Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön élő fiatalok! Mennyiből...

Külön élő fiatalok! Mennyiből éltek havonta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok, és úgy érzem bőven itt az ideje elköltöznöm, de tele vagyok bizonytalansággal, hogy vajon mi az az anyagi teher, amit el tudok cipelni... Segítséetek kérlek! Szerintetek az alábbi helyzetben érdemes belevágni?


Havi bevételem 200-230ezer forint, Vállalkozóként ez változó, de azért ennek a közelében mozog.


A lakás amit kinéztem mindennel együtt 60ezer forint fixen (pici garzon).


Egyedül élnék, a kistestű kutyámmal (ami ugye havi plusz költség).


A havi élelmezésemre 40ezret számoltam. A kutyára 20at, bár szerintem ennyibe nem fog kerülni, de végülis lehet beteg stb...


Egyetemre havi 25öt kell eltennem.


Tehát 40ezer (étel) + 20ezer (kutya) + 25ezer (iskola) + 60ezer (albi) + 10ezer (könyvelő) + egyéb költségek...


Durva számításaim szerint 180ezer forint körül vagyok egy hónapban, mindennel együtt.


Bele mernétek vágni így?


2013. ápr. 4. 16:48
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Hát igazából bolha van a s*ggemben, mennék már itthonról bizonyos okokból kifolyólag :) Épp azért, mert szeretnék a magam ura lenni, senkitől se függeni.
2013. ápr. 4. 17:21
 12/34 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem menj.A rezsin lehet spórolni és a kaján.
2013. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Na igen a kaja... Ilyen szempontból nagyon nagy negatívum, hogy már csak a munkám miatt is kiemelkedő jelentőségű számomra az egészséges életmód, úgyhogy nekem a krumpli-vajas kenyér hónap végén sem opció... Azon nem tudok spórolni, sőt... Fehérjepor, BCAA és hasonló jóságok muszáj hogy helyet kapjanak a büdzsében.
2013. ápr. 4. 17:27
 14/34 Ditta323 ***** válasza:
77%
Magad ura lehetsz úgy is, hogy otthon élsz. A párommal mi is nálunk éltünk pár hónapot míg a lakást amit vettünk fel nem újítottuk teljesen. Nem volt olyan, hogy beleszóltak, hogy hova minek merre megyünk, nem kértek számon stb. Amúgy spórolni tudsz tisztító szereken /megveszed a nagyobb kiadásúakat pl. mosóporból nem a kilósat hanem 5kg-at, főzöl akár 2 napra egyszerre stb./
2013. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Én a vőlegényemmel élek már együtt, nekem megszűnt a munkahelyem, úgyhogy jelenleg mellékállásban dolgozom és tanulok. Ő havi 300 ezret keres, de külföldön dolgozik(minden hétvégén itthon van). Mi megoldjuk ketten azt, hogy ő kint fizeti felesbe az albérletet, itthon én fizetem az albérletet a mellékállásból befolyó pénzből, ami 40 ezer összesen rezsivel együtt(baráti áron). Tehát ha azt nézzük, ő kint havi 50 ezret fizet én 40 ezret, kint kajál, én itthon, plusz a benzinköltség, plusz a kutyánk. Ezt havi 340 ezerből megoldjuk, és mindig marad 10-20 ezer ft pluszba a hónap végén. Nem sok, de több mint a semmi. :)Tehát, mi 2 lakást tartunk fenn, kocsink van, kutyánk, és kijövünk belőle. Neked is ki kell jönnöd ennyi pénzből.

23/N

2013. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
17:52 vagyok. azt elfelejtettem, hogy a tanulást én fizettem a nagymamám örökségéből. Tehát csak az utazási költséget kell állnom havonta.
2013. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
41%

Hmm úgy látom sokaknak nem tetszik, h 28 évesen saját lakásom van:)

Majd rájöttök 40 évesen, h amit kidobáltatok pénzt, abból házat lehetett volna venni!

További jó albérletfizetést!!!;)

2013. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
96%

mi a férjemmel 160-250 közt keresünk, én 68at, ő meg munkabéres, mikor mennyi munka van, ebben a hónapban mondjuk összesen 240E jött be, és örülünk, mint majom a farkának

az albérletünk (3szobás távfűtéses panel) 75E ft volt most

van kocsink, abba tankolni kell, 5-10 havonta (szülők 50kmre élnek)

kajára mi olyan 30-40et számolunk kettőnkre, plusz van egy macskánk, de rengeteg mindent kapunk otthonról (hús, hal, lekvár, savanyú, befőtt...)

van hitelre laptopunk meg tvnk (mielőtt vki beszól, 0%os THMre vettük) ez havi 10E

két előfizetés 3+6E, de a 6E Ft-os most járt le

tv+net+telefon 5E


ezek egy alap hónap költségei


aztán mivel ebben a hónapban ilyen sokat keresett:

kell vennünk:

nyárigumit 15E

vinyót a gépembe 15E

öccsének ballagás 10-15E

xbox-hoz játékot 10E

vitaminok - 7E


Szóval, mi egy nagyon jó hónapban élünk annyiból, ketten+macska, amennyi neked tutira megvan mindig.

Én mennék.

2013. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
32%

Gondolom ha havi 15 ezer a bérleti díj akkor a lakás se olyan drága.

Havi 20 ezerből évi 240 plusz 72 ezer az 310.

6 év alatt az majdnem két millió.

Amellé felveszel még 2-őt és meg van a lakás.

De tudom, amiben laktok nem 4 millió, hanem 20 csak véletlenül nagyon alacsony a rezsije.

2013. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
200-230 ezerből simán meg lehet élni. Én 45 évesen élek egyedül 145 ezerből..
2013. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!