Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön élő fiatalok! Mennyiből...

Külön élő fiatalok! Mennyiből éltek havonta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok, és úgy érzem bőven itt az ideje elköltöznöm, de tele vagyok bizonytalansággal, hogy vajon mi az az anyagi teher, amit el tudok cipelni... Segítséetek kérlek! Szerintetek az alábbi helyzetben érdemes belevágni?


Havi bevételem 200-230ezer forint, Vállalkozóként ez változó, de azért ennek a közelében mozog.


A lakás amit kinéztem mindennel együtt 60ezer forint fixen (pici garzon).


Egyedül élnék, a kistestű kutyámmal (ami ugye havi plusz költség).


A havi élelmezésemre 40ezret számoltam. A kutyára 20at, bár szerintem ennyibe nem fog kerülni, de végülis lehet beteg stb...


Egyetemre havi 25öt kell eltennem.


Tehát 40ezer (étel) + 20ezer (kutya) + 25ezer (iskola) + 60ezer (albi) + 10ezer (könyvelő) + egyéb költségek...


Durva számításaim szerint 180ezer forint körül vagyok egy hónapban, mindennel együtt.


Bele mernétek vágni így?


2013. ápr. 4. 16:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
47%

árulják a lakást, 5,8 millióért.

De azok után, hogy Te hitel felvételben gondolkodsz, a további társalgásnak értelme nincs. Szerintem keresve se nagyon lehet olyan embert találni mostanság, aki hitelt venne fel. Ja, és ez egy kisváros, 0 munkalehetőséggel, 0 továbblépési lehetőséggel, 80%ban roma lakossággal, a bajos fajtából.

Pécs mellett vagyunk, ott 8-10milliónál kezdődnek a lakások.

A 75E-et teljesen felesleges számolnod, mert ha sajátban, ha szülőkkel élnénk, a rezsit nyilván fizetni kell (bár lehet, neked ez sem volt természetes). Vagyis havi 20-30E-et tudnánk félretenni.

Ezt egy 3-os ki tudja számolni, egy 'csak' 5-6 milliós lakásra levetítve...

5.500.000 / 30.000 = 183, vagyis 183 hónap, ami 15 évet jelent.

22 vagyok. Nem 38-40 évesen kell szülni...

Vagy előbb legyen lakás, kocsi, csak aztán gyerek??? Mert akkor kihalnak a magyarok, rövid időn belül...

2013. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

ja, és nem tudom, Neked egy 60-65E Ft-os rezsi hol alacsony???

csak a fűtésünk, úgy hogy le van tekerve a radiátor, 30.000ft! És nyáron is fizetünk 10E-et melegvíz+fűtési készenléti díjra!!

10E a kk, mert van lift!!


Ez neked komolyan OLCSÓ????

2013. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
22%
Jól van akkor fizesd az albérleti díjat!
2013. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Ti teljesen idióták vagytok. Mi a fenéért kell ilyesmiken összeveszni? Gondolom Ti szoktatok a leghangosabban méltatlankodni, hogy milyen szörnyűek lettek az emberek, elveszett az összetartás és az empátia. Néha azért nézzetek tükörbe!


Mindenki másnak nagyon köszönöm.

2013. ápr. 4. 21:42
 25/34 anonim ***** válasza:

én most komolyan nem értem, min pattant ki a vita.

szóval. Én 135.000 ezret keresek +22000 kafetéria. A férjem átlagosan 100.000, de ebben a hónapban kb. 80 lesz. Tehát durván 210 - 230 jön be kettőnknek. Az albérletünk mindennel együtt kb. 75-80 ezer forint. Telefon, UPC, biztosítás, bérlet 35 000. A kutya kb. 10 ezer, de most oltatjuk is, plusz kb. 6-7000. Kaja 40-50.000 forint. Tehát nem sok minden marad, de igyekszünk kihozni minél kevesebből. Most módosítottam, eddig próbáltam minél többet meghagyni hónap végén. Most már lekötöttem egy kisebb összeget, + minden hónapban 20-25 ezret rárakok egy megtakarítási számlára. Amikor a lekötés lejár, hozzárakom a 2-3 hónap alatt félrerakott pénzt, és így tuti nem költjük el. Mi így spórolunk. Tehát én azt gondolom, hogy még kevesebből is kijöhetnél. Költözz nyugodtan.

2013. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
azon pattant ki a "vita", hogy a kedves válaszadó közölte, hogy hülyék vagyunk, ha albérletet fizetünk, tegyük félre az árát meg amit a rezsin spórolunk (közben gondolom üljünk a szülők nyakán), és majd x idő múlva x hitellel vegyünk 'saját' lakást
2013. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Ne viccelj! A tudod 47000 forintból meg lehet élni. Még félre is tehetsz havi 183 000et ;-)
2013. ápr. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Neuhauser László ***** válasza:

23 vagyok, lejárt a munkaszerződésem


jelenleg havi 22.800 ft-ból próbálok megélni

2013. ápr. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
ha hitelt veszel fel, akkor se tied a lakás, amíg vissza nem fizeted, hanem a banké, és ha nem fizetsz cseszheted...
2013. ápr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Ha veszünk hitelre lakást, akkor kb. éhenhalunk, mert nem tudtunk volna költözni munkadolgok miatt... Szóval én inkább fizetem az albit, és az mellett rakok félre (nem keveset a jobb állás miatt) minthogy vajaskenyéren nyomorogjak egy hiteles lakásban, mert kirúgtak, és nem tudok más helyen állást vállalni. De biztos én vagyok a béna, hogy albi mellett is meglesz a hitelmentes saját lakásra a pénz 6-7 év alatt, és nem egyből hitelt vettem fel, hogy aztán az évek alatt fizethessem a banknak a lakás árának 3szorosát.
2013. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!