Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Én már nagyon el vagyok keseredve és semmilyen megoldást nem látok.

Figyelt kérdés
Még hogy a pénz nem boldogít,de boldogtalan vagy ha nincs. Hát én is ebben a cipőben járok. Nincsenek nagy igényeim,csak szeretnék egy nyugodt életet. Albérletben lakom a párommal,sajnos mindketten elég rossz családi háttérrel rendelkezünk. Dolgozunk,de én most táppénzen vagyok. A párom intézetben nőtt fel,tőlem meg egész életemben elszedte anyám a pénzt,főleg hogy apu meghalt utána. Semmit nem tudtam félretenni. Hárman örököltük a testvéreimmel a házat anyám haszonélvező. Három éve költöztem el a párommal,most babát várunk és nagyon örülünk neki. Szeretnénk egy kis házat venni,de a lehetőségeink semmi! Segítség sehonnan,önerő nincs (miből). Teljesen egyedül maradtunk,ha fel is hívom anyut hogy legalább néhány jó szót mondjon folyton panaszkodik. Neki sincs,meg hogy itt meg ott fáj elegem van! Meg hogy költözzünk haza de,minek meg hová,mikor arra még munka sincsen meg a két öcsém még otthon lakik. Érdeklődtünk már a hitel után,de olyan feltételek vannak hogy azt nem tudjuk előteremteni. Támogatás ugye semmi,mindent megszüntettek. A párom belemenne de én nagyon félek hogy belebukunk. Nagyon félek hogy a sok idegeskedés a babámnak is árt,pedig mindennél jobban akarom ezt a gyermeket. A párommal nagyon szeretjük egymást,ő minden tőle telhetőt megtesz rengeteget dolgozik. Lehet hogy úgy tűnik hogy sajnáltatom magam,de tényleg nem látok semmilyen megoldást. Depressziós vagyok kedvtelen és folyton csak sírok,ha egyedül vagyok.
2009. szept. 22. 15:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

Ne adj a lehúzós, pesszimista válaszokra. Ha eleink így gondolkoztak volna mondjuk a török időkben vagy az 50-es években, mi nem lennénk itt.

Jó kis érv ez a felelősségre hivatkozás, a nagy fene felelősségtudatba haljon ki a nemzet 50 év alatt, aztán jön helyünkre más nép.

Nagyapám zsellér volt, 10 gyereke közül apukám volt a legkisebbik. Sose hallotta, hogy ő teher lenne, meg hogy a szüleinek azért van depressziója, mert nem tudnak neki mindent megadni. Pedig nem tudtak, de mennyire nem! Mégsem panaszkodott az apukám arra, hogy jaj, ő ezt se, meg azt se kapta meg gyerekként! Mesélt ezekről, de nem keserűséggel. Úgy beszélt róla, hogy becsüljük meg azt a jólétet, amiben élünk, mert az ő gyerekkorában csak vasárnap ettek húst, akkor is keveset, hétközben meg csak kenyér volt meg tésztaleves. Sőt, volt hogy elfogyott még a zsír is, és akkor csak vízben főtt tésztát ettek.

A szülei nagyon szerették, és ez megadta neki a múníciót az egész életre.

Szegénységi bizonyítvánnyal (kb. a mai gyvk) tanult tovább, a szülők erőn felüli áldozatvállalásával, de taníttatták, mert tbc-s volt és emiatt gyenge a fizikai munkára. A háborúban a Kárpátok levegőjén meggyógyult, később iskolaigazgató lett. Egy életen át hálás volt a szüleinek.

A minden a legalapvetőbb fizikai szükségleteken túl a szülők feltétlen szeretete. És ezt MEG TUDOD ADNI annak a gyereknek, albérletben is.

2009. szept. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező nagyon buta ember vagy sajnos.

Nem tudom honnan veszed, hogy itt mindenkinek apuci anyuci a segge alá tolna bármit is. Egyikünk se mondta ezt, nem is utalt rá.

Nem értem hogy jön most ide anyád meg öcsédék. Senkit nem érdekel ebben a kérdésben.


az érdekel mindenkit,hogy hogyan fogod eltartani a gyereket akit amúgy azért akarsz, mert közeledsz a harcminchoz meg, gyerek nélkül semmit nem ér az élet. Vagyis megintcsak magadra gondolsz nem pedig a gyerekre.


Arra nem válaszoltál, hogy mennyi pénzt kerestek meg a többi kérdésemre. Tudom, hogy semmi közöm hozzá, de akkor ezt mondd. Talán azért nem mered megosztani velünk, mert utána azt válszolnánk, hogy full nem lenne semmi pénz a gyerek eltartására?


-------------

Utolsó:

Asszem a nagyapák de még a mi szüleink idejében más volt. Gondolkozz el e is kicsit.

2009. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
A párom 160000körül keres én 85000 nettóba,de mint már mondtam táppénzen vagyok és júl közepe óta egy forintot nem kaptam. Lehet hogy meglepő de nem nélkülözünk,nagyon sok mindent megvettünk már ami kellhet. Műszaki cikkeket,ruhákat stb. A babánknak is meglesz minden,és nagyon fogjuk szeretni. Én csak egy kis segítséget és pár jó szót szeretnék főleg az anyámtól. Most lehet megint oltani,de szerintem az az önzőség amit ő csinál /csinált/ egész életemben. Aki nem így gondolja magyarázza meg miért,azt nem hiszem hogy ez mást nem bántana.
2009. szept. 22. 19:07
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

160k+85k Ft-ból ha nem is luxus körülmények között, de ellesz a gyerek okés.


Nem idézem be a kérdésedet okés? De azzal kezdted el írni, hogy mennyire ninc spénzetek, merthogy a pénz nem boldogít, de ha nincs akkor az boldogtalanságot okoz és te ebben a cipőben jársz.


Nagyon sokan egy családban örülnek ha 90-100k -t összeszedik, így nektek nem lehet annyira nag yokotok a panaszra etéren.


Lakást meg házat nagyon sokan nem tudnak venni manapság, ezzel nem vagytok egyedül, nagyon nem.


Az meg, hogy anyáddal mivan, az nem volt világos hog yjött ide a pénzes kérdéshez.


Vele jobb ha nem törődsz, most vársz babát, saját életet akarsz és akkor azon depizel, hogy nem szól jót hozzád. Szard le, és a saját életeddel törődj meg a gyerekkel, azzal foglalkozz elsősorban. Ott a párod, azt sem mondhatod, hogy full egyedül vagy.

2009. szept. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy albérletbe laktok egyáltalán nem gáz.Mostanában olcsóbb,mint ha valakinek rohan felfelé a hitelrészlete.

Az önkormányzathoz tényleg érdemes bemenni,vannak nem szociális önkormányzati lakások is,ami mégis biztosabb,mint egy albérlet.

Szerintem nem kerestek keveset(relative),vannak akik kevesebből felnevelnek több gyermeket is tisztességesen.Ha kertes házat béreltek,akkor "háztájit"is tudsz csinálni,ami sokat jelenthet a megtakarításban.

Sok sikert kívánok nektek és ne szomorkodj,bár erre most a hormonok is rásegítenek...

2009. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

4 gyerekes anyaként mondom, hogy a gyerek a családi pótlékból kijön kb. 10 éves koráig. Ha sikerül ezalatt egy kis rendszeres megtakarítást csinálni neki, az nagyon jó. A 18:47-est meg nem értem. Úgy beszél, mintha még lenne választási lehetősége a kérdezőnek, hogy kell-e neki gyerek. Már a hasában van! És azért, mert én félek attól, hogy nem fogok tudni neki enni adni, meg előre eldöntöm, hogy a szegénység miatt tuti sz*r élete lesz, nincs jogom meggyilkolni! Még akkor sem, ha ez ma törvényes és büntetlenül megtehetem.

A 10 gyerekes nagypapás válaszoló voltam.

2009. szept. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem tőletek vannak nagyon sokan sokkal rosszabb helyzetben, ne haragudj. A 160+85 az nem kevés. A mi havi bevételünk kb. 220 ezer forint, tehát mint a tiétek. Van egy 16 hónapos gyerkőcünk, ugyan nem lakunk albérletben, de lakáshitelünk van, ami cirka kb. annyi, mintha albérletre fizetnénk. Én elhiszem, hogy elvagy keseredve, de rengetegen vannak tőlünk sokkal rosszabb helyzetben!
2009. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Tudom,és igazad van de ha az ember el van keseredve,mindent rossznak lát. Tényleg megvan mindenünk,és nagyon szeretjük egymást a baba miatt szeretnénk változtatni. Ezért is esett nagyon rosszul mikor leszóltak emiatt. Egyébként az én fizetésem már kiesik,mert táppénzen vagyok. Így kevesebb a bevétel.
2009. szept. 23. 13:50
 19/23 anonim ***** válasza:
Rendben, most kevesebb, de hát a táppénz is megjön egyszer nem? Akkor is van pénzed, csak a jó magyar bürokrácia útvesztőiben lassabban megy. Előző voltam.
2009. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem azért szóltunk le, mert mennyire szemetek vagyunk. (én voltam aki írta többször is, hogy minek a gyerek ha nincs pénzetek meg semmi, és nem azt mondtam, hogy vetessed el, hanem, hanem, hogy előre gondolkodni miért nem lehetett és felelőtlen döntés)


Ezt mind azért írtam, mert ki vagy akadva, hogy mennyire nincs pénzetek, nem idézem be megint mit írtál a kérdésedbe. Mint kiderült nem álltok szarul anyagilag így a gyerekkel sem lesz gond. Te vezettél félre minket hamis infókkal, így elég könnyű "lehúzó" válaszokat generáltatni magadnak.

2009. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!