Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön élő fiatalok! Mennyiből...

Külön élő fiatalok! Mennyiből éltek havonta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok, és úgy érzem bőven itt az ideje elköltöznöm, de tele vagyok bizonytalansággal, hogy vajon mi az az anyagi teher, amit el tudok cipelni... Segítséetek kérlek! Szerintetek az alábbi helyzetben érdemes belevágni?


Havi bevételem 200-230ezer forint, Vállalkozóként ez változó, de azért ennek a közelében mozog.


A lakás amit kinéztem mindennel együtt 60ezer forint fixen (pici garzon).


Egyedül élnék, a kistestű kutyámmal (ami ugye havi plusz költség).


A havi élelmezésemre 40ezret számoltam. A kutyára 20at, bár szerintem ennyibe nem fog kerülni, de végülis lehet beteg stb...


Egyetemre havi 25öt kell eltennem.


Tehát 40ezer (étel) + 20ezer (kutya) + 25ezer (iskola) + 60ezer (albi) + 10ezer (könyvelő) + egyéb költségek...


Durva számításaim szerint 180ezer forint körül vagyok egy hónapban, mindennel együtt.


Bele mernétek vágni így?


2013. ápr. 4. 16:48
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
mi is albérletben vagyunk. Havi kb. 25öt fogunk tudni elrakni. Nem sok tudom, de mellette még egy fundamentát szeretnénk ősszel elindítani. így is kell majd hitelt felvenni pár év múlva, de lehet, hogy elég lesz 10-15 évre felvenni, nem 20-25-re. Sajnos ez van, máshogy nem megy.
2013. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
170-180ezerből 22F,23L
2013. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Mi most költöztünk el, és összesen pont 200ezer a bevételünk, de én csak tanulok így alig teszek bele.
2013. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nettó 75 ezer, plusz 15 ezer cafeteria


Páromnak nettó 105-115 ezer (változó), plusz 10 ezer cafeteria.


Kiadásaink:


- Bérletem havi 10 500

- Párom autóval jár dolgozni, így az üzemanyag havonta nem tudom pontosan mennyi, de valamennyi üzemanyagköltséget fizet a munkáltató azt tudom. :)

- Albérlet 50 000

- Rezsi 25-30 ezer között mozog

- Kaja változó, de annak a nagy része a cafeteriából megy el.

- Gyógyszer, vitamin szintén a cafeteriából, szerencsére az nem kell havi szinten


Néha kapunk a szülőktől is ezt-azt (pl. lekvár, tartós élelmiszerek, tisztítószerek)


Így az én fizetésemet minden hónapban félre tudjuk tenni ha szerencsénk van. Bár most februárban a rövid hónap miatt a párom csak 100 ezret kapott így az "én" kártyámról is kellett levennünk pénzt.


Szóval a helyedben simán.. :)

2013. ápr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!