Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a 91 reformátu...

Hogyan közöljem a 91 református lelkész nagyapámmal, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
Fiatal, meleg tanár vagyok. A családban már egy-két ember tudja ezt rólam. Szeretném megmondani a titkomat a nagyszüleimnek is. Nagyapám ref. lelkész, nagyanyám is régi lelkészcsalád lánya, az apja püspök volt. Hogy közöljem ezt velük?
2009. márc. 21. 14:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan közölnöd kell ez a nagyszüleiddel? 91 évesen szerintem már nem jó ötlet. Én a helyedben félteném az egészségét, de ha úgygondolod hogy nagyon megértőek akkor hajrá.

Esetleg próbáld megtudni, hogy áltlánosságban mi a véleményük a témáról. Ha negatív akkor ne mond meg nekik, fölöslegesen ne streszeld őket.

2009. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám el nekik. Nagyapád már nagyon öreg és mint lelkész nem hiszem, hogy ez számára elfogadható. Nem kellene az utolsó éveit megkeseríteni. Bár nem ismerem a nagyapádat, nem tudom mi a véleménye az ilyen dolgokról úgy általában, de te az unokája vagy! Ne szomorítsd el! Én nem tenném. Nem mindig jó az őszinteség, sokszor jobb ha nem is beszélünk róla. Hazudni nem kell, egyszerűen csak elhallgatod.
2009. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Én sem mondanám el nekik a helyedben. ezt úgy hívják, hogy kegyes hazugság. feltételezem, hogy nagyon konzervatív emberek lehetnek. kíméld meg őket ettől a hírtől öreg napjaikra, mert nagy fájdalmat okoznál nekik, az biztos.
2009. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell elmondani feltétlenül. Idősek már, nem hiszem, hogy jól tolerálnák, valószínűleg csak veszekedés lenne, amiben mindenki megsértődne egymásra. Nekem unokatestvérem meled, a családban mindenki tudja, kivéve a nagymamánkat. Ő sem tudná elfogadni, ezért nem is stresszeljük ilyennel, fölösleges lenne.
2009. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy.91 évesen már második gyerekkorát éli,a gyerekeinket meg szokás a promlémáinkkal traktálni.

Miért akarod annyira elmondani?Haragszol rájuk?Az egyház nem fogadja el a homoszexualitást,ha hívő,akkor nagyon rosszul fogja érinteni,mégha szeret is mint az unokáját!Ezzel olyan választás elé állítanád(a hitét válassza,vagy az unokáját,aki a vére)ami nem biztos,hogy egy ilyen öreg ember javára válna!

Te gondolom toleranciát vársz az emberektől a másságod miatt,nos Te is tanulj meg tolerálni másokat!

2009. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem "nyaggatnak" nősüléssel, akkor nem fontos elmondani nekik, ha akik tudják, elfogadtak, akkor ez legyen elég.
2009. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Én sem mondanám el neki. Szerintem még gondold meg!
2009. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Nagypapád magára gyújtaná a plébániát szégyenében.

Ugye ezt nem szeretnéd.?

2009. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy.Jobb ha nem tudja a hátralévő kevés idejében.
2009. márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Annyival egészíteném ki, hogy virtuálisan ugyan, de volt már szerencsém egy-két meleg lelkészhez. Igaz, ők fiatalabbak.
2009. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!