Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, most mit csináljak?

Na, most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista, anyám állandóan cigizik, tesóm füvezik, mamám pedig halálos beteg és pár hónapja van hátra. Apám állandóan azért iszik, mert hogy miért ne, ha anyám cigizhet akkor ő is ihat. Tesóm szintén így van a fűvel. Az ők akkor én is. Csak kérdem. Csak én vagyok normális ebben a nyomorult családban? Szegények vagyunk, és még így is ezek a legfontosabb dolgok nekik. Most volt egy nagy vita, engem szó szerint tesóm fojtogatott, mert azt mondtam, hogy nem képes lemondani a fűről.

Barátnőm is állandóan nyavalyog, hogy neki milyen szar élete van. Fele annyira sem mint nekem. Magamba fojtottam eddig, de most nem bírtam tovább és valakivel muszáj volt ezt megosztanom. Másnak pedig nem nagyon mondhatom el.


2013. ápr. 9. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos a családtagjait, a rokonait az ember nem válogathatja meg :( Próbálj minél hamarabb önerődből boldogulni és elköltözni otthonról. A nagyidra meg próbálj meg legalább te odafigyelni!
2013. ápr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbálok figyelni rá :) Mondjuk ő sem jobb apámnál de mégis öreg és tisztelem. A költözés felejtős mivel még csak 15 éves vagyok, de szerencsére jövőre kollégista leszek.
2013. ápr. 9. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj kitartanod, te is tudod, hogy ha engedsz egy ilyen életvitelnek, az egész életedet tönkreteszed vele. Pedig ha az ember ilyen körülmények között él, nagyon könnyen menekül szintén valamilyen függőségbe.

Hány éves vagy?

Tényleg próbálj meg minél hamarabb felnőni és lelépni, ezeregy lehetőséged van, hogy boldog és teljes életet biztosíts magadnak kemény munkával, makacs kitartással. Sok sikert hozzá. Kívánom a legjobbakat.

2013. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szegények vagytok lesz pénze a szüleidnek a kollégiumra? Vagy ehhez is lehet valami támogatást kapni, mint a tankönyvekhez / menzához?
2013. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olyannyira szegények nem vagyunk, tehát a nyugdíj, meg anyum fizetése ebből így elélünk valahogy. DE! Az alkohol, fű, cigi miatt a hűtőnk üres ez csak egy példa. Az áramot sokszor kikapcsolták már. Stb... :/
2013. ápr. 9. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most mar ne fojtasd meg magad a füvezö testvereddel, hadd füvezzen ha ennyit er az esze.

Biztos mar megszokta es keptelen lemondani, mert nincs akarata.

A fü az agy biokémijáját megzavarja permanensen, visszaállithatatlanul.

Barmikor kitörhet rajta pszichózis, hallucinació, amikor veszelyes lehet.

2013. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
Amit tehetsz hogy tanulj jól hogy utána jobb munkalehetőségeid lehessenek. Akár vízszerelő leszel akár orvos csináld jól! Vannak egyszerű szerelési munkát végzők akik had ne mondjam de nem dolgoznak valami pontosan ... Az egyik legjobb ha klasszul tanulsz és bizony felnősz, mert jelenleg nem teljes értékűként számíthatsz a családodra. Legyél mamáddal amennyit tudsz és segíts a barátnődnek is ha gondjai vannak. Ha még most kapcsolsz és érettebbé válsz az később csak előnyödre válik.
2013. ápr. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegnap tesómat sikerült meggyőznöm. :) Azt mondta, hogy miattam leszokik, mert én fontosabb vagyok neki mint a fű.

Csak sikerüljön neki. :)

2013. ápr. 10. 12:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!