Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változhat a véleménye? Régen...

Változhat a véleménye? Régen akart gyereket, de most már nem. Mi legyen kettőnkkel?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Ugy egy évvel ezelött beszélgettünk róla h mikor akarunk gyereket v ilyesmi. Hogy szeretne e egyáltalán vmikor,stb...

Akkor azt beszéltünk h ha minen jol megy köztünk,összeköltözés is után is jó lesz minden akkor egy fél-egy év után leállok a gyógyszerrel és probálkozunk. Már lassan egy 1 éve együtt lakunk,megéltünk már pár nehézséget(munkanélküliség),most okés minden,van melo jól megvagyunk. Kérdeztem a napokba h mi legyen a babaprojekttel,amire azt mondta h neki nem kell gyerek,az ember fel se tudja nevelni,stb... Eléggé elkeseritett ez a szöveg. Én szeretnék babát már.

Most akkor soha ne legyen gyerekünk mert Mo-n kevés a fou meg stb..? Vagy kár huzni egymás idejét?


2013. ápr. 3. 21:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
hát, én megértema párodat. fiatal, most végre joban álltok, bulizhatna, "kiszórakozhatná" magát. ha jön a bba, akkor minden ez alá lesz rendelve. hatalmas felelősség és az egész életeteteket, a prioritásokat átrendezi. én felelősségteljesnek gondolom a hozzáállását, de megjegyzem, 24 évesen (nő vagyok) még én is szórakozni, utazni, nyaralni akartam, nem éreztem úgy, mint te. ha nem sietsz, szerintem tarts ki mellette, jó eséllyel pár év múlva ő is akarja majd azt a babát.
2013. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor beszéljétek át és spóroljatok egy kicsit. Én is ilyen vagyok mint a barátod, kétszer is meggondolom mit teszek.

Most példaként tegyük fel 100. ezer a bruttód abból olyan 65. ezer körül lenne a gyed, 10. ezer lenne az adókedvezmény és 12. ezer a családi.

Akkor a te fizetésed minden támogatással együtt 13. ezerrel lenne kevesebb, de eggyel többen lennétek. Nem sokkal kevesebb de ha belegondolsz most nem vesztek pelenkát ne adja az ég tápszert és mégsem tudtok félretenni.

2013. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nagy felelősség,és ha komolyan babát akartok a bulizás nem fog beleférni.Ne akard,hogy úgy váljon szülővé,hogy valójában még nagyban élné az életét.Én nem azt mondom,hogy a babával minden megszűnik,de valljuk be gyerek mellett már a rendszeres hajnalig tartó önfeledt mulatozás nem állapot.Nem egy párt ismerek,ahol apa nem akar babát,anya igen,végül belevágnak,de semmi nem lesz a helyén,mert valamelyik fél nem érzi magát késznek az új életre.És ilyenkor vagy reménykedünk,hogy megváltozik pozitív irányba,vagy erősödik a "minek kellett ebbe belemnejek" érzés.Utóbbinál apa kimaradozik,az anya egyedül marad a babával.Bőven van még időtök,egy gyerek ezer meg ezer mindent hurcol magával,ha alig tudtok félretenni,és még amit összespóroltok azt is elveritek nehezen lesz biztos háttér a bébihez.Felesleges kényszeríteni,hozd fel egy 2 hónap múlva ismét ezt a témát,vesézzétek ki alaposan,és akkor majd meglátod mit mond.Azon a kis időn már semmi nem múlik.De vigyázz nem biztos,hogy jó hatással van rá,vagy a kapcsolatotokra az,hogy ennyire erőlteted a babaprojektet.(Ezzel nem megijeszteni akarlak!)
2013. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Én nem eröltetni akarom,csak rákérdeztem h meddig szedjem szerinte a gyogyszert meg hasonlok,és arra mondta h ő soha nem akar gyereket meg hasonlok.

Tudom idő mig kiürül a gyogyszer a szervezetemből,7 éve szedem,és nem biztos h egyből összejön...

2013. ápr. 4. 04:08
 15/29 A kérdező kommentje:
Az nem tetszik h elvből elutasitotta h soha nem akar... Nem is h akkor még inkább várjunk
2013. ápr. 4. 08:05
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű egyáltalán nem akar, nem? És nem biztos, hogy az anyagiak miatt.

Egyébként meg 25 éves, hagyjad már élni...tudod, ki akarna 25 évesen gyereket.

2013. ápr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Rájött, hogy már nem tudja tovább húzni az időt a gyerekvállalással kapcsolatban! Eddig ugye altatott azzal, hogy majd ha összeköltöztök, majd ha eltelt egy év...

de most nincs már mit mondani! Így kénytelen volt elismerni, hogy nem akar és kész!

A másik dolog meg, ha nekem az mondanák, hogy mi lesz a babaprojekttel én is szűkölve menekülnék! Kb. minden szex előtt eszembe jutna, ha na most is azért kell megdu.gni, hogy terhes legyen...

2013. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Hát nem igy kérdeztem rá,hanem mivrl már csak rgy levél gyogyszerem van,megkérdeztem h irassak e...
2013. ápr. 4. 12:05
 19/29 anonim ***** válasza:

Gondolom mikor azt mondta,hogy majd összeköltözés után 1 évvel ,nem gondolta,hogy ebből az 1 évből nemtudom hány hónap nélkülözéssel és munkanélküliséggel fog telni. Nem lehet ,hogy ez a baja? Az,hogy élvezni akarja,hogy végre tudtok bulizni,szórakozni,azt csinálni amit akartok. huszonévesen nekem sem kellett volna gyerek,ha az a vonzata,hogy megint mindenről le kell mondani ..

És az egy dolog,hogy épphogy kijönnétek a pénzből,de hidd el,nem olyan buli így gyereket vállalni... én az első hónapokban ahányszor elmentem gyógyszertárba 5-10 ezer forintokat hagytam ott (és mégcsak beteg sem volt a gyerek) . Pelenka,ha kell tápszer..had ne folytassam . Nem zat mondom,hogy csak az szülhet,aki milliomos,de azért 24 évesen még gyüjtögethettek és/vagy bulizhattok nyugodtan.


A gyógyszer meg 36 óra alatt ürül ki,nem véletlenül lehet 1 szem kihagyásától teherbe esni. A gondot az szokta inkább okozni,hogy néha a ciklus felborul (nem 28-35 naponta jön meg,hanem összevissza) ,ezért nehéz belőni mikor van peteérés,de erre már vannak gyógyszertári tesztek.


Úgyhogy én azt tanácoslom ,kicsit jegeld a témát .Türelem.

2013. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket a "ne siesd el" szövegeket mellőzni kéne. Elég alacsony értelmi színvonalra utal.

Valaki fiatalon szeretne szülő lenni. Baj ez? Nem, nem baj. Csak akkor olyan párt keressen ,aki ebben partner. Nem ördögtől való dolog az. Hova van leírva, hogy csak öregen lehet gyereket vállalni?


Amúgy kérdező, nem Timi vagy véletlenül? Priviben válaszolj plz.

2013. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!