Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a 91 reformátu...

Hogyan közöljem a 91 református lelkész nagyapámmal, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
Fiatal, meleg tanár vagyok. A családban már egy-két ember tudja ezt rólam. Szeretném megmondani a titkomat a nagyszüleimnek is. Nagyapám ref. lelkész, nagyanyám is régi lelkészcsalád lánya, az apja püspök volt. Hogy közöljem ezt velük?
2009. márc. 21. 14:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, én biszexuális vagyok, azaz egy ideje inkább leszbikus, de Isten őrizz, hogy a drága, imádott, 75 éves Mamikámnak ezt elmondjam! Lehet, hogy megértené, mert nagyon szeret engem, és nem traktált soha a férjhez menéssel - de akkor sem szeretnék vele erről beszélni. Papával se szeretnék, ha élne - őt is nagyon szerettem, és ő is sok mindent elfogadott, ami számára szokatlan volt a személyiségemben, életmódomban. De százszor meggondolnám, hogy most ezt feltárjam-e... Minek? Ha így is jó velük a kapcsolatod, szeretitek egymást?

Anyukám lehet, hogy sejti, de neki se mondom el. Majd ha a kapcsolatom a barátnőmmel annyira komolyra fordul, hogy összeköltözünk, akkor is szerintem jobb lesz fenntartani a látszatot, hogy csak lakótársak vagyunk, vagy nem tudom... Érted, attól még lehet, hogy tudni fogják, hogy nem csak lakótársak vagyunk... Nem kell mindent egymás arcába tolni, verbalizálni. Régen én se voltam ennek híve, de törődni kell a másik lelkével is.

Az is lehet, hogy a nagyszüleid már sejtik, és magukban elfogadnak, szeretnek, hiszen az unokájuk vagy, és biztosan értékes ember vagy, - de egész más lenne ezt nyíltan ki is mondaniuk, mert az ellenkezne a hagyományaikkal. Érted?... Ez nem szőnyeg alá söprés, csak annyi, hogy nem mondtok ki dolgokat.

Van egyáltalán párod? COming outolni akkor van értelme, ha van kivel - ugye a célja az lenne, hogy összeköltözz a kedveseddel. Felesleges addig borítani, amíg magányos vagy.

De szerintem egyébként se hirtelen, sokk-szerűen "boríts". Ha már valahogy a tudtukra akarod adni, akkor fokozatosan. Hívd meg a barátodat hozzátok, mint egy haverodat, munkatársat, hadd jöjjenek rá maguktól, mi van. De én lehet, ettől is eltekintenék. De az, hogy eléjük állsz, hogy "nagypapa, én meleg vagyok" - ez mindenképpen túl nagy sokk.

2009. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
Ne mondd el. Hadd élvezze még azt a kis időt ami hátra van neki. Ha nem volna vallásos én akkor sem mondanám el neki. HIdd el sokkolná a hír, nagy valószínűséggel. Temesd el ezt magadra, hadd legyen büszke az unokájára.
2009. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy meleg a családban, de ő maga döntött úgy, hogy a nagyszüleinek nem mondja el, mert nagyon konzervatívak. Szerintem 91 évesnek már ne mondd el. Nem mintha szégyen lenne, de tudod, hogy pár ember hogyan vélekedik és ítélkezik...persze tudom, hogy titkolódzni nem akarsz és rossz, ha az ember nem vállalhatja fel magát teljes valójában, de még mindig jobb, mintha elítélnek, mert erre nagy az esély...egy jó kapcsolatot nem érdemes tönkretenni. Végülis ez csak rád tartozik, a te magánügyed és annak mondod el, akinek jónak látod. Én heteróként sem beszéltem a szexről a nagyszüleimnek, szerintem nem rájuk tartozik a nemiség akár hetero, akár meleg valaki.
2009. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Én is így értettem. (16-06-os)

Nem azért nem mondom el Mamámnak, mert szégyellem a leszbikusságomat, hanem azért, mert az ember nem szokott a nagyszüleivel a szexről társalogni!!! Az ő korukban ezt nem igazán tették az emberek, és ezt tiszteletben kell tartani.

2009. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem mondd el nekik,ebben a korban egy ilyen bejelenetés már sok lenne.hagyd hgy azt higgyék,olyan vagy mint a többiek.ha elmondanád csak ártanál vele. a döntés tremészetesen a tiéd....de azáért jol gondold át,mielött eléjük állsz.
2009. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
86%
Én sem mondom el a nagyszüleimnek, mit és kit és hogyan szeretem az ágyban. Ez magánügy! Minek terhelni őket vele? Beszélgessetek másról!!! Bocsi, nekem semmi bajom a melegekkel, de az idegesít hogy állandóan ezzel kérkednek ill. kényszert éreznek arra, hogy mindenkivel tudassák. Szerintem nagyon is fölösleges és káros.
2009. márc. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
20%
Gyónd meg neki.
2010. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen idös ember akkor már biztos nincs olyan amit még ne hallott volna.Ha nem túl vaskalapos,akkor nem csinál nagy ügyet belöle.
2010. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
25%
Csak azt ne mondd neki, h iránta érzel vonzalmat:-)
2010. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
ma 14:09-es: a reformátusoknál NINCS GYÓNÁS!!!!!!!!!!
2010. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!