Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Én már nagyon el vagyok keseredve és semmilyen megoldást nem látok.

Figyelt kérdés
Még hogy a pénz nem boldogít,de boldogtalan vagy ha nincs. Hát én is ebben a cipőben járok. Nincsenek nagy igényeim,csak szeretnék egy nyugodt életet. Albérletben lakom a párommal,sajnos mindketten elég rossz családi háttérrel rendelkezünk. Dolgozunk,de én most táppénzen vagyok. A párom intézetben nőtt fel,tőlem meg egész életemben elszedte anyám a pénzt,főleg hogy apu meghalt utána. Semmit nem tudtam félretenni. Hárman örököltük a testvéreimmel a házat anyám haszonélvező. Három éve költöztem el a párommal,most babát várunk és nagyon örülünk neki. Szeretnénk egy kis házat venni,de a lehetőségeink semmi! Segítség sehonnan,önerő nincs (miből). Teljesen egyedül maradtunk,ha fel is hívom anyut hogy legalább néhány jó szót mondjon folyton panaszkodik. Neki sincs,meg hogy itt meg ott fáj elegem van! Meg hogy költözzünk haza de,minek meg hová,mikor arra még munka sincsen meg a két öcsém még otthon lakik. Érdeklődtünk már a hitel után,de olyan feltételek vannak hogy azt nem tudjuk előteremteni. Támogatás ugye semmi,mindent megszüntettek. A párom belemenne de én nagyon félek hogy belebukunk. Nagyon félek hogy a sok idegeskedés a babámnak is árt,pedig mindennél jobban akarom ezt a gyermeket. A párommal nagyon szeretjük egymást,ő minden tőle telhetőt megtesz rengeteget dolgozik. Lehet hogy úgy tűnik hogy sajnáltatom magam,de tényleg nem látok semmilyen megoldást. Depressziós vagyok kedvtelen és folyton csak sírok,ha egyedül vagyok.
2009. szept. 22. 15:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Hát mi ugyanebben a helyzetben vagyunk, annyi különbséggel,h nem várok babát épp az anyagiak miatt. Albérletben lakunk, a párommal mindketten dolgozunk, próbálunk félretenni, de nem nagyon megy. Mi is egy kis házat szeretnénk, de én se találok semmi megoldást. Önkormányzati bérlakással próbálkozunk, eddig sikertelenül. Nincs nálatok erre lehetőség? Kérdezz rá az önkormányzatnál. Így,h babát vársz nagyobb esélyetek lenne, mint nekünk. Minimális amit fizetni kell, és évekig ott lakhattok, így spórolni is lehet.
2009. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

tudom amit most mondok, az nem a megoldás, hanem lebszásnak fogod érezni:

szal ha ilyen helyzetben vagytok, és te is ki vagy készülve meg minden, akkor a legrosszabb dolog, hogy babát vállaltok be. Szar élete lesz így a kicsinek, mert nemhogy nem tudjátok majd megteremteni neki az anyagi körülményeket, de rá fogjátok kivetíteni rajta fogjátok majd "leverni" a megszenvedett kínokat.


Ha idősebb lesz akkor ez főleg előjöhet.

2009. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az eseted sajnos manapság tipikusnak mondható. A kérdés tehát nem az, hogy van-e még valaki hasonló helyzetben, hanem az, hogy hányan lehetnek még ilyenben. Szerintem rengetegen. Jól gondolod, a babának árt az idegeskedés, próbálj rá koncentrálni, meg arra, hogy hamarosan hárman lesztek és milyen jó lesz igazi családban élni. A problémákat meg együtt majd megoldjátok, szeretitek egymást és ez mindennél többet ér. Manapság nagyon nehéz saját otthonhoz jutni, a válság okán a bankok is többszörösen bebiztosítják magukat, ami ugyan érthető is, de cseppet sem vigasztaló. Sokszor egy albérlettel jobban jár az ember, lehet, hogy kevesebbet fizetsz így, mintha törlesztőd lenne, amit ugyan a saját lakásodra fizetsz és egyszer a tiéd lesz, de az is lehet, hogy elveszted az egészet, hiába fizettél addig erődön felül. Nagyon sokan vannak most így, szinte fedél nélkül és az elárverezett házuk után még maradvány tartozásuk is van, amit az albérlet mellett mégis fizetniük kell. Szóval minden helyzetnél van még rosszabb is, de, ha azt nézed, hogy Ti ott vagytok egymásnak, kitartotok egymás mellett, egészségesek vagytok és egy babácskát is vártok, igazi kincsetek van! Ha fáj és sírsz, az természetes, valahol ki kell jönnie a feszültségnek, jobb, mintha magadban tartanád. De biztos ismered a kútba esett szamár meséjét, végy róla példát, mint sokan mások is, mert nincs más megoldás! Ha nem ismered a mesét szívesen bemásolom neked, de addig nem szaporítanám a sorokat.

Tarts ki és szeresd nagyon a családodat!

2009. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

Jöhet a lepontozás a realitást nélkülöző hozzászólásom miatt, de én ebben hiszek és ez nekem mindig segített:


Isten nem ró rád olyan terhet amit ne tudnál elviselni. Ha Isten gyermeket ad megteremti hozzá azt is ami a felneveléséhez kell. Ezek régi modnások de nagyon igazak. Amikor terhes lettem én is albérletbe laktam. Most saját lakásunk van (ha leszámítjuk azt hogy szinte teljes egészében banki kölcsönből van :)). Ne légy elkeseredve az csak bevonzza a rosszat. Légy nyitott mindenkivel szemben mert a megoldások mindig onnan jönnek ahonnan a legkevésbé várnád. A babónak egyébként sem tesz jót a sok idegeskedés. Inkább beszélgess vele. Mondd el neki minden nap hogy ma is folytatod a lehetőségek keresését hogy amikor megszületik akkor egy gyönyörű otthon várjon rá. Hidd is el amit mondasz. És soha ne felejtsd el hogy az otthon fő összetevője a szeretet. Neki erre van a legnagyobb szüksége. Hidd el hozni fogja magával a baba az otthont is amiben boldogok lesztek. Csak nyisd ki a füled, a szemed és legfőképpen a szíved és vonzd be a lehetőséget.

Sok sikert és egészséges szép babót!

2009. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen dolog amit most tehetsz, hogy most elfogadod, hgy jelenleg albérletben maradtok. Szerintem ilyen családi háttérrel nem tanácsos visszaköltözni anyukádhoz. INkább függetlenek legyetek. Ha túl sok az albérlet, akkor egy kisebbe (bár lehet így is kicsiben vagytok). Sajnos önerő nélkül nehéz, és még úgy is bizonytalan persze a törlesztés.

Mi jó munkával, rendes fizetéssel, gyerekekkel is 7 évig voltunk házasok, mire lakást tudtunk venni. Egy időben nagyon ideges voltam én is e miatt, aztán elfogadtam, hogy most nem annak van az ideje, albérletben kell maradnunk, és abból a helyzetből kihozni a legtöbbet. Jelenleg a baba miatt is aggódsz, de ne félj, az első pár évben nagyon jól megvan közel hozzátok, sőt! Most szerintem akkor teszed a legjobbat magaddal, ha megpróbálod lezárni a gondolatokat egy házról, és megpróbálod elfogadni, hogy most nincs még itt az ideje. Soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő. Mi is teljesen váratlanul kaptuk az önerőre az összeget, úgy hogy nem is gondoltunk rá, nem is számítottunk rá. Utána pedig a kölcsönön kellett törni a fejünket. De addig nagyon türelmesnek kellett lenni, míg ez a nap eljött.

Hogy később mi lesz, sosem tudni, de szerintem csak élvezd a kismamaságot jelenleg, és csak a picire és a párodra koncentrálj, bárhol is éltek.

Szorítok, hogy jöjjön valami szerencse utána az utatokba!

2009. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Szóval akinek nincsen pénze ne akarjon gyereket? Tudom hogy valahol felelőtlenség,de gyerek nélkül ér valamit az élet? És kb 5év után lettem terhes. Meddig kellett volna még várnom,közel a harminchoz?
2009. szept. 22. 16:10
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

nem is kifejezetten a pénz miatt írtam. Hanem mert elkenődött vagy depressziós, labilis, stb. Ezt az írásoból ki lehet venni. A gyerek egy pár hónapig egy újdonság lesz, örömöd leled benne, stb. De mi lesz amikor elmúlik az újdonság?


Majd megint depressziós leszel egy gyerekkel az oldaladon, lehúz, hogy azt látod, hogy nem tudsz, vagy csak éppen hogy enni adni a gyereknek is, stb..


De amúgy meg igen ésszel kell szülni, nem pedig úgy, hogy te akarsz gyereket mindenáron, ez önzőség. A saját érdekedet nézed. Nem pedig azt, hogy el fogod e tudni tartani a gyereket.


kérdések:

Mennyit kerestek ketten együtt és kb mennyi a havi kiadásotok most? Mennyit tudtok havonta megspórolni?

2009. szept. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Nem egyedi eset a tiéd hidd el!

Ugyan én már kinőttem abból a korból, hogy szüljek /van már 2 gyermekem/, de ha fiatal lennék, igen meggondolnám, hogy erre a világra szüljek!!

Tudod egy gyerek az felelősség, elkell tartani, felkell nevelni és nem mindegy hogyan és miből!?

Az én gyerekeim már felnőttek, hála az égnek megtudtuk adni nekik mindent ami kellett még is hálátlan felnőtté váltak!

Persze ez nem tipikus, nem általános de nálunk sajna ez van!!

Ezt csak azért írom, mert lehet Te szülsz és nem fogod tudni megadni neki amit kéne, és akkor? ???

Nézz szét a világban, szegénység, munkanélküliség, csőd stb....és ez csak a kezdet!!

2009. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Számítottam ilyen reakcióra a gyerek miatt,az könnyen beszél akinek anyuci apuci mindent a segge alá tesz. Nekem is nagyon jó volt még apu élt,aztán hogy elment csak én kerestem meg anyám. Az egyik tesóm még gyerek volt,a másik meg élősködött. Mai napig ezt teszi egy fillért nem ad haza,anyám erre mit csináljak vele? 130nm-es házunk van folyton panaszkodik hogy nem tudja fenntartani,de eladni sem akarja. A tesómék 23 és 28 évesek és élősködnek, főleg a nagyobbik. Most jön az hogy jó hogy ragaszkodik hozzá,de a házat a portát és még nagyon sok mindent apám szülei vettek építettek.
2009. szept. 22. 17:28
 10/23 A kérdező kommentje:
Ebből csak azt akartam kihozni,hogy talán könnyebb lenne anyunak is ha kisebb házat kellene fenntartani és nem kellene a két felnőtt öcsémet eltartani. A két tesómnak meg már ideje lenne önállósodni,és akkor abból a pénzből mindannyiunknak lenne egy alapja.
2009. szept. 22. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!