Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltétlenül muszáj elmondanom...

Feltétlenül muszáj elmondanom anyának, hogy nügyógyászhoz fogok menni és fog. Gátlót fogok szedni?

Figyelt kérdés

Muszáj elmondanom vagy a tudta nélkül is szedhetem?

17L


2013. ápr. 9. 21:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

A háziorvosod adja vissza a diplomáját, mert a fogamzásgátlótól nem lehet hízni! Maximum több vizet tart vissza a szervezet, de semmi extrát nem okoz egy átlagos, normális embernél.

Ha kórosan gyors az anyagcseréd, akkor az endorkrinológushoz kérj beutalót!

2013. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem védekezés mit akarsz gyógyszert íratni akkor inkább NE! én is pont ilyen nagyon vékony vagyok és szintén gyors az anyagcserém, a laborban pl azt mondták hálni jár belém a lélek, több mint féléve szedek foggátló védekezés céljából és egy grammot nem híztam pedi, de jó lett volna :(
2013. ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

Es ha nem mondod el anyadnak, ki fog bevinni a surgossegire trombozissal?

Tudoemboliat is kaphatsz, akkor anyad tudni fogja, mit kell tennie??

2013. ápr. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Csak emaitt ne kezdj fog gatlot szedni...

Elvileg lehet hizni mellette, DE NEM TŐLE, hanem nagyobb étvágyat csinálhat, ezért a dog gátló mellett vegyes diétát kell tartani....


Szerintem illik elmondani édesanyádnak, ráadásul nem olcsó, az én szüleimnek tuti feltünt volna ha 3 havonta kiadok valamire 7000 ft-ot (ennyibe kerül amit én szedek)

Meg oda kell figyelni több dologra is, pl antmiotikum szedésénél...stb...

Jó ha tudja a szülő..


Az enyémek is tudják, pedig már nem velük éltem amikor elkezdtem szedni....



26/n

2013. ápr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, ha viszont a hormonok miatt hiznal, az kesobb nagyon sok gondot jelenthet, a haziorvosod egy kuruzslo....
2013. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
31%

Ha ugyérzed nem értene meg akkor menj el, ne.mond el neki!

Én elmondtam hogy szeretnék, na amit azért kaptam... Megtiltotta hogy felírassam, az óvszerre alergiás voltam.

Ez volt 16 évesen, 1évig vállt be a naptáros, megszakításos modszer!

Aztán kedves anyuci küldött volna abortuszra, ekkor elköltöztem boldogan neveljük férjemmel a 3 évesemet. Egy percig sem bántam meg hogy igy alakul imádom a fiam, de ráért volna még pár évet. Mindig is bántott hogy én semikor sem számithattam anyura, remélem veled más a helyzet

2013. ápr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Marha drága a 3 havi gyógyszer ára. Hízni pedig egyáltalán nem biztos, hogy fogsz tőle, én se híztam az enyémtől (normál súlyú vagyok), sőt fogyókúráztam mellette gond nélkül. Én azért szedem, mert mindig is problémák voltak a bőrömmel és a ciklusommal (túl erős, túl gyakran, túl fájdalmas), úgyhogy nekem kifizetődő. De anyum tud róla természetesen, mert hát ő veszi (ez mondjuk nem olyan drága).
2013. ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Beszélj anyukáddal,először is fejlődésben vagy a hormontabletta abszolút nem tesz jót,attól,hogy a háziorvos elküldött fogamzásgátló nem fogja megoldania problémát.Ha nem mondod meg anyukádnak miből fizetnéd?
2013. ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%
08:15 azért nevetséges vagy,hogy anyádat okolod,ez az egész a te hibád 16 évesen neked már szexelni kellett és nem hallottál a latexmentes óvszerről és egyéb védekezés módszerekről,16-17 éves fejlődő szervezetnek kifejezetten káros a tabletta
2013. ápr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Tudta nélkül is szedheted,ha nem tűnik fel neki,hogy 3 havonta elköltesz 7-8000 Ft-ot. Egyébként nem tudom,mit ágáltok ennyire a gyógyszer ellen,oké,hogy fiatal,de legalább gondol a védekezésre,amellett a mai fog.gátlóknak már egészen alacsony a hormontartalma.

Hízásra tényleg baromi hülyeség szedni,én sem híztam tőle egy dekát sem,pedig én 16 éves korom óta szedem. Viszont ezen felül csak jót tudok róla mondani,a ciklusomat rendbeszedte,már egyáltalán nem fetrengek a fájdalomtól,ha épp menstruálok,pedig amikor nem szedtem gyógyszert,minden 4. héten péntek 3. óra után már tudta az ofő,hogy nem lógok,hanem hazamentem kínlódni,már igazolta is le a napomat:D

Lényeg a lényeg: ritkán,de lehet hízni a fogamzásgátlótól,ám kizártnak tartom,hogy csak ezért jó szívvel felírná bármelyik nődoki. Ha a hormonjaiddal van baj,az nem az ő asztala. Szerintem csak akkor írasd majd fel,ha van komoly párkapcsolatod és szexeltek is. Avagy ha problémák vannak a menstruációddal(extrém fájdalmas,rendszertelen,stb.),akkor nődoki javasolhatja a szedését. És ha mégis felíratnád,ügyelj rá,hogy rendesen elvégezzen minden vizsgálatot az orvos,hogy kizárja a trombózis veszélyét! Egy barátnőmnek úgy írtak fel fogamzásgátlót,hogy meg se vizsgálták rendesen ,1 hét múlva mehettünk be hozzá a kórházba,mert a lába trombózisos lett!

22L

2013. ápr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!