagógus összejön egy halászlét főzni a Tisza-parton az is buli!

2013. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"mert totál elhülyül az ember tőle, drága kommentelő!" -ezt nem értem, kinek írtad,#27, de mindegy. Nem írtam vallásról, és ha ügyvéd vagy, nem tapló, akkor tudod, hogy a kérdésben azért van a"hívő" mert az emberekkel adott helyzet szerint máshogy kommunikálsz - sok szempont szerint- de ezt egy ügyvédnek nem kell magyaráznom, jobban tudja.

A "szerelem, szerelem, átkozott gyötrelem" elmúlik igen. A jó családnál viszont szeretetként görögtűzként csendesen ott lobog a hajdani fellángolás, a szerelem, ami értelemszerűen nem tarthat évekig, hisz mindent felperzselne. Hát ez lenne az ideális. És ez után vágyakoznak az emberek, többségben, főleg a lányok - és tapasztalhatóan 30 körül elég sok félelemmel és pánikkal övezve, hogy nem sikerül.. Elég természetes is, hisz az első gyereknek ideálisan 28 előtt jó, ha megszületik, (az orvosok szerint 25, egy régebbi könyvben ez áll, de ki emlékszik már arra?) Ezek természetes emberi vágyak, persze sok van, ami eltér ettől- pl ha valaki nem akar gyereket és párjával csak utazgatni akar stb. - rendben, de nem kell megideologizálni, hogy ez a jó, nekik úgy jó és kész. A nagy többség 30 körül vált, ez tapasztalható.

2013. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Sajnos, a mai felgyorsult piacgazdaság nem ad lehetőséget, hogy az embernek 25 évesen legyen gyereke.

Azonkívül, a világ, az emberek gondolkodása, hozzáállása főleg ehhez a kényes témához megváltozott, más tartottak természetesnek 1700-as években más 100 évvel később- eltörölték a rabszolgaságot- ma újra van rabszolgaság, és mégis sok mindent elnő a társadalom.

Lehet hogy az orvosok szerint jó, de sem nő, sem férfi nincs felkészülve 24-25 évesen egy gyerekre, abban a korba n a saját életeted kell élned, nem a magadét alárendelni két másik embernek.

Van úgy, hogy az embernek a szerető családi kötelék is fojtogató, ezért kell a "buli", hogy kiereszd a gőzt, de az semmiképpen nem helytálló gondolat, hogy a buli viszi rosszra a fiatalokat.


50 évvel ezelőtt egy 38 éves nő, fejkendős öregasszony volt mondjuk a Balaton melletti falvakban, míg Olaszországban Sophia Loren ünnepelt sexszimbólum.

Ezért írtam, hogy nagyon meghatározó a hely földrajzilag, hogy honnan jött az ember.

Voltak aki szántottak-vetettek, és a nem kívánt gyereket is..., míg mások Charleston-t táncoltak egy belvárosi Budapesti kávézóban.

Puszták népe, Néma forradom- pontosan adja, milyen más is a különböző társadalmi osztályból származó emberek múltja, jelene, jövője.

Ha a lelkésznek gyerekei vannak akkor református lelkész.

Reméljük akkor örömmel veszik a gyereket, és a fiatal párt, én nem vagyok semmi szép elrontója, de nekem 24 évesen a hátam közepére sem hiányzott volna egy gyerek.

2013. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!