Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön élő fiatalok! Mennyiből...

Külön élő fiatalok! Mennyiből éltek havonta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok, és úgy érzem bőven itt az ideje elköltöznöm, de tele vagyok bizonytalansággal, hogy vajon mi az az anyagi teher, amit el tudok cipelni... Segítséetek kérlek! Szerintetek az alábbi helyzetben érdemes belevágni?


Havi bevételem 200-230ezer forint, Vállalkozóként ez változó, de azért ennek a közelében mozog.


A lakás amit kinéztem mindennel együtt 60ezer forint fixen (pici garzon).


Egyedül élnék, a kistestű kutyámmal (ami ugye havi plusz költség).


A havi élelmezésemre 40ezret számoltam. A kutyára 20at, bár szerintem ennyibe nem fog kerülni, de végülis lehet beteg stb...


Egyetemre havi 25öt kell eltennem.


Tehát 40ezer (étel) + 20ezer (kutya) + 25ezer (iskola) + 60ezer (albi) + 10ezer (könyvelő) + egyéb költségek...


Durva számításaim szerint 180ezer forint körül vagyok egy hónapban, mindennel együtt.


Bele mernétek vágni így?


2013. ápr. 4. 16:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Igen.
2013. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
Igen, belevághatsz.
2013. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Bele mernék vágni. Annyi, hogy a fennmaradó összeget főleg eleinte mindenképp tedd el, minél előbb képezz néhány hónapra elég tartalékot.
2013. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
30 éves koromig anyuci szoknyája mellett lakjak? Nem tudom eldönteni, hogy ez most komoly tanács vagy szarkazmus.
2013. ápr. 4. 17:08
 5/34 anonim ***** válasza:
68%
én kb 110-120E közt fogok majd keresni, de simán elköltözök, pláne hogy a lakásra semmit nem kell költeni a rezsin kívül mert a barátoméknak a háza(mondjuk egy kis felújítás nem ártana) ő is kb ennyit keres. szóval 2-en ugyan ott vagyunk mint te egyedül.
2013. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
88%
én 23 vagyok,de nem vágyakozom el itthonról.mondjuk nincs is havi 200E bevételem :/
2013. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
94%
szabad megkérdeznem milyen vállalkozó vagy?
2013. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
68%
Simen, még kevesebb bevétellel is simá elköltöznék otthonról.
2013. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Életmód tanácsadással foglalkozom, egyetem mellett mellékállásúként. Így megúszom a havi 60ezer alap adót, csak a jövedelmem után fizetek.
2013. ápr. 4. 17:19
 10/34 Ditta323 ***** válasza:
48%

Én például nem költöznék albérletbe. Most amit kifizetnél albérletre azt a sajátodra is fizethetnéd egyrészt másrészt azt csinálnál sajátodban ami akarnál. Nem tudom mi ez az új izé, hogy betöltök egy bizonyos életkort és el kell költözni otthonról, mert mi az, hogy anyám nyakán élek? Ha van elég hely besegítesz otthon és ez mellett nyugodtan tudsz félre tenni többet is mint albérletben.

24/L

2013. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!